přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Linuxový ransomware KillDisk zašifruje data, zaplacení výkupného nepomůže

Linuxový ransomware KillDisk zašifruje data, zaplacení výkupného nepomůže
vobejda 10. 01. 2017, 21:40:28
Odpovědět  Odkaz 
Pokud např. používám MEGA cloud a nebo Dropbox či jiná podobná úložiště a využívám jejich integraci s desktopem, takže se mi data automaticky synchronizují s jejich servery při jakékoliv změně v mém počítači, znamená to, že pokud by se takový vir do mého počítače dostal a data by mi zašifroval, tak by pomocí té automatické synchronizace tato zašifrovaná data odeslala do těch cloudových úložišť a tato data by mi byla k ničemu tak jako tak? Je nějaká možnost tomuto zamezit aniž by bylo třeba tu integraci s desktopem z počítače odinstalovat?
Lukáš Jelínek Re: Linuxový ransomware KillDisk zašifruje data, zaplacení výkupného nepomůže
Lukáš Jelínek 10. 01. 2017, 23:34:04
Odpovědět  Odkaz 
Bohužel neznám podrobnosti o tom, jak ten KillDisk a jemu podobné přesně pracují - kdy šifrují data a jak se toto šifrování projeví vůči synchronizačním nástrojům. Ovšem pokud cloudové úložiště uchovává i starší verze souborů (což například Dropbox dělá, ownCloud rovněž), tak i v případě zašifrování by se stačilo vrátit ke starší verzi.
Re: Linuxový ransomware KillDisk zašifruje data, zaplacení výkupného nepomůže
fdsfsd 15. 01. 2017, 18:04:16
Odpovědět  Odkaz 
Dropbox je složka ve které zašifruje offline kopii a ta se synchronizuje na server. Jka taky jinak?