přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky LXQt: Má další lehké prostředí šanci?

LXQt: Má další lehké prostředí šanci?
laco 23. 05. 2014, 22:59:32
Odpovědět  Odkaz 
Slabý článek. Text je krátký a "o ničem". Ke všemu vyšel mnohem později než na konkurenčních portálech. Vhodné tak akorát zadarmo do blogu.
Re: LXQt: Má další lehké prostředí šanci?
jadd 24. 05. 2014, 01:58:08
Odpovědět  Odkaz 
Co by Pán čekal?
KDE já nemusím ale i tak jsem to četl. Cením pár snímků, tipů i kritiku. Co víc chtít od článku s tímto názvem?
LXQt: Má další lehké prostředí šanci?
mach02 24. 05. 2014, 06:52:31
Odpovědět  Odkaz 
Přidám se - doufám že s konstruktivní - kritikou.
Fakt je ten, že článek vyšel oproti jiným webům později, tedy wow efekt (na trhu je něco nového) už nefunguje. Kdo se o lehké prostředí zajímá, už ví, že něco takového je.
Tudíž by měj přinést něco jiného, nového. Třeba: V čem je to jiné oproti klasickému lxde?, Je to rychlejší? Žere to míň paměti? Je konfigurace stejná? Případně srovnání lxde vs. openbox vs. jiné lehké prostředí. Autor to používal týden - tak sakra musí mít i nějaké osobní pocity, nejenom politicky korektní, že to zachovává klasický vzhled. Třeba mě překvapila jeho dost odvážná konstrukce kombinace lehlého (až ultralehkého) prostředí s KWin, který stojí na opačném konci spektra. Proč? Kvůli efektům? Když jsem se rozhodl jít cestou minimalismu (slabé CPU, málo paměti, málo disku) tak si přece neza..... systém bumbrlíčkem KDE? Buď se mýlí on a nebo skutečně objevil revoluční řešení a naopak já bych měl vrátit školné.
Re: LXQt: Má další lehké prostředí šanci?
yerry 25. 05. 2014, 22:02:23
Odpovědět  Odkaz 
Samotný kwin zasa toľko tých systémových prostriedkov nezožerie, ak sa vypnú všetky tie efekty. Problém je v závislostiach a v nakonfigurovaní tohoto WM bez inštalácie polovice KDE. Toto by mohol autor objasniť. Openbox je v tomto oveľa jednoduchší.
Re: Re: LXQt: Má další lehké prostředí šanci?
waldík 27. 05. 2014, 18:34:34
Odpovědět  Odkaz 
Souhlasím, dokonce bych řekl, že použití Kwin je naprostý nesmysl. To si už člověk může rovnou nainstalovat KDE.

Špatné je, že článek tvoří pár screenshotů a frázovitý spojovací text prakticky bez jakéhokoliv odborného přínosu.

Přitom mnohonásobně propracovanější a rozsáhlejší články o Linuxu najdeme v blozích, kde je autoři publikují zadarmo (mám na mysli spíše zahraničí.

Proto navrhuji následující:
1. Ať více píše sám šéfredaktor, o jehož odborných kvalitách nepochybuji.
2. Ať se zde uveřejňují překlady zajímavých zahraničních článků.

K bodu 2 bych uvedl, že na mnoha serverech se toto masově dělá (často jen s uvedením zdroje). V některých případech je to dokonce i se souhlasem původních autorů. Viz např. články na root.cz, popř. abclinuxu.cz.
LXQt: Má další lehké prostředí šanci?
Michal Krovak 28. 05. 2014, 21:59:24
Odpovědět  Odkaz 
Článej jako první seznámení s prostředím bohatě stačí. Pokud někoho zaujme, jistě LXQt rád vyzkouší, pokud se mine účinkem tak ne... V tomto kontextu tedy, myslím ,článek splnil úkol.

Na tomto místě bych spíš ocenil to, že přibyl autor, který chce psát a seznamovat jiné s tím, co ho zaujalo. Podle profilu je to mladej kluk, kterej má chuť psát, tak mu tu chuť celkem zbytečnou kritikou neberte - raději ho napodobte, to bude lepší.... ;-)