přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Jaké jsou dopady měny Bitcoin na životní prostředí?

Jaké jsou dopady měny Bitcoin na životní prostředí?
Vrangel Nomiray 16. 04. 2013, 00:32:04
Odpovědět  Odkaz 
Ten Adam Smith má pravdu, ale potíž je v tom že v dnešní době jsou všechny měny hloupé faktickou hodnotu má pouze znalosti k přežití a země která nám dává obživu.
František Bártík Jaké jsou dopady měny Bitcoin na životní prostředí?
František Bártík 16. 04. 2013, 07:43:17
Odpovědět  Odkaz 
Těžba Bitcoinu podobně škodlivá jako těžba zlata? To si snad dělá legraci! Zlato se těží:

* Metodou kyanidového loužení - Prospektoři chtějí takto zdevastovat části Šumavy (Kašperské Hory), Příbramska, Posázaví...
* Amalgamační těžbou - Vede k zamoření prostředí rtutí.

Za druhou nejhorší ekologickou katastrofu v Evropě (hned po Černobylu) se považuje únik kyanidů z rumunského zlatého dolu Baia Mare. http://en.wikipedia.org/wiki/2000_Baia_Mare_cyanide_spill
Lukáš Jelínek Re: Jaké jsou dopady měny Bitcoin na životní prostředí?
Lukáš Jelínek 16. 04. 2013, 10:23:44
Odpovědět  Odkaz 
Ono například spalování uhlí v tepelných elektrárnách také zamořuje prostředí rtutí (která je v uhlí obsažena). Nevím, v jakém poměru to je k té těžbě zlata, ale odpůrci žárovek právě toto používají jako argument vůči tomu, že "v zářivkách je rtuť, která se při rozbití uvolní".

Public Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


2N