přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Tvorba vlastního virtuálního světa v Linuxu

Andrej Pavelka Tvorba vlastního virtuálního světa v Linuxu
Andrej Pavelka 3. 02. 2012, 10:46:43
Odpovědět  Odkaz 
Predpokladám, že autor tohto článku má pravdepodobne snahu na ňom demonštrovať, že na Linuxe ide aj niečo iné ako programovať a robiť siete. Fajn, som za. Vadí mi ale to, že tento článok je doslova nabádanie na "presťahovanie sa" z jedného sveta do druhého - zo skutočného do virtuálneho. Zabije sa kopu času vylepšovaním neexistujúceho sveta a avatara na úkor vylepšovania svojej vlastnej osobnosti a reálneho sveta. Minimálne ten článok odpútava pozornosť od produktívnej práce na slobodnom softwéri. Nič v zlom.
Tvorba vlastního virtuálního světa v Linuxu
Gery 3. 02. 2012, 19:57:03
Odpovědět  Odkaz 
Já jsem to zase vůbec jako „nabádanie“ nepochopil. Je to normální návod, jak si spustit svůj virtuální svět. A „zabíjanie času“? Že lidi tráví hodiny na facebooku nebo koukají na televizi je v pořádku. Samozřejmě, ačkoli já to považuji za stejný virtuální svět.
Často mluvím s lidmi o virtuálních světech a většinou cítím strach. „Panebože, to jsou závisláci“ či něco podobného. Virtuální svět není cíl, je to jen další prostředek ke komunikaci. Osobně sleduji vzdělávání v Second lifu a moc se mi to líbí. Ať už je to výuka jazyků, literatury, lékařství. Rád se projdu po muzeích a galeriích.
Myslím, že takhle by se dala napsat celá kniha. Proto doporučuji se nejdříve s virtuálními světy seznámit a pak je hodnotit. Nic ve zlém.
Andrej Pavelka Re: Tvorba vlastního virtuálního světa v Linuxu
Andrej Pavelka 4. 02. 2012, 01:23:51
Odpovědět  Odkaz 
Hmm, to je zaujímavé. Možno sa na to pozriem :-)
Petr Vorálek Tvorba vlastního virtuálního světa v Linuxu
nazir 6. 02. 2012, 00:04:54
Odpovědět  Odkaz 
Ve světě SL jsem jen zřídkavým hostem, rád bych se tedy zeptal na důvod volby klienta, má Imprudence nějaké výhody před např. SnowGlobe2?
Jan Rippl Re: Tvorba vlastního virtuálního světa v Linuxu
Jan Rippl 6. 02. 2012, 14:40:43
Odpovědět  Odkaz 
Nejsem si tím zcela jistý, ale tento klient (SnowGlobe) již snad není ani dostupný. Samozřejmě existuje celá řada klientů, avšak podobně, jako je tomu v Second Life, kde oficiálním viewerem je V3, na OSGridu je oficiálním viewerem Imprudence, který má dlouholetou tradici. Co jsem měl možnost vyzkoušet, Imprudence lze bez problému používat jak na Linuxových distribucích, tak i na Windows, a to jak v OSsvětech, tak i v SL.
Re: Tvorba vlastního virtuálního světa v Linuxu
Zuza Ritt 7. 02. 2012, 21:49:41
Odpovědět  Odkaz 
SnowGlobe už není vyvíjen, Linden Lab se soustředí na svůj megalomanský projekt nazvaný Viewer 3 (V3), aneb prohlížeč, který žere neskutečně mnoho prostředků a zahraje neskutečně málo muziky. Snowglobe byl postupně vyvinut z prohlížeče první řady, 1.xx, česky označovaného jako jedničkový (oproti současnému, dvojkovému, nyní "trojkovému" prohlížeči V3)
Většina nejznámějších prohlížečů třetích stran, kam patří i Imprudence, mají i svou linuxovou verzi. Na OpenSim světech, ať už lokálních nebo zapojených do některého z mnoha gridů, můžete použít i lindení Viewer, ale obvykle jsou používány jiné prohlížeče, protože většina z nich poskytuje, zvláště zkušeným uživatelům, mnoho komfortních funkcí, které LL odmítá ve svých produktech poskytovat.
Oblíbený je Phoenix, dále také zmiňovaný Imprudence, Hippo, Singularity, Dolphin 1 a další. Na OpenSimech se doporučuju vyhnout prohlížečům postavených na Vieweru 3, protože nezískáte nic navíc a zbytečně snížíte svůj výpočetní výkon, případně na starším stroji nebude možné ani prohlížeč spustit. Patří mezi ně Firestorm, Dolphin 3, Kirstens nebo Kokua.
Petr Vorálek Tvorba vlastního virtuálního světa v Linuxu
nazir 8. 02. 2012, 12:42:49
Odpovědět  Odkaz 
Díky za odpovědi. Já SG používám/používal hlavně proto, že existovala amd64 verze a debian repozitář, takže bylo vše velmi jednoduché a bezbolestné...
Vyzkouším si tedy i ty další klienty, díky.