Toto byl tak velký bezpečností průšvih, že si nejsem jistý, jestli jim má smysl ještě důvěřovat: http://news.softpedia.com/news/kde-neon-users-urged-to-upgrade-their-systems-or-reinstall-the-linux-distro-510183.shtml
Je to nevýhoda těchto malých distribucí s pár přispěvateli. Nemají lidi, zkušenosti, procesy,..., aby zajistili, že se podobný průšvih nebude opakovat.
Příspěvky KDE neon: zajímavé spojení Ubuntu a KDE
Obrovský bezpečnostní průšvih měl svého času i Debian, přestože to rozhodně není malá distribuce. A některé průšvihy se týkají všech distribucí (např. dobře známý Heartbleed), i těch s mnoha vývojáři a komerční podporou. I když samozřejmě u těch malých dister vždycky hrozí, že nastane okamžik, kdy na nich nebude dělat nikdo (nebo prakticky nikdo) a i známé chyby zůstanou neopraveny.

Jiří Eischmann 14. 12. 2016, 17:27:21
Odpovědět Odkaz
Něco jiného je ale, když má distribuce tak špatně nastavené repozitáře, že tam může poslat balíček naprosto kdokoliv a kompromitovat jinak dobrý software.
To je asi jako argumentovat, že když autu selhávají brzdy a nemá žádné bezpečnostní pásy, že to vlastně není tak špatné, protože i v bezpečných autech renomovaných značek může člověk dostat na silnici smyk, napálit do stromu a zabít se.
Tato distribuce je technologickou ukázkou nejnovějších KDE ve dvou edicích. User edition - pro uživatele, kteří si chtějí vyzkoušet poslední novinky v KDE a developers edition pro vývojáře. Nasadit toto distro jako produkční nebo hlavní, je podle mě pošetilé. Je to jen taková ochutnávka toho nejnovějšího, přímo od vývojářů KDE.
Konečně zajímavý koncept stabilního systému s možností aktualizace KDE aplikací postavený na LTS plasma desktopu. Něco podobného razí openSUSE Leap, akorát konzervativněji, kdy plasma i KDE frameworks jsou přítomny v LTS verzi. Avšak ani plasmu LTS moc neaktualizují, již je 5.8.5 a oni trčí na 5.8.3, ani frameworks neaktualizují - stále 5.26.0 - když nové verze mohou přinést důležité opravy.
Proto si myslím, že KDE Neon LTS má budoucnost. Takto mělo vypadat Kubuntu - jádro distribuce a desktop na LTS verzi, zbytek aktualizovat na poslední stabilní verze aplikací. Ale jen čas ukáže, jak si KDE NEON povede.
Proto si myslím, že KDE Neon LTS má budoucnost. Takto mělo vypadat Kubuntu - jádro distribuce a desktop na LTS verzi, zbytek aktualizovat na poslední stabilní verze aplikací. Ale jen čas ukáže, jak si KDE NEON povede.
Na to je oSUSE Krypton a Argon
Je tam defaultně zoufale málo aplikací a přitom ISO obraz User LTS Edition má přes 1G, což je divné.