přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Axis Talk 2021

Příspěvky Navigator FREE: Offline autonavigace na OpenStreetMap

Lukáš Jelínek Navigator FREE: Offline autonavigace na OpenStreetMap
Lukáš Jelínek 21. 12. 2012, 00:41:59
Odpovědět  Odkaz 
Výborná aplikace, používám (na Androidu). Akorát je trochu škoda, že balíčky s mapami jsou vydávány v dost dlouhých intervalech. Změny v silniční síti se totiž v OSM objevují skoro v reálném čase (což je něco, o čem si lze u jiných map nechat jen zdát).
Navigator FREE: Offline autonavigace na OpenStreetMap
aip 21. 12. 2012, 09:06:35
Odpovědět  Odkaz 
Tuhle navigaci jsem sice nezkoušel ale vyhovuje mě OSMAnd kterej je opensource a kromě 3D navigace umí všechno a víc.
Navigator FREE: Offline autonavigace na OpenStreetMap
petr7997 22. 12. 2012, 02:51:46
Odpovědět  Odkaz 
Navigator free používám již cca 3 roky a až na občasné nepřesnosti v mapových podkladech funguje perfektně. Co se týče změn v OSM mapách, je pravda že se v aktualizacích objevují se zpožděním (sám občas provedu nějakou změnu v osm a v aktualizaci se objeví třeba až po dvou měsících), ale stále je to lepší než u většiny placených navigací, které se často aktualizují v mnohem delších intervalech, např. 1x za rok. Spousta nových úseků silnic nebo kruhových objezdů se na navigatoru objevuje mnohem dřív než u konkurence. Navíc OSM mapy umožňují uživatelům jejich vytváření, aktualizaci a případné upresnění, k čemuž stačí pouze registrace, trocha času a chuť. Takže pokud zjistíte v mapách nesrovnalost nebo chybějící údaj, sedněte ke kompu a přihlašte se k OSM. Jinak OSM mapy fungují třeba i na Garminu, včetně mobilní aplikace, ale aktualizaci si musíte najít a provést sám a z vlastní zkušenosti vím o značných problémech s trasováním, kdy aplikace místo vytvoření trasy například pouze spojí body cesty vzdušnou čarou.
Navigator FREE: Offline autonavigace na OpenStreetMap
otas 23. 12. 2012, 12:18:24
Odpovědět  Odkaz 
Díky za tip, už zkouším. Mám koupený Sygic, ale nejsem s ním moc spokojen pro neaktuálnost map a problémy se zobrazením na mém telefonu. nepoužívám navigaci příliš často, tak doufám, že Navigator Free bude dostačovat a bude fungovat lépe, než zmíněný Sygic.
Navigator FREE: Offline autonavigace na OpenStreetMap
Jirka 24. 12. 2012, 14:30:08
Odpovědět  Odkaz 
bohužel pro mou starou G1 s Androidem 2.2.1 není k dispozici.
Mirek Ryšán Re: Navigator FREE: Offline autonavigace na OpenStreetMap
Mirek Ryšán 27. 12. 2012, 10:35:09
Odpovědět  Odkaz 
G1 už je bohužel trochu dědeček :(. Navigator FREE šlape od Androidu 2.3. G1 už nemám - nezkoušel jsem v praxi - ale pokud pro ní nemáte jiné využití, asi by stálo za to zkusit nějakou neofiko ROM... např http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1185027
Navigator FREE: Offline autonavigace na OpenStreetMap
petbar 25. 12. 2012, 09:06:19
Odpovědět  Odkaz 
skusal som vela FREE navigacii a mam aj kupeny SYGIC, potrebujem hlavne cisla ulic a cisla domov v dedinach, ani jeden z nich mi nevyhovuje, ale musim povedat ze najlepsia navigacia a pritom aj aj FREE je NOKIA MAPS, pozna cisla domov a ulic aj mensich dedinkach a mesteckach, nie vo vsetkych ale mozno na 85%, som s nou velmi spokojny, je aj on-line ak ma niekto neobmedzeny internet (neberie to zas zas tak vela dat) skukste na http://m.maps.nokia.com
Mirek Ryšán Re: Navigator FREE: Offline autonavigace na OpenStreetMap
Mirek Ryšán 27. 12. 2012, 10:55:03
Odpovědět  Odkaz 
Ovi (aktuálně vlastně už zase Here) mapy jsem v poslední době moc nezkoušel - už nemám Nokii a navíc přejmenovávají své služby moc rychle :). Takže děkuju za připomenutí, zkusím je trochu potrápit alespoň on-line. Jestli máte možnost porovnat z praxe, jak se jim dařilo u dohledávání čísel popisných ve srovnání třeba s Google Maps?
Re: Navigator FREE: Offline autonavigace na OpenStreetMap
Honza Jaroš 27. 12. 2012, 14:31:44
Odpovědět  Odkaz 
Slušně zmapovaná čísla popisná u nás a na Slovensku mají mapy od Central European Data Agency používané v navigaci Be-On-Road (akorát pozor při případném výběru, normálně používají mapy od Navtequ, CEDA je k dispozici paralelně a jen pro ČR/SR). CEDA dodává mapové podklady mimo jiné TeleAtlasu, čili z nich následně vychází i TomTom apod. Akorát v tomto případě nejde o free navigaci, mapy pro ČR a SR vyjdou na necelé tři stovky...
Mirek Ryšán Navigator FREE: Offline autonavigace na OpenStreetMap
Mirek Ryšán 27. 12. 2012, 10:43:29
Odpovědět  Odkaz 
Díky všem za reakce.

Máte někdo možnost srovnání OSMAnd a Navigatoru? Docela by mě to zajímalo, sám ale navigaci na Android telefonu prakticky nepoužívám (hlavně na zkoušení / jako zálohu) a nemám zatím zkušenosti z nějakého dlouhodobějšího používání a delších tras.
Lukáš Jelínek Re: Navigator FREE: Offline autonavigace na OpenStreetMap
Lukáš Jelínek 27. 12. 2012, 15:11:25
Odpovědět  Odkaz 
OSMAnd jsem si zkušebně nainstaloval, ale zatím ještě nezkoušel v praxi (při navigaci). Výhodou je jednoznačně větší aktuálnost map (nevím, odkud je to tahá, ale jsou mnohem aktuálnější než u MapFactor Navigatoru - tam ani v úplně čerstvém balíku nejsou ještě data z 8.12.). Nevýhodou pak, že verze zdarma je omezená (max. asi 10 map a data z Wikipedie nejdou vůbec), na plnou je potřeba si připlatit. Také není (aspoň v nabídce přímo v aplikaci) český hlas, je potřeba si vystačit se slovenským, případně anglickým apod.
Re: Navigator FREE: Offline autonavigace na OpenStreetMap
antaresin 13. 04. 2014, 21:17:33
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím, sice opožděně, ale přidám špetku...

Osobně jsem na OSMAND přišel dříve než na NAVIGATOR a u mě vyhrává OSMAND. Vyzkoušel jsem free verzi OSMAND, ale oplatí se připlatit a využít placenou. Oproti NAVIGATORU mi vyhovuje především způsob ovládání navigace (zadání cíle) a interpretace nav. pokynu. Český hlas jde přes TTS v pohodě. Velmi oceňuji i navigační mod pro pěší - nastavit jdou turistické mapy včetně tur. značek (cest), vrstevnic atd. V poslední době využívám OSMAND především pro turistiku. Nutno dodat, že poslední verze má problémy se stabilitou a při navigaci padne - poměrně rychle se však dá vrátit zpět k navigaci (při jízdě autem je to ale komplikace)

Pro navigaci v autě používám poslední dobou raději zmiňovaný BE-ON-ROUTE. Zatím ve free verzi ale uvažuji nad nákupem placených (CEDA) map. Oproti OSMANDu a NAVIGATORu je naprosto návykovou záležitostí jednoduchost obsluhy programu a zcela jednozančná navigace. Jednoduchost a rychlost, žádné zbytečné grafické "opičárny". Není problém nastavit navigaci za jizdy v autě - jedním prstem do 15 vteřin navigujete! Teď navigoval z ČR do Itálie na lyže (1000 km) a naprosto bez problému. Za cca 2 roky používání jsem zaznamenal jen jeden kiks při navigaci, kdy byla vypočtená trasa poměrně kostrbatá (ale přippisuji to v té době horším mapovým podkladům - od té doby klid)

Takže závěr:
OSMAND je komplexní navigace do auta i pro pěší. Přehledné, ale detailní mapové podklady, vykreslení a informace.Rychlá aktualizace mapových podkladů (i ruzných cestiček pro pěší - sám přispívám do OSM a aktualizace max. do 14 dní, většinou dříve)
BE-ON-ROUTE vyniká jednoduchostí obsluhy a celkovou rychlostí prací s programem. Pro autonavigaci asi předčí i OSMAND (já k plné spokojenosti kombinuji)

Ať tak nebo tak, vždy je navigace spíše doplněk a vyplatí se mít určitou představu o cestě a přemýšlet!

HOWG - antaresin

Public Relations

Je možné nasadit aplikaci za jediný týden?

CiscoJestli jste někdy řešili nasazování aplikace, asi víte, že všechno odladit může být celkem zdlouhavá záležitost. Dokážete si představit, že na to máte jen týden? Že je to nemožné? Není! Jde to a ani to nemusí být příliš složité.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Pokračování ...


DT Summit MP