přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zítra vychází listopadové číslo

Zítra vychází listopadové číslo

Na stáncích se objevuje listopadové číslo s obsahem věnovaným projektu Mozilla Firefox 1.0.


Brno, 5. listopadu 2004 - LinuxEXPRES

Ve čtvrtek 11. 11. 2004 vychází další číslo měsíčníku LinuxEXPRES zaměřeného na Linux, volně šiřitelné programy a svobodný software. K dostání bude na stáncích distribuční sítě PNS, dále v internetových knihkupectvích Knihy.cpress.cz, Mandrake.cz, Mareček.kup.to, Linuxsoft.cz a Agemsoft.sk.

Po úvodním "nultém" čísle věnovaném distribuci Mandrakelinux, které bylo připraveno speciálně pro Invex 2004, uvítají příznivci programového balíku Mozilla hlavní téma čísla, kterým je tento produkt – konkrétně prohlížeč Mozilla Firefox 1.0. V čísle je nejen osmistránková tematické příloha, ale na vloženém CD čtenáři najdou aktuální verze těchto programů pro Linux i Windows.

Z dalšího obsahu listopadového čísla upozorňujeme na recenzi distribuce Ubuntu Linux 4.1, kterou jsme taktéž přiložili na CD, dále pak článek o poštovních klientech pro Linux a také například reportáž o Invexu a Linux Hall 2004. Své si v listopadovém čísle najdou i pokročilejší uživatelé – zejména články o IP sítích nebo CMS serveru Mambo v rubrice Praxe.

O společnosti QCM, s.r.o.
QCM se zaměřuje na dodávky IT projektů založených na open-source technologiích s důrazem na bezpečnost a výslednou hodnotu pro zákazníka. Od roku 2001 QCM aktivně šíří a podporuje operační systém Mandrakelinux. Ve spolupráci s firmou Mandrakesoft S.A., tvůrcem této distribuce, ho dokázala v České republice a na Slovensku masově rozšířit a zpopularizovat. Mandrakelinux také získal mnoho ocenění. Za zmínku stojí Křišťálový disk z Invexu 2003 a jeho zvolení nejpopulárnější českou linuxovou distribucí roku 2002 a 2003.

Na podporu Linuxu a volně šiřitelných programů začala firma v roce 2004 vydávat měsíčník LinuxEXPRES.

Služby QCM primárně zajišťuje na platformě Linux. Servery instaluje přímo u zákazníka, ale existuje i možnost jejich instalace a konfigurace dálkovým připojením z firemní centrály s následným dokončením konfigurace u klienta. Zásahy administrátora jsou potom většinou záležitostí vzdálené správy, která šetří čas a prostředky. Reference z České republiky (např. VOKD, a.s., Drážní inspekce, MEZ, a.s.) i ze zahraničí (MIS Corporate Defence Solutions, SouthAirshire Council, Charity Aid Foundation).

Bezpečnost dat a počítačových systémů je oblastí, v níž společnost QCM působí nejdéle. V dnešní době Internetu a obecně ochrany a sdílení dat je třeba této oblasti věnovat maximální pozornost. Tým specialistů zabývající se bezpečností provádí testy serverů i celých sítí, analýzy nasazení a pomáhá klientům se zabezpečením prostředků proti průnikům zvenčí i zevnitř. Firma řešila například zabezpečení serverů pro VOKD, a.s., PIC Ltd., testy bezpečnosti pro Českou centrálu cestovního ruchu - Czechtourism a spolupracovala na bezpečnostních auditech pro firmy Coca Cola a Sony.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz


Public Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »