přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vydanie distribúcie Fedora Linux 39

Vydanie distribúcie Fedora Linux 39

fedora2022perex.png

Oznámenie o vydaní novej verzie distribúcie Fedora 39 nakoniec prišlo po niekoľkých týždňoch odkladov. Pre užívateľov je pripravený veľký počet aktualizácií softvérových balíčkov alebo nová edícia Fedora Onyx.


Dátum vydania novej verzie linuxovej distribúcie Fedora 39 sa od minulého mesiaca opakovane posúval kvôli odhaleným chybám. Fedora 39 nakoniec ponúka užívateľom množstvo dôležitých aktualizácií softvérových balíčkov a spolu s týmto vydaním je už dostupná aj úplne nová edícia Fedora Onyx.

fedora39rel_01.png


Fedora 39 pridáva novšie jadro Linux 6.5, prekladače GCC 13.2 alebo balíčky pre Python 3.12, Golang 1.21, Rust 1.73 a Perl 5.38. Dostupné je tiež aktuálne desktopové prostredie GNOME 45, rovnako ako aj nové verzie rôznych aplikácií, napríklad balík kancelárskych nástrojov LibreOffice 7.6 či webový prehliadač Mozilla Firefox 119. Do zoznamu takzvaných nemenných edícií Fedory pribudla alternatíva s prostredím Budgie, ktorá dostala meno Fedora Onyx.

fedora39rel_02.png


Správa ku vydaniu novej verzie distribúcie Fedora Linux 39 bola uverejnená na blogu fedoramagazine.org so stručným prehľadom najdôležitejších noviniek a odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...