Moodle má mnoho vymožeností, avšak na můj vkus skript nabobtnal do velikosti, kterou už nemohu akceptovat
"Disk space: 160MB free (min) plus as much as you need to store your materials. 5GB is probably a realistic minimum."
Claroline jsem si musel po instalaci počeštit a myslím, že úplně, protože ani částečný překlad nebyl v Unicode. Na druhou stranu má menší nároky na hosting a na jednoduchou podporu výuky stačí.
Tolik má zkušenost učiněná asi před půl rokem.
Příspěvky LMS Claroline - e-learningový systém očima uživatele Moodlu
Škoda, že chybí snímky z opravdového nasazení systému v praxi a reference, zda někdo Claroline používá.
Předpokládám, že by se v příspěvcích mohly reference objevit.
Předpokládám, že by se v příspěvcích mohly reference objevit.

Peter Štrba 6. 05. 2013, 18:00:29
Odpovědět Odkaz
Celkom peknú prezentáciu o Claroline môžete nájsť aj tu http://prezi.com/vybekdqzxjzd/e-learnigovy-system-claroline/
LMS Claroline - e-learningový systém očima uživatele Moodlu
Petr Ježek 10. 05. 2013, 12:30:38
Odpovědět Odkaz
Základním problémem Moodle je jeho komunikace s informačním systémem školy obvykle vybaveným databází studentů a informací o jejich průběhu studia. Ani u Claroline nevidím nic, co by umožňovalo adekvátní přenosy a sdílení dat v souvislosti s testy a výsledky z nich. V obou systémech je vše postaveno na importu/exportu uživatelů, což ale v rámci CVS není optimální. přitom zpravidla jde k jedinou SQL databázi nebo o spolupráci dvou takových. Zabývá se tím někdo ve formě vlastního přizpůsobení? Jinak díky za článek a Peťovi za odkazy.
Petr Ježek 10. 05. 2013, 12:30:38
Odpovědět Odkaz

Martin Šín 13. 05. 2013, 20:24:18
Odpovědět Odkaz
Co se týká výsledků, pak máte pravdu, tady umí Moodle automaticky pouze exportovat do nějakého formátu CSV nebo tak.. Podle mě to je ale věcí školních agend, které by se měli (mohli) e-learningům přizpůsobit a čerpat z nich potřebná data. Zatím si to (pokud vím) ale ani jeden z možných systémů neuvědomil a Moodle ani Claroline nebere v potaz.
LMS Claroline - e-learningový systém očima uživatele Moodlu
peta 16. 05. 2013, 09:39:43
Odpovědět Odkaz
Moodlepeta 16. 05. 2013, 09:39:43
Odpovědět Odkaz
U nas mame Moodle napojeny na LDAP. Dalsi moznosti detailu o uzivateli bych zakazal, prihlaseni staci. Maximalne, kdyby to udelo link na externi zdroj, treba to mysql. Bohuzel je nutne se do moodle nejdriv prihlasit a az pak muzete uzivatele v moodle najit. Coz mi prijde tez jako minus.
Dost krkolomne se moodle ovlada, pridat kurz, more policek a ruzne dalsi veci.
Hodne mne mrzi, ze tam neni jednotny html kod, vzhled. V podstate to nejde poradne ostylovat. Mozna pouzit sablonovaci system.
Samozrejme 160MB, miliony souboru, tabulek, to tez povazuji za minus.
Tez by bylo pekne, kdyby nekdo udelal poradek i v obrazcich, vybral ty fakt nejnutnejsi a nejaky sikonvy student umeni by to mohl zpracovat, udelat jednotny vzhled moodle a obrazku.
Moodle je bohuzel staveny tak, ze se v nem da delat more veci, nahradit webove stranky skoly, diskuzni fora, chaty, treba. Prijde mi to jako skoda, zbytecne, proc nepouzit na forum program na forum a radeji plugin moodlu? Kdyz umre moodle, tak umre vsechno. Nemuzes nikomu napsat na forum, protoze moodle nejede...
Nam treba v moodle delaji ucitele (admini kurzu) html stranky, kde si voli random velikost pisma mezi 10-50 px a random barvu z rgb. To mi prijde jako nezadouci stav. Uzivateli by se nemeli davat takova prava, aby mohl zasahovat do grafiky. Mel by mit moznost jen menit obsah, pripadne zapinat, vypinat bloky, ktere chce zobrazovat. Tez by tam mela byt jakasi zakladni minimalni nabidka v menu, jak treba tady popisuji u Caroliny, ze je nejaky obsah, rozvrh a pod.
Ale celkove je moodle asi nejpropracovanejsi free cms s jakym jsem zatim pracoval. Je to sice slepovane, ale celkove funkcni a propracovanost treba upgradu mne neprestava udivovat. Osobne jsem zastance jednoduchych programku, ktere delaji jen to, na co jsou urcene.
U nas to funguje tak, ze mame uzivatele v ldap. Planujeme sql databazi s podrobnejsim infem pro dalsi systemy. Pak tu mame IS stag pro studium studenta, vytvareni rozvrhu, znamkovani, predmety, obsah predmetu a tak, proste cely skolni rok. Dale tu mame ECTS, ktere resi info o predmetech a preklad do anglictiny. Pak tu mame magion, ktery resi penezni stranku veci, zamestnance a tak. System pro el. karty jako jsou treba do knihovny, isic karty pro vlaky. Pak mame system pro webove stranky (web). Proste, z celeho moodle pouzivame jen tu cas, ze si tam ucitel ulozi pdf material pro studenty, udela nejake testiky, nejake oznameni studentum (ale ty jsou vetsinou v systemu pro web webu). Agenda uzivatelu, fora, to se vubec nepouziva...

Vlastimil Ott 16. 05. 2013, 13:53:44
Odpovědět Odkaz