přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vydanie edície Linux Mint Debian Edition 6

Vydanie edície Linux Mint Debian Edition 6

linuxmint2021.png

Vývojári populárnej distribúcie Linux Mint oznámili vydanie novej verzie edície založenej na Debiane 12. Nový Linux Mint Debian Edition 6 pridáva okrem aktualizácií softvérových balíčkov aj niekoľko dôležitých zlepšení.


Po približne dvojtýždňovom období záverečných testov bolo oznámené vydanie stabilnej verzie edície Linux Mint Debian Edition 6, ktorá užívateľom ponúka novinky prebraté z aktuálneho Linuxu Mint 21.2 spolu so stabilnými základmi systému distribúcie Debian 12 Bookworm.

lmde6rel_01.png


Linux Mint Debian Edition 6 má predinštalované jadro Linux 6.1 LTS a najnovšiu verziu desktopového prostredia Cinnamon 5.8. Dostupné sú tiež rôzne základné aplikácie, napríklad webový prehliadač Mozilla Firefox 117, poštový klient Mozilla Thunderbird 102.15 alebo balík kancelárskych nástrojov LibreOffice 7.4.7. Okrem toho by už mali fungovať náhľady obrázkov HEIF a AVIF v správcovi súborov Nemo a zlepšená bola aj celková podpora Flatpak aplikácií.

lmde6rel_02.png


Správa ku vydaniu stabilnej verzie Linuxu Mint Debian Edition 6 bola uverejnená na stránke blog.linuxmint.com s odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov a jednoduchým návodom na upgrade systému.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...