přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Far Manager: dvoupanelový správce souborů s širokými možnostmi

Far Manager: dvoupanelový správce souborů s širokými možnostmi
PL 9. 06. 2014, 19:29:21
Odpovědět  Odkaz 
Ovanula mě dávka příjemné nostalgie.

Můj první FM byl XTree, který je ještě předchůdcem Nortona, potom samozřejmě Norton a po něm pro mě do dnes na DOSu nepřekonaný DOS Navigator, kde byl i hexa editor a úprava sejvů ve hrách a cheatování bylo rázem hračkou :-)

Mimochodem Midnight je to první co po instalaci Linuxu instaluji. Ať už pro rychlé prohlížení config souborů, jejich editaci nebo pohodlné Shellové spojení.

Far je co do počtu možností co umí opravdu něco.
Re: Far Manager: dvoupanelový správce souborů s širokými možnostmi
Petr Ježek 15. 06. 2014, 21:01:36
Odpovědět  Odkaz 
XTree (používal jsem jej v době práce na Windows přednostně před NC) nebyl předchůdce Norton Commanderu, šlo o zcela odlišnou technologii a strukturu zobrazování souorů. XTree má své následovníky ve stromově uspořádaných FM, následníci NC (a MC) pak ve dvoupanelových. FAR Manager se vedle zmíněných dvoupanelových FM a všech těch Salamanderů jevil jako zcela postradatelný, nic významnéhpo neposkytoval a neposkytuje.
Far Manager: dvoupanelový správce souborů s širokými možnostmi
yerry 9. 06. 2014, 21:53:48
Odpovědět  Odkaz 
Kedysi dávno som Far skúšal. Neviem, či by malo portovanie tohoto programu nejaký zmysel. U Win jeho prínos vidím, keďže shell na tej platforme je riadne osekaný. Ale u GNU/Linuxu s jeho základnými aplikáciami? Už MC má tých funkcií viac ako dosť, ostatné sú vecou shellu a malých konzolových aplikácií resp. skryptov. Väčšinou postačuje aj ranger.
Re: Far Manager: dvoupanelový správce souborů s širokými možnostmi
Petr Ježek 15. 06. 2014, 21:05:55
Odpovědět  Odkaz 
Souhlas, nic zajímavého pro linuxové prostředí...
Re: Re: Far Manager: dvoupanelový správce souborů s širokými možnostmi
DoG 11. 08. 2019, 02:11:21
Odpovědět  Odkaz 
naopak, duvod proc zustat s Windows. Nejuzitecnejsi tool za poslednich 15let.
Far Manager: dvoupanelový správce souborů s širokými možnostmi
Ales 10. 06. 2014, 22:31:01
Odpovědět  Odkaz 
Far Manager jo tak na nej rad vzpominam :-) cele roky jsem ho puzival na file system K750i atd :-)
Far Manager: dvoupanelový správce souborů s širokými možnostmi
Martin 10. 06. 2014, 22:53:39
Odpovědět  Odkaz 
DOUBLE COMMANDER - RULÉÉÉÉZZZZZZZZZZZZ!!!! Tyhle manažery, jak z doby pravěku jsou již za zenitem :-p
Lukáš Jelínek Re: Far Manager: dvoupanelový správce souborů s širokými možnostmi
Lukáš Jelínek 10. 06. 2014, 23:19:22
Odpovědět  Odkaz 
O Double Commanderu jsme vydali článek v září: http://www.linuxexpres.cz/software/double-commander-dvojpanelovy-spravca-suborov-nielen-pre

Jinak programy jako Far Manager jsou určeny pro ty, kdo chtějí skutečně efektivně pracovat, ne trávit čas klikáním. Přirovnal bych to například k používání klasické počítačové klávesnice v době, kdy je v módě šmejdit prstem po displeji.
Far Manager: dvoupanelový správce souborů s širokými možnostmi
Student 17. 06. 2014, 14:20:01
Odpovědět  Odkaz 
FAR je OK... ale s tvrdením že niečo podobné v Linux-och nie je... nesúhlasím. Ja osobne preferujem KRUSADER a naopach niektoré jeho funkcie márne hľadám vo Win.
Lukáš Jelínek Re: Far Manager: dvoupanelový správce souborů s širokými možnostmi
Lukáš Jelínek 17. 06. 2014, 15:50:44
Odpovědět  Odkaz 
Krusader především není v konzoli, je to program s GUI. Jediný rozumně použitelný konzolový dvoupanelový správce souborů je MC, který ale funkcemi zase tak moc neoplývá.