přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zlepšenia vo verziách Wine 8.17 a 8.18

Zlepšenia vo verziách Wine 8.17 a 8.18

wine_logo.png

Dve posledné vývojové verzie nástroja Wine zlepšujú podporu Waylandu a Direct3D 10 aplikácií. Okrem toho pribudli aktualizácie softvérových komponentov a opravy pre viac ako 60 samostatných chýb.


Dve posledné vývojové verzie nástroja Wine predstavili niekoľko dôležitých noviniek, ktoré by mali opätovne zlepšiť funkčnosť aplikácií a hier platformy Windows na Linuxe. Všetky tieto novinky z vývojových verzií sa nakoniec dostanú do stabilnej verzie Wine 9.0 na začiatku budúceho roku.

Vo verzii Wine 8.17 bola pridaná počiatočná podpora pre správu okien na Waylande spolu s podporou formátu súborov SoundFont. Prebratá bola tiež aktualizácia softvérovej knižnice VKD3D 1.9 pre preklad inštrukcií z Direct3D 12 do Vulkan API. Dodatočne sa do tejto verzie Wine dostalo 19 opráv chýb, ktoré riešia napríklad pády hier The Elder Scrolls: Oblivion a Dwarf Fortress, rovnako ako aj chyby grafického užívateľského rozhrania čítačky dokumentov Sumatra PDF 3.0 a aplikácie Metatrader 4.

Najnovšia vývojová verzia Wine 8.18 rozšírila počiatočnú podporu správy okien Waylandu z predchádzajúcej verzie. Nemenej dôležitou novinkou je tiež rozšírenie podpory pre takzvané efekty verzie Direct3D 10 alebo pridanie knižnice FluidSynth priamo do Wine. Nakoniec sa vývojárom podarilo opraviť 44 chýb, ktoré by mali zlepšiť funkčnosť hier Feeding Frenzy 2, Patrician IV, Unreal Tournament 2004 či launcheru novej hry Sniper Elite 5.

Podrobné zoznamy všetkých noviniek, zmien a opráv chýb boli uverejnené v samostatných správach ku vydaniam oboch vývojových verzií Wine 8.17 a Wine 8.18.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...