přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kapow

Kapow

sed a pek; sed je určitě pracovitej kluk


reklama

Dnes si představíme program pro evidenci pracovní doby Kapow, program navržený tak, aby umožnil snadné sledování doby, kterou trávíte nad svými užitečnými činnostmi souvisejícími s počítači. Stejně tak lehce vám časomíra pomůže změřit dobu, kterou hodláte trávit záměrně neužitečně. :-) Pokud byste shlédli nějaké už ne aktuální obrázky, máte možnost zde; protože se stalo, že LinuxExpres obrázky, ke kterým vedly odkazy článku, viditelně nezobrazuje.

Cílem je tedy sledování hodin, ať už je trávíte nad jedním projektem nebo více projekty. Úvodem předestřu, že obrázky, kterými jsem doprovodil tento článeček, pocházejí z vylepšeného překladu rozhraní. Ono se sice nic nestane, když program nainstalujete, jak, ale pokud hledáte dokonalost, tak si soubor kapow_cs.qm laskavě stáhněte zde a před provedením qmake a make jím nahraďte ten, který je v příslušné složce šířen se zdrojovými soubory, které byly nedávno vydány.

Autorem Kapow je Graeme Gott. Před měsícem jej zmínila pravidelná středeční sonda na root.cz, ve které byl popsán jako zajímavý správce času, do kterého lze zaznamenávat hodiny strávené u projektů. Zjednodušeně píchačka pro osobní kontrolu odpracovaných hodin. Nic už vám tak nebrání nacvičit si tento druh píchání. Pokud byste chtěli vědět, podle toho nakolik si své práce ceníte, kolik to dohromady dělá, totiž jestli už máte vyděláno, i toto program umožňuje spočítat. DPH si tu můžete nastavit podle svého ekonomického názoru nebo podle zemské příslušnosti nebo podle vnějšího nucení. Kvůli snímkům programu jsem využil jako měnu dolar, ale pokud máte rádi něco tvrdšího, jako třeba korunu, zjistěte si, jak to s ní je, sami. Můj osobní názor je, že jde akorát o to značku pro dolar nahradit zkratkou .

Čas se začne počítat tak, že stisknete tlačítko Spustit a přestane se počítat, když stisknete tlačítko Zastavit. Pokud se při počítání hodin spletete, můžete se vrátit a kterýkoli záznam upravit, tím že dvakrát klepnete na sezení. Když si budete chtít schovat přehled o své činnosti, využijete možnost udělat si pracovní výkaz.

Kapow také umožňuje snadné sledování hodin od té doby, co jste naposledy odečetli klienta, protože poskytuje nápomocné zaškrtávací políčko Odpočítáno (odečteno, což asi použiju pro příští verzi programu). Celkový součet pak bude odrážet vaši práci vykonanou po posledním odpočítaném sezení. V základním nastavení nejsou zobrazeny všechny sloupce, jak vidíte na úvodních obrázcích, ale další si, když pracujete na něčem rozsáhlejším, můžete přidat.

A na závěr ještě ukázka několika drobných změn názvů sloupců, aby se to víc rýmovalo. Určitě z ní budete mít radost.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 4,00 | Hodnotilo: 4
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Kapow
pek 25. 10. 2011, 09:35:25
Odpovědět  Odkaz 
Vydáno pod povolením GPL3 ???
Vydáno pod licencí GPL3

Spusti, Zastavit ???
Začátek, Konec

Spíš než přeložený je to zprzněný.
Re: Kapow
fri 25. 10. 2011, 15:27:44
Odpovědět  Odkaz 
"Spusti, Zastavit ???
Začátek, Konec"

Jestli je tím míněno záhlaví sloupců, které se nacházejí za "Datum" a před "Úkol", tak není problém to upravit, aby tam bylo podstatné jméno. Když trochu přiohneme to "Stop", dostaneme, co potřebujeme.

Sám jsem to ještě nevyzkoušel, takže nemůžu potvrdit, ale vy můžete už teď. To místo jsem našel, myslím, a překlad jsem už nahrál. A proto neváhejte, stahujte.

Protože je to v překladu vedeno odděleně, vedle hodin může i nadále zůstat "Spustit/Zastavit".
Pavel Fric Re: Re: Kapow
fri 25. 10. 2011, 19:23:27
Odpovědět  Odkaz 
Tak, jde to, akorát se potom v náhledu objevuje poslední písmeno slova Začátek na dalším řádku.

Třeba autor změní šířku toho sloupce; taky by se hodilo jiné zarovnání dat.
Re: Kapow
sed 17. 11. 2011, 21:47:25
Odpovědět  Odkaz 
Jako ostatne vsechno, co tento... genius kdy stvoril...
Ahoj sede
fri 18. 11. 2011, 13:10:45
Odpovědět  Odkaz 
Ahoj sede :)
Kapow
fri 4. 11. 2011, 22:54:30
Odpovědět  Odkaz 
Jeden dá jedničku a druhej pětku. To jsem se zase nasmál. :-) :-) :-D
Kapow
fri 18. 11. 2011, 21:42:03
Odpovědět  Odkaz 
Zatím to ještě stíhám sledovat. Je to jednoduché.
Vypadá to s těmi počty prozatím takhle:
(1 plus 5 plus 5 plus 5):4 = 4

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016