přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, qpdfview

qpdfview

34_1.png

Prohlížeč dokumentů ve formátu PDF pořádaných do karet. Využijete doma, na pracovišti i na zahradě. Vhodné pro chovance a chovanky, pro samouky i samoučky, pro schovance a schovanky, pro vychovatele i vychovatelky. Ocení žáci, žákyně a jejich učitelé. Prostě vynikající věc.


reklama

Tento příspěvek má za cíl seznámit pomocí obrázků s nynějším stavem rozhraní prohlížeče qpdfview. Spoléhá se tu na názornost. Jako ukázkové PDF slouží kopie textu Ovidiových Proměn, latinsky Metamorphoses. Popudem ke vzniku dvou po sobě jdoucích stručných příspěvků na stránkách fripohled.blogspot.cz byla snaha seznámit s existencí nápovědy k programu, která se díky nedávnému zákroku bude při nové instalaci ze zdrojových souborů buď už teď nebo zakrátko s novou hlavní verzí, jak předpokládám, automaticky zobrazovat. Jiná možnost: Při používání zatím poslední verze programu by nápovědu zřejmě bylo potřeba buď najít a otevřít z místa, kde je jako soubor HTML uložena (například /usr/share/qpdfview), nebo postupovat jinak a vyzkoušet další možnost spojenou se stažením aktualizovaného souboru qpdfview_cs.qm, jak je popsána na výše zmiňovaných stránkách. Takže..., dále následují obrázky bez slovního doprovodu, a kdyby někomu nějaký text navíc přece jen chyběl, nebo nebylo vše jasné, nechť použije odkaz výše.

01.png32.png04.png05.png06.png07.png08.png09.png10.png11.png12.png13.png14.png15.png16.png17.png18.png19.png20.png21.png22.png23.png24.png25.png26.png27.png28.png29.png30.png

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 3,60 | Hodnotilo: 10
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

qpdfview
fri 9. 02. 2014, 09:21:24
Odpovědět  Odkaz 
Pro snadnější přečtení textu v obrázku nalevo od textu, který má upoutat pozornost na vlastní příspěvek, si stránku, pokud jste tak ještě neučinili, na chvilku přibližte.

Ze známkování za textem a obrázky článku je vidět, že si článeček své příznivce našel a tito se k němu budou chtít vracet.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016