přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mně na tom nevadí vůbec nic

Control

Mně na tom nevadí vůbec nic

reklama

Nahoru

Příspěvky

Mně na tom nevadí vůbec nic
Woknař 21. 06. 2010, 16:25:25
Odpovědět  Odkaz 
O Linuxu bych napsal asi tohle (staré přísloví tuším z Francie): I kdybys osla do Paříže vedl, komoň z něho nebude. To se můžeš vymezovat proti konkurenci a nebo nemusíš, lidi poznají, co jim vyhovuje víc. Zastoupení systémů na desktopech je myslím tím nejlepším referendem.
Kůň a osel
fri 21. 06. 2010, 18:16:32
Odpovědět  Odkaz 
Situace se jeví pro lidi vždy podle toho, jak zacházejí s údaji. Lidová moudra a přísloví jsou toho dokladem. Slova jsou jedna věc a pochopení druhá.

Tak například podle čínského horoskopu jsem narozený v roce koně. Písemné památky dokládají, že Ježíš Kristus jel na oslu. Pro mě je v tomto odstavci důležitější ta druhá věta. :-D
Mně na tom nevadí vůbec nic
daník 22. 06. 2010, 11:39:52
Odpovědět  Odkaz 
Jo jo konečně někdo napsal pravdu jak psát o Linuxu > chválit , vyzdvihovat, radit ale jenom ne srovnávat či jinak konkurenci "podkopávat" (často polopravdama) .
Viz to šílené flame pod článkem o tom proč někdo nepoužívá produkty M$, plné šílených bludů a polopravd.
Windows jistě nejsou konkurence pro Linux
fri 22. 06. 2010, 13:19:29
Odpovědět  Odkaz 
Windows jistě nejsou konkurence pro Linux, protože jej kromě jiného tvoří lidé, kteří stejně mají jiné cíle, než kritizovat ostatní a podsouvat jim neschopnost a pochybné úmysly.

Windows to je to další myšlenkový svět naplněný svou pravdou, který má své následovníky. I v Linuxu jsou lidé, kteří jsou schopní obhájit jeho existenci, a jelikož to už udělali, můžou se vyjadřovat i k dalším otázkám života, smrti, Mléčné dráhy, vesmíru a tak vůbec, a taky opakovat to samé.

Smysl článku jste, jak jsem si všiml, ve své poznámce v jedné její části pozměnil, až je to složité si toho jemného rozdílu všimnout, a uvědomit si, co jsem napsal já a co jste napsal vy, což ovšem také ničemu nevadí: doufám, že jsem napsal, že se můžeme na straně linuxového obecenstva vyhnout vášnivé kritice. Jak moc se píše na Windows zaměřených serverech o Linuxu a jak, netuším, protože mě nyní nezajímají.

Srovnávat zde na LE, když to má smysl, je přece možné vždycky. A kvůli tomu, že je v tom textu nějaká věta nebo ne, autoři nemusí měnit svůj styl. Mohli by dospět k tomu, že kritika může představovat ztrátu energie, které by se nedostávalo na všechny ty projekty, které mají v hlavě, a takto oslabení by něvědomky nahrávali prosazování jiného OS - jenom tím, že se mu urputně brání. :-)

Linuxoví nadšenci to čtou - je to určitý návyk, snad by to chtělo víc chodit do lesa :-) - co jim to dá? Windows nadšence to také zajímá, ale jen některé (alespoň jeden z nich se ukazuje jako "obrácený" na Windows - to je ta nejlepší kombinace zkušeností a nadání pro tento typ žurnalistiky) - na to divadlo kolem toho jsou dobře připraveni, a pohotově mu dodávají šťávu. Nemusí ani vytvářet obraz uživatele Linuxu, ale mohou jej upravovat a udržovat bdělý v tom stavu, v jakém jej v podstatě chtějí mít.

Je občas těžké se překrucování vyhnout, a slovo těžké bych tu vypustil, protože o vyhýbání se překrucování myšlenek, i když byly pochopeny, jde až po jejich překroucení, o které jde v první řadě. :-D

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz