přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Nejlepší linuxové distribuce podle Linux.com

Nejlepší linuxové distribuce podle Linux.com
Radar 8. 01. 2017, 13:28:41
Odpovědět  Odkaz 
Elementary OS je fajn. Vzhled MacOS nevadí, on ten design je fakt pěkný a kdyby běci od Apple nebyly tak nesmyslně předražené a tak striktně nemodifikovatelné, tak používám je, takže design masOS je OK. Co je ale opravdu, opravdu tristní, je ta lokalizace Elementary do CZ, to je fakt neštěstí.
Re: Nejlepší linuxové distribuce podle Linux.com
Jirka 8. 01. 2017, 15:30:45
Odpovědět  Odkaz 
No nevím... Ze svého pohledu to vidím jinak. Jsem jen uživatel desktopu, nicméně letitý "linuxák" (předtím Windows).

Zároveň nemám rád jakékoliv výstřelky, ať už v GUI, ovládání, ukládání dat (cloud a podobné hrůzy). Prostě mi vůbec nevadí - ba právě naopak - když GUI vypadá něco na způsob Windows 2000 apod....

Tedy abych to konkretizoval: pro mě jednoznačně KDE, a to pokud možno nějaká starší a odladěná, tedy funkční verze. Zkoušel jsem i LXDE a XFCE, použitelné by to snad bylo, ale... (stejně jen za cenu doinstalace mnoha KDE aplikací).

Než se zbláznili u openSUSE s verzí Leap, tak jsem k naprosté spokojenosti používal právě tuto distribuci. Pak jsem víceméně z donucení zkusil Kubuntu 14.04 LTS a zvyknul jsem si do té míry, že mi nepřijde horší. Možná dokonce naopak, některé věci jsou na lepší úrovni.

Cokoliv á la Android nebo jiný dotykově orientovaný systém, nebo jako MacOS, Unity, příp. v klasických oknech zavírací a jiné prvky vlevo (při prvním setkání v Gnome jsem nevěřil a nevěřím dodnes) a řada jiných úchylek....to fakt nemusím.

KDE i v nových verzích se relativně pořád dobře daří nastavit tak, aby "dyzajn" nevítězil nad zdravým rozumem...
Re: Re: Nejlepší linuxové distribuce podle Linux.com
nobody 8. 01. 2017, 21:18:08
Odpovědět  Odkaz 
"XFCE, použitelné by to snad bylo, ale... (stejně jen za cenu doinstalace mnoha KDE aplikací)."

take to vidim jinak ;)
pouzivam leta Xfce, je to vyborne prehledne, snadno pouzitelne a velmi stabilni (vse narozdil ode KDE co sem pouzial par let predtim), rozhodne neni zadna potreba doinstalovavat tam KDE aplikace, coz nebrani nejakou nainstalovat nezavisle na tom jestli je nebo neni pro KDE nebo Qt...
Jiří Eischmann Re: Re: Nejlepší linuxové distribuce podle Linux.com
Jiří Eischmann 9. 01. 2017, 16:52:05
Odpovědět  Odkaz 
"v klasických oknech zavírací a jiné prvky vlevo (při prvním setkání v Gnome jsem nevěřil a nevěřím dodnes)"

To jste asi neměl standardní GNOME, ale staré GNOME 2 opatchované v Ubuntu. Standardní GNOME je má a vždy mělo vpravo.
Re: RE: Re: Nejlepší linuxové distribuce podle Linux.com
Jirka 10. 01. 2017, 00:54:11
Odpovědět  Odkaz 
"To jste asi neměl standardní GNOME..."

Já nevím přesně, co to bylo za verzi GNOME, jen jsem to krátce testoval a je to už docela dlouho. Ale je pravda, že někdo z okruhu Ubuntu to spáchal a bylo to v oné distribuci...

Velmi rychle na to pak vznikl jednoduchý prostředek (snad v rámci Ubuntu Tweak?), kterým se ta hrůza odstranila a ovládání se vrátilo doprava.
Re: Re: RE: Re: Nejlepší linuxové distribuce podle Linux.com
nobody 10. 01. 2017, 09:06:11
Odpovědět  Odkaz 
asi nemluvis o prostredi Gnome ale o prostredi Unity ;)
Nejlepší linuxové distribuce podle Linux.com
Majo 12. 01. 2017, 17:20:22
Odpovědět  Odkaz 
Dlho som pouzival XFCE v Xubunte. Sikovne, prehladne, jednoducho nastavitelne, prijemne na pohlad. A da sa jednoducho a dobre menit vzhad. Stabilita vyborna. Za seba odporucam.
Nejlepší linuxové distribuce podle Linux.com
David Humpolik 12. 07. 2017, 16:54:21
Odpovědět  Odkaz 
Já nechápu věčný dohadování zda je lepší ta nebo ona distribuce. Vždit je to jedno hlavně že nepoužíváte Widle ne? Potom záleží na každým aby si našel distro který mu vyhovuje a nehanil ty ostatní který se mu nelíbí. protože co vyhovuje jednomu, tak dalším 1000 lidí ne. A proto je tady ta neskutečná výhoda o proti windows, možnost výběru OS kterej nám vyhovuje a dělá "JEN to co chceme my a ne to co chcou páni z MICROSOFTU"

No a moje domácnost už od roku 2006 jede na linuxu, nejdřív to bylo OpenSUSE (KDE), ale jen půl roku asi a potom ho nahradilo až do 2009 Ubuntu a pak se objevilo Lubuntu na kterým jedeme do tet.
Re: Nejlepší linuxové distribuce podle Linux.com
fela 14. 07. 2017, 09:34:21
Odpovědět  Odkaz 
To je o tom, že ľudia milujú dohadovanie o hocičom - od áut až po politiku.
Ostatne - to je základ a téma mnohých debát, najmä na občasných rodinných stretnutiach; inak by bolo trápne ticho :) .
Nejlepší linuxové distribuce podle Linux.com
Brumbaal 10. 01. 2019, 21:56:27
Odpovědět  Odkaz 
Já mám nejradši Manjaro XFCE. vyzkoušel jsem toho hodně a zakotvil jsem u manjara, pravda našel jsem ho před lety hlavně kvůli slabý konfiguraci NTB a 32bitům ale už jsem si zvyk a dodnes ho používám.