přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, QSummer

QSummer

Blíží se prázdniny


reklama

Léto je tu za pár dnů, a tak to chtělo udělat překlad nějakého programu, který je s ním nějak spojen. Jak ověřit správnost staženého souboru? O tom, co je to kontrolní součet si na internetu přečtete např. v článku na Wikipedii, nebo snadno i jinde. Na tomto místě upozorním na malý program QSummer, který odpovídá na otázku v první větě, neboli jak na to snadno a rychle. Máte-li rádi kontrolu, použijte QSummer. Program jsem spustil ./qsummer. Taky bylo potřeba nainstalovat python3-pyside. Spustíte tedy QSummer, vyberete soubor k ověření, zvolíte algoritmus, vložíte kontrolní součet poskytovaný se souborem jeho tvůrcem a stisknutím tlačítka to dáte Ověřit a hned, jak je ověřování hotovo, vidíte, jestli je soubor v pořádku, nebo je poškozený. Na příkladu vidíte, že ISO obraz distribuce Mageia rozhodně v pořádku je.

screen_20130618_183529.png

screen_20130618_183538.png

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 2,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016