přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zhrnutie noviniek v pripravovanej Fedore 38

Zhrnutie noviniek v pripravovanej Fedore 38

fedora2022perex.png

Vydanie linuxovej distribúcie Fedora 38 sa postupne blíži a inštalačné obrazy jej beta verzie zhrnuli všetky doterajšie novinky z vývoja. Okrem aktualizácií softvéru pribudne aj niekoľko dôležitých zmien a rozšírená bude tiež ponuka edícií.


Nová stabilná verzia Fedory sa zaradí medzi dôležité jarné vydania linuxových distribúcií. Dokončenie vývoja Fedory 38 je naplánované už na druhú polovicu budúceho mesiaca a užívatelia si zatiaľ môžu vyskúšať inštalačné obrazy jej beta verzie, ktoré sú určené na odhalenie chýb v rámci verejného testovania.

fedora38beta_01.png


Fedora 38 Beta je zhrnutím všetkých doterajších noviniek z vývoja. Pre užívateľov sú pripravené aktualizácie desktopových prostredí KDE Plasma 5.27 LTS, Cinnamon 5.6, Xfce 4.18, GNOME 44 a ďalších. Rozšírený bol tiež zoznam edícií Fedory a po novom sú dostupné samostatné inštalačné obrazy s prostrediami Budgie a Sway. Okrem toho pribudnú prekladače GCC 13.0 a LLVM/Clang 16, balíčky pre verzie PHP 8.2, PostgreSQL 15 alebo najnovšie jadro Linux 6.2.

fedora38beta_02.png


Jednou zo zaujímavých zmien je napríklad skrátenie času potrebného na odoslanie signálu pre vypnutie systému alebo teraz už predvolený Wayland na prihlasovacej obrazovke SDDM. Nemenej dôležitou novinkou bolo tiež odstránenie filtrov pre službu Flathub, vďaka čomu by mali mať užívatelia dostupné úplne všetky Flatpak aplikácie bez ohľadu na ich softvérové licencie.

fedora38beta_03.png


Správa ku vydaniu inštalačných obrazov vývojovej verzie Fedora 38 Beta bola uverejnená na blogu fedoramagazine.org s ďalšími stručnými informáciami a odkazmi na ich stiahnutie.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »