přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Fedora 23 Workstation: vylepšený Nautilus a upgrady

Fedora 23 Workstation: vylepšený Nautilus a upgrady
Marp 4. 11. 2015, 22:57:13
Odpovědět  Odkaz 
Jen ty ikony a vzhled jsou furt jako z roku 1995... Ono je starou "obchodnickou" pravdou: Vzhled (/Design) prodává!!! Proč to tak není u Linuxu (byť jsou vývojáři, kteří dělají vzhledy i ikony, které jsou moderní a použitelné!) je mi stále záhadou...
Re: Fedora 23 Workstation: vylepšený Nautilus a upgrady
Marv-CZ 5. 11. 2015, 12:25:28
Odpovědět  Odkaz 
Které ikony máš na mysli? Aplikací nebo ty „systémové“? Jinak se mi GNOME designově jako celek líbí rozhodně víc, než takové Windows s Modern UI - to je hnus. Ale ono názor na design je věc ryze individuální a nikdy se nezavděčíš všem.
Fedora 23 Workstation: vylepšený Nautilus a upgrady
Petr 5. 11. 2015, 08:12:05
Odpovědět  Odkaz 
Mě se ikony z Fedory líbí. Vzhled/design je podle mě vyvážený.
Fedora 23 Workstation: vylepšený Nautilus a upgrady
hrso 5. 11. 2015, 08:52:53
Odpovědět  Odkaz 
To prostredie sa zacina podobat na Unity (na 3 obrazku)
Jiří Eischmann Re: Fedora 23 Workstation: vylepšený Nautilus a upgrady
Jiří Eischmann 5. 11. 2015, 11:33:57
Odpovědět  Odkaz 
To není výchozí stav, ale panel přidaný pomocí rozšíření.
Re: Re: Fedora 23 Workstation: vylepšený Nautilus a upgrady
Juraj 9. 11. 2015, 17:47:45
Odpovědět  Odkaz 
Ktorý panel máte na mysli? Lebo keď som túto novú fedoru skúšal, vyzerala presne takto aj s panelom po defaultnom nainštalovaní.
Jiří Eischmann Re: Re: Re: Fedora 23 Workstation: vylepšený Nautilus a upgrady
Jiří Eischmann 9. 11. 2015, 18:49:36
Odpovědět  Odkaz 
Obrázek byl změněný potom, co jsem s autorem článku mluvil o tom, že by se měly na screenshotech ukazovat výchozí nastavení. Na onom obrázku byl pomocí rozšíření přidaný panel s ikonami aplikací nalevo jak to má Unity, respektive OS X, který s tím přišel první.
Nyní je na obrázku výchozí stav jen s panelem nahoře, který má GNOME 3 odjakživa.
Re: Re: Re: Re: Fedora 23 Workstation: vylepšený Nautilus a upgrady
Ruda 21. 12. 2015, 23:56:54
Odpovědět  Odkaz 
No, s dockem OS X první nepřišel, na OS X se objevil jedenáct let po linuxu... Druhá věc je pak, jak se proměňoval jeho vzhled a jak se vzájemně ovlivňoval mezi jednotlivými OS...
Jiří Eischmann Re: Re: Re: Re: Re: Fedora 23 Workstation: vylepšený Nautilus a upgrady
Jiří Eischmann 22. 12. 2015, 13:51:14
Odpovědět  Odkaz 
To příliš nesedí. OS X má dock už od první beta verze "Kodiaku", která vyšla v roce 2000. Kdyby to měl Linux o 11 let dřív dřív než OS X, tak by to musel mít dřív, než Linus vůbec začal něco psát :)
Lukáš Jelínek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fedora 23 Workstation: vylepšený Nautilus a upgrady
Lukáš Jelínek 22. 12. 2015, 14:35:44
Odpovědět  Odkaz 
První ho měl pravděpodobně NeXTSTEP, někdy v 1. polovině 90. let. Odtud ho převzaly OpenStep a Window Maker. OpenStep se pak v podstatě stal součástí OS X. Linux ho nemohl mít dřív než v roce 1997, kdy byla vydána první verze Window Makeru.
Fedora 23 Workstation: vylepšený Nautilus a upgrady
tom 11. 11. 2015, 21:55:54
Odpovědět  Odkaz 
Jen bych chtěl upozornit že stránky fedora.cz a forum.fedora.cz bohužel nefungují. Majitel webu měl před nedávnem nějaké problémy s převedením domény. Má o tom někdo nějaké bližší informace?
Vojtěch Trefný Re: Fedora 23 Workstation: vylepšený Nautilus a upgrady
Vojtěch Trefný 11. 11. 2015, 22:30:24
Odpovědět  Odkaz 
http://mojefedora.cz/zmena-adresy-portal-nove-na-mojefedora-cz/