přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Wine 5.21 bolo vydané s opravami

Wine 5.21 bolo vydané s opravami

wine_logo.png

Menšia aktualizácia nástroja Wine 5.21 ďalej zlepšuje podporu aplikácií, vrátane niekoľkých hier. Wine-Staging 5.21 bolo zároveň vydané až s viac ako 700 zmenami, ktoré ešte čakajú testy.


Nová verzia nástroja Wine 5.21 bola vydaná a užívateľom prináša radu dôležitých opráv. Celkovo 24 opráv nájdených chýb sa týka napríklad spúšťania aplikácií Adobe Reader X a XI, Acrobat Reader 11 alebo aj chyby brániacej získavaniu informácií o sieťovom hardvéri prostredníctvom DirectX Diagnostic Tool (dxdiag). Nakoniec sa užívatelia dočkali aj opráv týkajúcich sa procesu kompilácie nástroja Wine na starších verziách distribúcie Ubuntu.

Chyby spôsobujúce pád hier StreetFighter V a World of Warcraft boli opravené a podobne sa podarilo vyriešiť problémy s anticheat systémom pre hru League of Legends. Ďalšie žiadané zlepšenia funkčnosti dostal aj Microsoft Flight Simulator alebo titul Fallout 76.

Zároveň s vydaním tejto aktualizácie bola predstavená aj nová verzia Wine-Staging 5.21, ktorá pridáva vyše 700 zmien a ďalších opráv, hoci zatiaľ vo fáze testovania. Nástroj Wine sa tak bližšie posúva ku očakávanému vydaniu verzie Wine 6.0. Tá by mala prísť podľa predpokladov vývojárov začiatkom budúceho roku.

Viac informácií s podrobným prehľadom zmien v novom Wine 5.21 a odkazmi na jeho stiahnutie je možné nájsť na stránkach projektu winehq.org.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


IOTOR

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Novinky provázející verzi 0.80 elektrotechnického software


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos