přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Gephi: z hromady dat přehledný grafický výstup

Gephi: z hromady dat přehledný grafický výstup
Marek H. 12. 08. 2014, 11:45:18
Odpovědět  Odkaz 
Článek mě velice zaujal. Jak obsahově, tak i formálně (čtivý). Velký palec nahoru.
Gephi: z hromady dat přehledný grafický výstup
Daniel 15. 09. 2014, 16:28:51
Odpovědět  Odkaz 
Gephi je celkem fajn nástroj, bohužel se v něm vyskytuje mnoho chyb. Při importování dat je vše velmi kostrbaté a dá se udělat chyba, kterou pak člověk těžko dohledává. Při porovnání s i2 Analyst Notebookem je mnohem méně využitelný. Ale v porovnání s cenou je na velmi dobré úrovni. Bohužel pro sociální grafy potřebujete měnit ikony, popisky, vkládat fotky a spoustu jiného materiálu, což v Gephi moc nejde. Nástroj vytvořil někdo kdo věděl co dělá, ale zapomněl, že jej budou chtít používat i ostatní.
Gephi: z hromady dat přehledný grafický výstup
SVAT 8. 10. 2014, 18:02:17
Odpovědět  Odkaz 
Na Gephi je založena i česká aplikace na vizualizaci dat používaná převážně k vyšetřování podvodů:

http://www.nfgsvat.com
Gephi: z hromady dat přehledný grafický výstup
Josef 22. 06. 2020, 09:31:49
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den.

Máte prosím zkušenost s velkými soubory? Nedaří se mi dostat do GEPHI soubor matici 4500x4500, což by dle autorů neměl být problém, ale asi dělám někde chybu.

Pracuji v réžimu "64".
Přidělil jsem Gephi -Xmx4096m...

Po cca 10 minutách běhu programu se objevila hláška: "Gephi reached the maximum amount of memory (3641 mb). This happens when the volume of data is too large. The limit can be increased up to 11375 mb on your computer.

Zvýším -li přidělený objem paměti, a pustím počítač se zasekne.

Mám 16G paměti
Java64
Gephi64.

Uměl by jste poradit co dělat?
Josef
Gephi: z hromady dat přehledný grafický výstup
Josef 22. 06. 2020, 09:31:52
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den.

Máte prosím zkušenost s velkými soubory? Nedaří se mi dostat do GEPHI soubor matici 4500x4500, což by dle autorů neměl být problém, ale asi dělám někde chybu.

Pracuji v réžimu "64".
Přidělil jsem Gephi -Xmx4096m...

Po cca 10 minutách běhu programu se objevila hláška: "Gephi reached the maximum amount of memory (3641 mb). This happens when the volume of data is too large. The limit can be increased up to 11375 mb on your computer.

Zvýším -li přidělený objem paměti, a pustím počítač se zasekne.

Mám 16G paměti
Java64
Gephi64.

Uměl by jste poradit co dělat?
Josef