přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zveme vás na konferenci Počítač ve škole 2009

Control

Zveme vás na konferenci Počítač ve škole 2009

Učíte na základní nebo střední škole? Chcete ve vašich hodinách používat výukový software, internet nebo interaktivní tabule? Zajímalo by vás, jak vaši kolegové využívají ICT ve výuce? Chcete se sami pochlubit? Pak je konference Počítač ve škole určena právě vám.


reklama

Uskuteční se ve dnech 7. - 9. dubna 2009 na gymnáziu v Novém Městě na Moravě. Převážná část konferenčního času bude věnována přednáškám a workshopům, v nichž vás budou vaši kolegové z řad učitelů základních a středních škol seznamovat s různými možnostmi využívání ICT ve výuce. Vystoupí také zástupci výrobců softwaru a počítačové techniky.

Hlavní tematické okruhy odpovídají vzdělávacím oblastem RVP

 • Jazyk a jazyková komunikace (ICT ve výuce českého jazyka a cizích jazyků)
 • Matematika a její aplikace (ICT ve výuce matematiky)
 • Informační a komunikační technologie (multimediální a projekční technika, internet, e-learning, počítačová síť, programování)
 • Člověk a společnost (ICT ve výuce dějepisu, občanské výchovy a ZSV)
 • Člověk a příroda (ICT ve výuce fyziky, chemie, biologie a zeměpisu)
 • Umění, kultura a sport (ICT ve výuce hudební výchovy, výtvarné výchovy a sportovních disciplín)
 • Průřezová témata (Multimédia, mediální, environmentální výchova, ...)

Evropské projekty a výuka jazyků - hlavní témata letošního ročníku

 • jak postupovat a čeho se vyvarovat při podávání evropských projektů?
 • jak si vedou školy, které uspěly při podávání evropských projektů?
 • jak efektivně využít ICT ve výuce cizích jazyků?
 • a to zdaleka není všechno...

Akreditace

Konference je akreditována MŠMT pod č.j. 23339/2006-25-419 v systému DVPP.

Přijeďte vystoupit na konferenci

Pokud ve výuce jakéhokoli předmětu aktivně využíváte ICT, přijeďte se pochlubit s vašimi nápady a zkušenostmi. Nebojte se vystoupit a ukázat výsledky své práce se žáky, právě to zajímá ostatní nejvíce. Nezapomněli jsme ani na autorskou odměnu pro vás. Nejzazší termín přihlášení vašeho příspěvku je 13. březen 2009.

Jak se přihlásit?

Podrobné informace o konferenci Počítač ve škole 2009 najdete na webu konference http://www.gynome.nmnm.cz/konference

Nahoru

Příspěvky

Vlastimil Ott Zveme vás na konferenci Počítač ve škole 2009
Vlastimil Ott 13. 03. 2009, 12:06:00
Odpovědět  Odkaz 
Na konferenci budu prezentovat svobodný vzdělávací software. Kdo přijde? :-)
Martin Šín Zveme vás na konferenci Počítač ve škole 2009
Martin Šín 13. 03. 2009, 13:35:30
Odpovědět  Odkaz 
Jednou jsem tam byl, nejenom od té doby mám k podobným akcím pořádnou averzi. Počítač sice je možné využít ve všech předmětech, ale chybí motivace i čas pro to potřebný. Akce tohoto typu probíhají tak, že jeden řekne jak používá počítač ve výuce, ostatní pokývou hlavou a poplácají ho po ramenou.

Nechápu, jak tam vůbec mohou zařadit třeba takové téma jako je "Jak postupovat při podávání evropských projektů", když to prostě podle mě realizovatelné (formou přednášky) není. To zas někdo ukáže pár odkazů v prezentaci, vychrlí spoustu odborností a pak řekne, ať si dávají pozor na XY. Tohle se má řešit formou několikadenního školení (má-li to mít nějaký význam pro člověka, který se s tím dosud nesetkal, ale chtěl by projekt napsat).

Kromě několika přednášek pár nadšenců (jmenujme namátkou Vlastu ;-)) pak zbytek tvoří prezentace firem nahánějících své zákazníky. Tím to ale nechci celé zavrhnout, pro výletu-chtivého učitele (pokud mu to zaplatí škola) to není špatné.
Re:Zveme vás na konferenci Počítač ve škole 2009
Miloš Bukáček 29. 03. 2009, 20:45:12
Odpovědět  Odkaz 
Vaše averze možná plyne z toho, že střední zdravotnické školy nejsou hlavní cílovou skupinou konference. PC ve škole se zaměřuje na základní školy a ze středních škol to jsou především gymnázia.
Pokud jde o hlavní téma, tak přesně to, co píšete: "To zas někdo ukáže pár odkazů v prezentaci a pak řekne, ať si dávají pozor na XY." učitelé opravdu chtějí vědět, ale na to nepotřebují něolikadenní školení, stačí jim ta prezentace, kterou budou mít k dispozici. Obsah stejně musí vymyslet sami, ten jim na žádném školení nikdo nenadiktuje.
Rozhodně s Vámi nemohu souhlasit v posledním bodě, je to totiž úplně naopak - kromě menšiny firemních přednášek tvoří většinu přednášky a workshopy učitelů (a bylo tomu tak už při Vaší návštěvě konference). Jen pro zajímavost letos je poměr firemních a učitelských přednášek cca 1: 4.
A řekněte sám, pokud budete např. chtít vybavit školu interaktivními tabulemi a chcete si vyzkoušet např. 4 nejprodávanější typy, budete ty firmy objíždět nebo pojedete na nějakou (libovolnou) konferenci, kde si vše můžete vyzkoušet na jednom místě?
Martin Šín Re:Re:Zveme vás na konferenci Počítač ve škole 2009
Martin Šín 30. 03. 2009, 07:34:42
Odpovědět  Odkaz 
"učitelé opravdu chtějí vědět, ale na to nepotřebují něolikadenní školení, stačí jim ta prezentace, kterou budou mít k dispozici" ... No tak to by musel být super-učitel, něco jako robocop, či terminátor. :-)

Ano, posledně mě odradil ten MS, e-twining, avmedia a firmy renovující tonery.

Kdybychom dělali takovou zakázku, pak to provedeme standardním způsobem, tzn. vypíše se výběrové řízení a pak zvolíme firmu, která bude nejvíc odpovídat našim požadavkům a potřebám. Že je něco nejprodávanější neznamená, že také nejlepší.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz