přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vyberte si distro online aneb Linux Distribution Chooser

Dell - Rugged

Vyberte si distro online aneb Linux Distribution Chooser

Online nástroj, který Vám může pomoci v případě, že si chcete svou linuxovou distribuci vybrat sami v klidu, třeba doma nebo v internetové kavárně či u přátel :-) stačí funkční připojení k internetu. Tento automat mi velmi pomohl před 3 roky při výběru linuxového distra, snad se bude hodit i Vám..?


Linux Distribution Chooser je jeden z mnoha online nástrojů (automatů) na výběr linuxové distribuce, který Vám podle Vašich odpovědí na otázky nabídne linuxové distribuce vhodné právě pro Vás.

Jeho autorem je pan Daniel André Eikeland, a v copyrightu uvádí rozmezí let 2005 - 2010. Výběr linuxového distra je (jako online služba) samozřejmě zcela zdarma, nicméně pokud chcete, můžete též přispět na vývoj tohoto nástroje anebo poslat autorovi zpětnou vazbu, jak Vám byl jeho automat na výběr Linuxu užitečný.

Pro správné fungování tohoto nástroje je zapotřebí mít v internetovém prohlížeči zapnut Javascript a rovněž povoleny cookies. Po ukončení testu můžete opět oboje ve svém prohlížeči bez problému vypnout a poté vymazat důvěrné údaje (cookies).

Seznam dister Linuxu, které tento online automat zahrnuje:

 • Fedora Core
 • Mandriva
 • OpenSuSE
 • Debian
 • MEPIS
 • Ubuntu
 • Kubuntu
 • Linux Mint
 • PCLinuxOS
 • Gentoo
 • Slackware
 • ArchLinux
 • Foresight Linux

Zvolte tlačítko Take the test! >> a dostanete se tak na druhou stránku s volbou jazyka, ve kterém je test (otázky i odpovědi) sestaven:

Poté, co odpovíte na otázku (popřípadě sadu několika otázek), zvolte tlačítko Next >> (umístěné možná trochu nenápadně v pravém dolním rohu webové stránky). Snažte se ve svém zájmu na položené otázky odpovídat maximálně pravdivě a upřímně, protože podle toho bude vypadat i výsledek testu - seznam doporučených linuxových distribucí. V opačném případě byste totiž mohli být zklamáni tím, že Vám nabídnuté distro nebude odpovídat Vašim představám, požadavkům, znalostem nebo vkusu. A to by bylo škoda.

Nakonec Vám automat nabídne několik linuxových distribucí, které jsou podle Vašich odpovědí vhodné právě pro Vás. Výsledek online testu může vypadat třeba takto:

Samozřejmě nejde o jediný takovýto online automat na výběr linuxové distribuce: na internetu existuje nepřeberné množství dalších podobných nástrojů: stačí do Googlu napsat slovní spojení "linux distribution chooser" a máte na výběr z mnoha dalších ... :-) v mém případě "strýček Google" vyhodil tento výsledek

Přeji vše dobré nejen při výběru linuxové distribuce.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Anna Taliánová

Anna Taliánová

Linux používám od jara 2007, začínala jsem s Ubuntu, pak jsem přešla na Debian. Baví mě objevovat a učit se nové věci, a k tomu je Linux jako stvořený.


 • Distribuce: Ubuntu, Debian
 • Grafické prostředí: GNOME LxdePublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Dell - Precision