přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jak silná hesla máme?

Jak silná hesla máme?

Ti zodpovědnější z nás si na sílu svých hesel dávají pozor. Co takhle s tím pomoci i laikům? Mám na mysli různé ukazatele síly hesel.


reklama

Stále častěji se setkávám s udělátky, která při registraci a zadávání hesla ukazují jeho kvalitu/sílu/bezpečnost. Tak jsem se jal hledat nějaké hotové, otevřené řešení. Docela se mi líbilo jedno na Geek(Wisdom).com, je totiž interaktivní i s vysvětlivkami a trochou té teorie. Do praktického nasazení by se mi však víc líbil nějaký grafický ukazatel, jako třeba "progress bar" na gmail.com, ale tam zase podle mého pokulhává hodnocení síly hesla. 

 

Nahoru

Odkazy

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Jirka Vrba Jak silná hesla máme?
baf 17. 01. 2008, 10:25:13
Odpovědět  Odkaz 
Ono to má i druhou stránku. Pokud si vynutíš 'silná' hesla, tak zase hrozí, že si uživatelé nalepí na monitor nebo provedou něco podobného.
Jiří Eischmann Re:Jak silná hesla máme?
Jiří Eischmann 17. 01. 2008, 11:27:24
Odpovědět  Odkaz 
Je to tak. Někdy je politika hesel až kontraproduktivní. Třeba u nás na škole nás nutí každou chvíli měnit heslo, není možné zadat stejné heslo jako to staré, dokonce ani stejné jako to předminulé atd. Takže musím pořád a pořád vymýšlet nová hesla. A když máte hesla v systému, v mailech, ve škole, v internetbankingu, PINy pro mobily, karty, tak už to opravdu přestává být sranda, pak se není čemu divit, že se lidi uchylují k tomu, že mají všude stejné heslo nebo si je prostě někdě píší a celá ta bezpečnostní politika jde někam.
Tomáš Hanusek Re:Re:Jak silná hesla máme?
Tomáš Hanusek 18. 01. 2008, 00:10:39
Odpovědět  Odkaz 
Na bezpečnou úschovu hesel jsou taky nějaká udělátka...
Re:Re:Re:Jak silná hesla máme?
otula 20. 01. 2008, 10:48:39
Odpovědět  Odkaz 
Pak už stačí zapomenout jediné heslo :-D
Re:Re:Re:Re:Jak silná hesla máme?
skom 18. 08. 2008, 11:11:30
Odpovědět  Odkaz 
No a to jedine heslo staci mit napsane na monitoru ;)
... pak jich tam nemas tisic

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Tomáš Hanusek

Tomáš Hanusek

Vystudoval VŠE v Praze, obor Hospodářská politika. Linux používá od počátku třetího tisíciletí a to hlavně kvůli jeho volnosti, variabilitě a komunitě uživatelů. V Linuxu se zajímá o multimédia a programování v Perlu. K dalším zájmům patří pasivně motorismus a aktivně přátelé.


  • Distribuce: Mandriva Linux
  • Hodnocení autora: *

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016