přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Helios

Příspěvky Ubuntu 20.04 LTS "Focal Fossa" bolo vydané

Ubuntu 20.04 LTS "Focal Fossa" bolo vydané
Wrunx 6. 10. 2020, 21:05:56
Odpovědět  Odkaz 
No, po půl roce trápení s 20.04 mi ruply nervy a letěla do pryč a vracím se k 18.04. Ach jo. Doslova zářný příklad hesla "inovací k degradaci". Tak snad jiní budou mít více štěstí.
Re: Ubuntu 20.04 LTS "Focal Fossa" bolo vydané...
Wrunx 15. 11. 2020, 18:56:45
Odpovědět  Odkaz 
Jo, a ještě je to trošku OT, ale po dalším měsíci letěl do pryč i vynález jménem snap. Takovou zhovadilost jsem už dlouho neviděl.
Kdysi byly "standalone" programy. Kam se vrazily, tam fungovaly. Pak se začaly dělat "standalone" instalace. Kam se to rozbalilo, vč. knihoven, tam to fungovalo. Jenže líný aparátčíci chtěli "výhodné společné knihovny" aby je mohl snadno využívat každý, a tak vznikly systémové knihovny, které byly skvělé do chvíle, než je někdo "opravil" a tím přestaly s dřívějšími programy spolupracovat, o přenositelnosti na jiný systém nemluvě. Tak aby se zavedla "přenositelnost", vymyslela nějaká chytrá hlava snap - místo toho, aby se k@rva vrátili k osvědčenému standalone módu který mělo třeba apple než přišel ten bazmek X. Kdepak! Takže jsem s hrůzou zjistil, že pro pár pitomých prográmků mám 500 tisíc souborů a adresářů snapu!! Děkuju pěkně nechci, konečně mi ruply nervy a letěl. Zlatá příkazová řádka, co instaluje bez těch snapovských h@vadin! Kristepane, nečekal jsem, že bych jako BFU, užívající nejraději GI, někdy něco takového napsal!! Kam ten linux, který jsem tak obdivoval, míří?!
Petr Valach Re: Re: Ubuntu 20.04 LTS "Focal Fossa" bolo vydané...
Petr Valach 15. 11. 2020, 19:28:05
Odpovědět  Odkaz 
Možná vás překvapím, ale na Mintu je snap zakázán...

Public Relations

Jak na řízení dat?

PCSBezpečnostní rizika se stále zvyšují. Tím spíš, že mnoho zaměstnanců díky současné situaci přešlo na práci z domova. Důraz na problém zabezpečení potvrzují i tři poslední studie nezávislé analytické společnosti Gartner.

Pokračování ...Public Relations

Arista je lídr!

AristaNezávislá analytická společnost Forrester potvrdila Arista Networks na pozici lídra v oblasti otevřených programovatelných switchů pro prostředí softwarově definovaných sítí.

Pokračování ...


Soutěž - SDD a USB flashdisky Kingston