přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Amarok

POINT.X (2018-19)

Amarok

reklama

Nahoru

Příspěvky

Amarok
Atrament 11. 07. 2011, 20:05:52
Odpovědět  Odkaz 
Jestli mohu mít drobnou připomínku, tak by stálo za to se do budoucna zamyslet u takovýchto pokusů, jak se těch pokusů následně zbavit, když to bude potřeba. Takto jak jsi to nainstaloval přímo do systému to asi půjde celkem těžko.
Správně bys měl buď tu aplikaci instalovat do vlastního adresáře, třeba /opt/amarok, k tomu slouží -DCMAKE_INSTALL_PREFIX a nebo vytvořit balíček pomocí nástrojů své distribuce a ten nainstalovat pomocí balíčkovacího systému. Jako o nic moc nejde, ono se beztak většinou nic strašného nestane, když to nainstaluješ tak jako ty přímo do systému, ale jeden nikdy neví...
Amarok - zdrojové soubory a rpm
fri 12. 07. 2011, 06:35:10
Odpovědět  Odkaz 
Konkrétně k tomu systému, na kterém jsem si vyzkoušel na stránkách Amarok doporučený postup: tomu počítači budou čtyři roky a už když jsem do něj vedle Windows, co tam byly dával Linux, zjistil jsem, že se zvukem je problém, protože z beden vůbec nejde, akorát by vždycky na začátku ta zvuková zařízení rád spravoval, a dál jsem to neřešil. Ta mašina má i jiné problémy. :-)

Kdybych se toho pokusu chtěl opravdu zbavit, tak bych to udělal pravděpodobně nevědomky, když bych při instalaci nějaké distribuce smazal celý oddíl. :-D

Hodil by se nějaký článek, kde by se podrobněji než rada tipu: ./configure, make, make install, popsal proces instalace ze zdrojových souborů, i s tou tvojí variantou. Co dělat, když se napoprvé nezadaří, co znamenají ty další argumenty, jaké jsou v tomhle možnosti, jak si určit, kam se to má nainstalovat. Co se dá vyčíst z hlášení při instalaci na konci výpisu třeba takového ./configure, když něco chybí (knihovna) - kde to najít, co to znamená, jak by se mohl jmenovat nějaký ten "devel" balíček, co je potřeba přidat (na co ty "devel" balíčky jsou dobré - jestli má smysl se tím vůbec zabývat, když by závislostí, co by se musely řešit, bylo moc. Ten kdo to umí, ten tohle nepotřebuje. Někdy i laik chce nainstalovat, třeba kvůli vyzkoušení, něco, pro co balíček pro distribuci, co má na disku, není a jen tak nebude.

Tvorba balíčků je další kapitola a někteří balíčkáři (co se to taky naučili studiem literatury) by těm, co to neumí (začátečník, samouk, ne-programátor) možná i doporučili, aby to radši nedělali, protože to v souvislostech celého systému nemusí být tak jednoduché. aky by to mohl někdo hutně popsat.

Takto se nejprve dívám, co k tomu v souborech jako je INSTALL nebo README napsal sám autor. A to, co tam napíše, vyzkouším. A třeba u věcí s Pythonem mi pomohl, jak jsem nedávno napsal, příkaz přidaný do setup.py v programu jiného autora (X Tile).
Re: Amarok - zdrojové soubory a rpm
Atrament 13. 07. 2011, 10:08:18
Odpovědět  Odkaz 
Takový článek už nosím v hlavě pěkně dlouho a párkrát už jsem se dokonce i pustil do jeho sepsání, ale zatím jsem to ještě nikdy nedotáhl do konce:( Ono je to téma docela dost komplikované na vysvětlení (ačkoliv věc samotná je poměrně triviální), víc než kde jinde zde platí, že vše jde udělat minimálně dvěma způsoby, takže člověk při psaní po chvíli zjistí že to má samé když a pokud a jestli a kdyby... Ale ještě se o to asi pokusím.
Re: Re: Amarok - zdrojové soubory a rpm
antaresin 16. 07. 2011, 23:22:51
Odpovědět  Odkaz 
Já bych takový článek rozhodně uvítal - linux mě baví a rád se učím nové věci - pochopit tohle by bylo skvělé!

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz