přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, TicTacToe From Hell

TicTacToe From Hell

Instalace je jednoduchá: qmake, make, ale nejprve, nevím proč, když by se to dalo udělat dopředu, nás autor nechá použít lrelease *ts. Čtěte soubor README :-)


reklama

TicTacToe From Hell je mně již ze školních let základní povinné školní docházky dobře známou hrou známou na Moravě jako piškvorky.

Hráli jsme ji v určitém období usilovně o přestávkách na tabuli, na kterou jsme křídou nanesli mřížku, nebo na čtverečkovaném papíru. Mřížka nakreslená na tabuli neměla tak rovnoběžné linky, jako je má strojově potištěný papír, takže jsem zvědav, jak je to navrženo v těchto piškvorkách.

Na jednom ze snímků obrazovky s programem je vidět kombinace obojího. Snad je to jen předloha na začátku, ze které si hráč vybírá, jak velkou mřížku chce mít. Ještě jsem program nesestavil a nezačal hrát, ale zastávám názor, že buď jedno nebo druhé, a přesná mřížka má tu správnou přehlednost. - Je tu podobnost se hrou na předtištěném papíře. Tabule, u které se stojí, jak jsem již napsal, představuje jiné prostředí a dojem, zatímco u potištěného papíru jsme seděli. :-)

Hra poskytuje animace, které napodobují ruční kreslení křížků a koleček. Pro zpestření bych uvítal na výběr z více písařských rukou. Pokud to tak není, navrhnu autorovi, aby dal na výběr z více možností provedení tahů.

Jsem zvědav na možnosti nastavení velikosti hracího pole a podmínek vítězství. Moje zkušenost mi sděluje, že k výhře bylo potřeba zajistit pět křížků nebo koleček v řadě. Tady jsou přítomny i jiné herní varianty.

Nová verze nám k možnosti zahrát si sami proti "ďábelskému" počítači (máme na výběr ze čtyř úrovní jeho prohnanosti) dává volbu hry po internetu s přáteli, u kterých se dá předpokládat různá míra zkušeností, intuice, rychlosti a postřehu, takže je tu možný vývoj a rozmanité výsledky, které uspokojí nejen jednoho byť sebelepšího hráče.

Autorem je Simone Tobia. Jinde ve světě, hlavně anglicky mluvícím, piškvorky lidé asi znají jako tic tac toe, jen jsem na rozpacích z toho, jak byl ten název rozšířen o dovětek "From Hell".e.

Nějaké své náměty jsem už autorovi zaslal, jestli se projeví v možnostech nastavení hry, se časem ukáže. Osobně bych uvítal možnost hrát i na strojově přesně nakreslené mřížce, větší hrací pole, styl tabule - černý podklad (případně s obměnou vzhledu způsobenou jejím mazáním houbou, kdy po jejím uschnutí je vidět nádech povrchu způsobený používáním křídy, řeky, jak voda tekla dolů) a bílá barva pro obojí značky křížku a kolečka. Taky další styly ruky vedoucí tužku. Taky si ale ještě zkusím různá nastavení barev, kterým lze například změnit barvu křížků a koleček a další věci, jestli tam už náhodou není i ta možnost nastavit barvu desky.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016

Tagy