přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zítra vychází listopadové číslo

Zítra vychází listopadové číslo

Na stáncích se objevuje listopadové číslo s obsahem věnovaným projektu Mozilla Firefox 1.0.


Brno, 5. listopadu 2004 - LinuxEXPRES

Ve čtvrtek 11. 11. 2004 vychází další číslo měsíčníku LinuxEXPRES zaměřeného na Linux, volně šiřitelné programy a svobodný software. K dostání bude na stáncích distribuční sítě PNS, dále v internetových knihkupectvích Knihy.cpress.cz, Mandrake.cz, Mareček.kup.to, Linuxsoft.cz a Agemsoft.sk.

Po úvodním "nultém" čísle věnovaném distribuci Mandrakelinux, které bylo připraveno speciálně pro Invex 2004, uvítají příznivci programového balíku Mozilla hlavní téma čísla, kterým je tento produkt – konkrétně prohlížeč Mozilla Firefox 1.0. V čísle je nejen osmistránková tematické příloha, ale na vloženém CD čtenáři najdou aktuální verze těchto programů pro Linux i Windows.

Z dalšího obsahu listopadového čísla upozorňujeme na recenzi distribuce Ubuntu Linux 4.1, kterou jsme taktéž přiložili na CD, dále pak článek o poštovních klientech pro Linux a také například reportáž o Invexu a Linux Hall 2004. Své si v listopadovém čísle najdou i pokročilejší uživatelé – zejména články o IP sítích nebo CMS serveru Mambo v rubrice Praxe.

O společnosti QCM, s.r.o.
QCM se zaměřuje na dodávky IT projektů založených na open-source technologiích s důrazem na bezpečnost a výslednou hodnotu pro zákazníka. Od roku 2001 QCM aktivně šíří a podporuje operační systém Mandrakelinux. Ve spolupráci s firmou Mandrakesoft S.A., tvůrcem této distribuce, ho dokázala v České republice a na Slovensku masově rozšířit a zpopularizovat. Mandrakelinux také získal mnoho ocenění. Za zmínku stojí Křišťálový disk z Invexu 2003 a jeho zvolení nejpopulárnější českou linuxovou distribucí roku 2002 a 2003.

Na podporu Linuxu a volně šiřitelných programů začala firma v roce 2004 vydávat měsíčník LinuxEXPRES.

Služby QCM primárně zajišťuje na platformě Linux. Servery instaluje přímo u zákazníka, ale existuje i možnost jejich instalace a konfigurace dálkovým připojením z firemní centrály s následným dokončením konfigurace u klienta. Zásahy administrátora jsou potom většinou záležitostí vzdálené správy, která šetří čas a prostředky. Reference z České republiky (např. VOKD, a.s., Drážní inspekce, MEZ, a.s.) i ze zahraničí (MIS Corporate Defence Solutions, SouthAirshire Council, Charity Aid Foundation).

Bezpečnost dat a počítačových systémů je oblastí, v níž společnost QCM působí nejdéle. V dnešní době Internetu a obecně ochrany a sdílení dat je třeba této oblasti věnovat maximální pozornost. Tým specialistů zabývající se bezpečností provádí testy serverů i celých sítí, analýzy nasazení a pomáhá klientům se zabezpečením prostředků proti průnikům zvenčí i zevnitř. Firma řešila například zabezpečení serverů pro VOKD, a.s., PIC Ltd., testy bezpečnosti pro Českou centrálu cestovního ruchu - Czechtourism a spolupracovala na bezpečnostních auditech pro firmy Coca Cola a Sony.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz


Public Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »