přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky GNOME 3.18: velké změny v Nautilu

GNOME 3.18: velké změny v Nautilu
mam 5. 10. 2015, 16:28:02
Odpovědět  Odkaz 
Ako vzdy kvalitny clanok so zhrnutim noviniek v gnome. Dakujem.

Skoda ze nie je moznost aj pozastavit (pause) kopirovanie v nautiluse.

Este jedna vec ma stve, ked chcem nieco stiahnut napr. vo firefoxe a vytvorim adresar cez popup tak po stlaceni enteru sa neulozi subor ale otvori sa zas popup na vytvorenie noveho adresa. Ostane oznacene tlacidlo + a nevrati sa spat na SAVE.
GNOME 3.18: velké změny v Nautilu
Karel 5. 10. 2015, 18:52:48
Odpovědět  Odkaz 
Díky za pěkné shrnutí. Jen je škoda těch občasných eischmannovin, tzn. protěžování vlastních názorů. Ale už si začínám zvykat. :-)
Jiří Eischmann Re: GNOME 3.18: velké změny v Nautilu
Jiří Eischmann 5. 10. 2015, 22:51:59
Odpovědět  Odkaz 
Články od nových vydáních GNOME jsou částečně myšleny jako recenze, tedy mé názory na novinky nejsou nějakým úletem, ale záměrem. Pokud člověk chce suchý výčet novinek bez názoru, může si přečíst poznámky k vydání.
GNOME 3.18: velké změny v Nautilu
FrankieGoesToHollywood 6. 10. 2015, 06:54:40
Odpovědět  Odkaz 
GNOME3 se mi nikdy nelíbilo a zdá se mi, že se ubírá ne zrovna dobrým směrem. Až přílišná integrace cloudových služeb ve spojení s bezpečnostními chybami, které byly v Linuxu objeveny za poslední rok až dva, je docela prekérní situace. Jako technologická ukázka asi dobrý, ale nejen RedHat ví, proč v EL Linuxech (Centos, Scientific) je lepší zůstat u ořezané varianty GNOME3. Za mě teda do dnešních dní je pořád špička Debian + MATE, jak z pohledu stability, tak rychlosti práce.
Jiří Eischmann Re: GNOME 3.18: velké změny v Nautilu
Jiří Eischmann 6. 10. 2015, 09:41:02
Odpovědět  Odkaz 
V RHEL a jeho odvozeninách se používá GNOME Classic, což je sada rozšíření pro GNOME Shell, která to prostředí upravuje do podoby blízké GNOME 2. Nicméně to je jediná odlišnost. Všechno ostatní včetně integrace cloudových služeb je stejné.
GNOME 3.18: velké změny v Nautilu
Roman 6. 10. 2015, 07:52:26
Odpovědět  Odkaz 
Pozeram, ze auto clanku ma rad Cerveneho trpaslika :)
Boxy???
Petr 6. 10. 2015, 10:16:04
Odpovědět  Odkaz 
Nemůžu naprosto nikde najít nic o Boxy... ani homepage. Opravdu se to tak jmenuje?
Re: Boxy???
Marv-CZ 6. 10. 2015, 10:44:47
Odpovědět  Odkaz 
Boxy je český název. Originální je Boxes. Když do Googlu zadám českou variantu "GNOME Boxy", tak hned první odkaz je ten správný. Tak nevím jestli je tazatel tak levej, nebo jen provokuje kvůli názvu. Všechny základní aplikace v GNOME teď dostávají nějaké obecné názvy, které jsou lokalizovány. Třeba Files / Soubory.
GNOME 3.18: velké změny v Nautilu
Karel 6. 10. 2015, 11:13:51
Odpovědět  Odkaz 
Hezký článek. Dík!
GNOME 3.18: velké změny v Nautilu
Pakrik 6. 10. 2015, 16:17:51
Odpovědět  Odkaz 
Rad by som vedel ci sa vobec pohlo s Nvidia optimus ... teraz momentalne bezim na F22+ bumblebee+primus. Projekt bumblebee ale vyzera dost mrtvo a vlastne vsetko okolo nvidia optimus pod linuxom. Bude aj toto riesit wayland ?
Jiří Eischmann Re: GNOME 3.18: velké změny v Nautilu
Jiří Eischmann 6. 10. 2015, 17:07:12
Odpovědět  Odkaz 
Adam Jackson, který na tom pracuje, by to měl rád hotové do konce roku. U uzavřeného ovladače od nVidie ale bude záležet na tom, jak rychle nVidia začne novou architekturu používat. To už bohužel není v našich rukách.
GNOME 3.18: velké změny v Nautilu
Pepan 6. 10. 2015, 21:47:03
Odpovědět  Odkaz 
Často se píše o Waylandu, přípaně Miru. Zajímalo by mě zda v budoucnu bude podporován a půjde nainstalovat i X11 třeba s Nvidia ovladači?
Re: GNOME 3.18: velké změny v Nautilu
X11 6. 10. 2015, 22:07:51
Odpovědět  Odkaz 
Nemyslím si. V tomhle je Linux slabý - třeba současné X11 absolutně nefunguje s proprietárním ovladačem pro starší Radeony. Svobodný ovladač 'radeon' je na těchto starších čipech tragédie s 5% nominálního výkonu dané karty. Tyhle karty i dnes na Windows 10 dokážou stále dobře kreslit starší hry, ale v moderním distru se na tom seká i Tux Racer. Palec dolů za tohle.
Re: Re: GNOME 3.18: velké změny v Nautilu
nobody 8. 10. 2015, 20:07:12
Odpovědět  Odkaz 
tak nevim, ale stara grafarna z roku 2007 "ATI FireGL V5200" mi s open radeon ovladacem v Xubuntu 14.04.3 klouze TuxRacer na 1600x1200 absolutne plynule v 60fps :)
GNOME 3.18: integrace Google
Alex 6. 10. 2015, 23:50:27
Odpovědět  Odkaz 
Nevím zda to dělá pouze mě, ale na Google uložiště se přes Nautilus připojím, vložím i soubor, ale pokud jej chci smazat nelze - "Přístup odepřen" :(
Jinak článek super moc díky Jirko!!
GNOME 3.18: velké změny v Nautilu
Drom 7. 10. 2015, 02:09:32
Odpovědět  Odkaz 
Myslím, že nebylo dostatečně jasně zdůrazněno, že Marek by měl za svou neúnavnou práci na překladech dostat metál!!!
GNOME 3.18: velké změny v Nautilu
Ravensun 9. 10. 2015, 09:42:28
Odpovědět  Odkaz 
Ocenil bych, kdyby v Gnome se zrušila ta vlastnost, kdy když má člověk dvě wifi síťovky (jedna notebooková a jedna skrze USB) a když jednu zakážu (například tu notebookovou) kvůli špatné funkčnosti, tak aby fungovala ta druhá. Doposud je to tak, že když zakážu jednu, tak se to celé přepne do módu "letadlo" a nefunguje ani druhá.
A pokud to dobře chápu s těmi připojenými disky, tak to mě teda naštvali.
Mám Gnome moc rád, ale to co z něj dělají... To je prostě humáč. Příjde mi to jako kdyby to GUI upravovali pro dobré používání skrze dotykové ovládání na tabletu, ale pokud vím, tak žádné masové zařízení s Gnome neexistuje tudíž na laptopy a desktopy to dle mého názoru moc vhodné není. Hodně mi štve, že v nastavení prostě už nic na nastavování není.
Smutný kam Gnome směřuje. Budu muset zatnout zuby a naučit se používat jiné prostředí.
Re: GNOME 3.18: velké změny v Nautilu
Ondřej Kolín 9. 10. 2015, 22:34:01
Odpovědět  Odkaz 
Cinnamon ... Bere to nejlepší z Gnome a dělá desktopové prostředí ...