přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX

MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
kritik 22. 02. 2019, 09:41:23
Odpovědět  Odkaz 
a kde je zmienka ze toto sektarske distro je default anti-systemd ?
Re: MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
Miroslav Sido 25. 02. 2019, 17:50:41
Odpovědět  Odkaz 
a?
o dovod viac pouzivat mx
Re: Re: MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
kritik 25. 02. 2019, 21:25:28
Odpovědět  Odkaz 
a vy ste jehovisti? nie nie my sa chceme len porozpravat ha ha ha akoby som videl anti-systemd fanatika :D zaujat dokaze len klamstvami a zahmlievanim
Ivan Kmeťo Re: Re: Re: MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
Ivan Kmeťo 26. 02. 2019, 15:18:33
Odpovědět  Odkaz 
Prepáčte, ale vôbec nerozumiem vašej pointe. Ak narážate na to, že sa podľa vás snažím nejakým spôsobom ovplyvniť ľudí aby prešli výhradne na non-systemd distribúcie, hoci aj bez ohľadu na ich ďalšie kvality, tak to nie je pravda. Čitateľ je inteligentný a bez problémov sa dokáže sám rozhodnúť. Ja môžem urobiť všetko pre to, aby som mu čo najobjektívnejšie v kocke (pretože možné je zoznámiť sa hlbšie s distribúciou ak ju vy osobne používate) priblížil nejakú distribúciu, či už so systemd alebo bez neho a ďalej je na ňom či ho môj pohľad osloví, či s ním súhlasí alebo nie. Operačný systém vám, ako každý softvér, má pomôcť vyriešiť nejaký problém a optimálne vyhovieť VAŠIM nárokom. Možnosť voľby, rozličných prístupov, názorov či ak chcete - "ideológií", je práve to, čo robí Linux zaujímavým a ja som si plne vedomý toho, že každý človek má iné nároky. Jednak pre mňa osobne voľba distribúcie nestojí a nepadá výhradne na otázke systemd a tiež sa snažím čitateľovi nechať veľký priestor na to, aby si dokázal urobiť názor on sám a ja som iba rád, ak má inú skúsenosť akú mám ja, pretože môže svojim názorom pomôcť ďalším čitateľom obzerajúcim sa za inými distribúciami. Ak som vás zle pochopil, tak sa ospravedlňujem.
Re: Re: Re: Re: MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
kritik 26. 02. 2019, 15:58:38
Odpovědět  Odkaz 
pises o MX linux a ani nevies ze jeho velka odlisnost od inych distribucii je prave non-systemd a vobec to nepovazujes za podstatne to v clanku spomenut vsak co uz no tesime na dalsi tvoj clanok
Re: MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
Miroslav Sido 25. 02. 2019, 17:50:44
Odpovědět  Odkaz 
a?
o dovod viac pouzivat mx
Re: MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
Livan 26. 02. 2019, 14:38:37
Odpovědět  Odkaz 
A koho to zaujíma. To iba systemd hateri a trolovia furt riešia systemd - nonsystemd. Ostatným je to jedno.
Re: Re: MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
kritik 26. 02. 2019, 16:00:31
Odpovědět  Odkaz 
netroluj aspon dobre ked ani ty k tomu nemas co povedat k veci sustred na temu klidek
Re: MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
Citatel 10. 08. 2019, 15:13:38
Odpovědět  Odkaz 
Čo je sektárke na tom, že sa niekto NASLEPO nepodriaďuje podľa viacerých skôr iba tak nejako natlačenému systemd, čo inak geniálne využilo postup znovupoužitia v Linuxe? Jasné, že takéto zavádzanie neznalých užívateľov nikam nevedie - iba ak užívateľ porovnáva Ubuntu so systemd a staré Ubuntu bez systemd. Cez Debian je systemd v Ubuntu a Mint-e, ale ak niekto necíti potrebu používať systemd (napr. na pomalšom počítači), jednoducho nemusí a to nie je nič sektárske. Sekty fungujú tak, že rukolapne (či v podstate) každý už mal do nich či podobných akože dávno vstúpiť (a tým je veľmi vinovatý pravdaže) a okrem toho (2.) používanie bez systemd ani nikoho od ničoho normálneho neizoluje. Autori distribúcií schopní využívať systemd si dokážu sami rozhodnúť a nebudú sa cítiť obmedzení distribúciami bez systemd. Niekto nepotrebuje žiadne binárne logy ani sám si kompilovať napr. Mint-kompatibilné programy alebo používať úzkostlivo iba efektné grafické prostredia postavené do závislosti na systemd (na nastavovanie proxy v podnikoch by mohol bývať normálne niekto určený pre bežné prostredia linuxov - raz sa vymyslí, veľa razy použije). Príliš masové nasadenia niečoho sú účinné na rôznych šéfov asi, ktorí sa v situácii sami neorientujú a môžu tak nariadiť zbytočnú prílišnú jednotu (najmä ked niekto úmyslne vyrobí video, že len skúste svojmu šéfovi navrhnúť linux bez systemd - podriadený do zacituje a celkom clueless šéf sa zľakne vyšších neznalých šéfov či nadšéfov). Zaujímavé by bolo potom využiť z komerčnej oblasti známy nátlakový marketing na vytláčanie komerčného softvéru, keď sa už voľnosť nedopraje... Vytvorený horší image máva aj obchodný efekt - kedysi fungovala urban legend, že nejakému sadzbovému programu čosi chýba, hoci to tam vtedy v novších verziách už bolo, ľudia sa preto pokúšali naučiť sa iný sw a napokon bol ten "s chýbaním" kúpený a teraz už je pekne sám trochu doplneným štandardom pod inou značkou.
MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
vxmery 25. 02. 2019, 08:37:28
Odpovědět  Odkaz 
MX je trefa do čierneho pre veľkú skupinu užívateľov a kľudne by som ho nazval skokan roka 2018 v popularite medzi bfu. Bežal mi bez problémov na 3 ročnom aj 15 ročnom notebooku.
Re: MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
kritik 25. 02. 2019, 09:01:19
Odpovědět  Odkaz 
o akom skoku popularity tu hovoris snilek nebodaj mas na mysli web distrowatch vies ty vobec na zaklade coho tam ten rebricek tvojej akoze popularity je utvoreny? mas vobec jasno co znamena globalna popularita v pouzivani linuxu a co najcastejsie kliknutia na akejsi zaprdenej lokalnej webstranky ?
Re: Re: MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
Ivan 26. 02. 2019, 00:01:44
Odpovědět  Odkaz 
Asi by si bol velmi hrdy, keby si vlastnil taku "zaprdenu stranku", takto sa len stavias do role chudaka.
Re: Re: Re: MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
kritik 26. 02. 2019, 00:16:31
Odpovědět  Odkaz 
ivanka ked nemas co povedat k veci radsej nepis offtopikove hovadiny usetri mna aj ostatnych tohto tvojho hysterickeho trolingu prosim ano dakujem
Re: MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
Petr Ježek 26. 02. 2019, 15:44:27
Odpovědět  Odkaz 
MX je distro, které může odradit každého, kdo pracuje v bleeding edge prostředí, každého, kdo má spousty důvodů používat alespoň semi rollon aktualizační schéma a každého, kdo vyžaduje vyšší míru kontroly na svým systémem. Cokoli s archlinuxím základem MX převyšuje svou funkčností, lehkostí, konfigurovatelností a primární bezpečností. Místo MX se proto vyplatí Manjaro s obdobným vzhledem, vlastními udělátky a přitom robustním a přitom lehkým základem v Archu.
MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
Livan 26. 02. 2019, 18:05:30
Odpovědět  Odkaz 
Ja by som povedal, že hlavným prínosom tejto distribúcie je podpora 32 bitových strojov a taktiež prítomnosť starších a v ostatných distribúciách menej rozšírených driverov. Preto je vhodný aj pre staršie počítače.
MX Linux - spojenie komunít MEPIS a antiX
anonym 20. 03. 2019, 15:01:16
Odpovědět  Odkaz 
Clanek neni napsany moc dobre, ale faktem je, ze MX Linux je skutecne ukazkou vysoce stabilniho, odlehceneho prostredi (XFCE) postavenem na stable Debian (stretch) + radou vlastnich nastroju a hlavne repositarem MX Test repo, ktery obsahuje velky pocet klicovych balicku portovanych komunitou MX.

Co se tyce "systemd", ano MX Linux defaultne systemd nepouziva, ale v grub uje separatni polozka spustit MX LInux i se systemd (tzv. rezim kompatibility).

Vsem vyse plkajicim borcum chci rici, ze MX Linux je v podstate Debian 9 + doplnkove nastroje pro jednodussi reseni typickych akci administrace a konfigurace. To, ze nema systemd jako bezny uzivatel vubec nepocitete, co ale pocitite je fantasticka rychlost, spolehlivost a stabilita.