přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Bolo oznámené vydanie stabilnej verzie Linux Lite 5.2

Helios

Bolo oznámené vydanie stabilnej verzie Linux Lite 5.2

lite_perex.png

Stabilná verzia Linux Lite 5.2 prichádza ako jedna z ďalších očakávaných vydaní linuxových distribúcií tejto jesene. Užívatelia majú dostupné aktualizácie softvéru a zlepšené možnosti nastavenia systému.


Po období testovania, ktoré trvalo približne jeden mesiac, bolo oznámené vydanie stabilnej verzie distribúcie Linux Lite 5.2. Novinkami nie sú iba aktualizácie softvérových balíčkov, ale aj lepšie možnosti konfigurácie systémových nastavení, úpravy užívateľského rozhrania či odľahčenie systému od zastaraných softvérových balíčkov.

linuxlite_5_2_stable_01.png


Nový Linux Lite 5.2 prichádza s novými verziami dostupných softvérových balíčkov, akými sú napríklad webový prehliadač Mozilla Firefox 82.0, poštový klient Thunderbird vo verzii 68.10.0, LibreOffice 6.4.6.2, VLC 3.0.9.2 alebo GIMP 2.10.18. Štandardne je po novom Linux Lite postavený na jadre Linux vo verzii 5.4 s dlhodobou podporou, ale užívatelia majú v repozitároch dostupné tiež novšie verzie jadra až po radu 5.9 pre zabezpečenie podpory novšieho hardvéru.

linuxlite_5_2_stable_04.png


Linux Lite 5.2 odľahčuje systém od softvérových komponentov či tém vzhľadu desktopového prostredia, ktoré boli závislé na starej verzii GTK 2. Podobne bola opustená aj podpora a dostupnosť Adobe Flash v repozitároch. Na druhú stranu užívateľom pribudol do ponuky balíčkov nový softvér, konkrétne SimpleScreenRecorder, Zoom a Microsoft Teams.

linuxlite_5_2_stable_03.png


Novinky neobišli ani užívateľské rozhranie. Aktualizovaná bola téma vzhľadu ikon Papirus a pridaných bolo niekoľko nových pozadí či šetričov obrazovky. Mierne bol pozmenený aj vzhľad bootovacieho menu Grub a desktopový widget Lite zobrazuje okrem informácií o hardvéri aj stav nabitia batérie v prípadoch laptopov. Lite Widget je zároveň možné nakonfigurovať prostredníctvom systémových nastavení. Do ponuky systémových nastavení pribudla tiež nová možnosť jednoduchej konfigurácie firewallu.

linuxlite_5_2_stable_02.png


Správa ku vydaniu distribúcie Linux Lite 5.2, s podrobným prehľadom zmien, odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov a návodom na upgrade systému, bola uverejnená na fórach na adrese www.linuxliteos.com/forums.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Vyberte ty správné nástroje pro IT management - zvyšte pracovní tempo výběrem nástrojů ManageEngine

MWTSolutionsNástup zaměstnance, udělení přístupových oprávnění nebo řešení různých incidentů? Tyto události se mohou často opakovat a IT specialisté jimi tráví velkou část své pracovní doby. Připojte se k našemu webináři o automatizaci procesů a zjistěte, jak rychle, efektivně a bezpečně řešit celou řadu událostí ve vaší společnosti. Začínáme 19. listopadu ve 13 hodin!

Pokračování ...Public Relations

Tablet, který přežije všechno: Panasonic TOUGHBOOK A3

PanasonicPanasonic le­tos po­sí­lil ob­lí­be­nou řa­du odol­ných Tough­booků se sys­té­mem An­droid uve­de­ním za­ří­ze­ní TOUGH­BOOK A3 na trh. Jde o ma­xi­mál­ně odol­ný tab­let s 10,1pal­co­vým dis­ple­jem. Pří­stroj vy­dr­ží vše od po­no­ře­ní do vo­dy po pád z výš­ky.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Soutěž - SDD a USB flashdisky Kingston