přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Parametry Android tabletů

Parametry Android tabletů
Mira 13. 12. 2012, 06:49:29
Odpovědět  Odkaz 
S těmi procesory to máte nějaké pomotané. ARM nekonkuruje procesorům Tegra.
Nvidia, Samsung, Qualcomm atd. vyrábí procesory s jádry ARM - Cortex (licence). ARM si sám nic nevyrábí.
Parametry Android tabletů
Dan 13. 12. 2012, 07:37:41
Odpovědět  Odkaz 
Myslím že základ je odpovědět si "na co budu používat Tablet primárně".
Docela zásadní parametr nebyl jmenován a to je výdrž baterie.
V neposlední řadě je to i cena. Možná že se někdo vydá i "mojí" cestou a to že nekoupí hned nejvybavenější tablet, ale že nejprve koupí něco levnějšího a v reálu sám pozná které vybavení je pro něj klíčové a nepostradatelné a které parametry upřednostní a navíc k čemu bude hlavně využívat tablet a po čase může koupit druhý tablet již podle představ. (mám GoClever 973)
Parametry Android tabletů
Mr.Ferda 13. 12. 2012, 11:47:07
Odpovědět  Odkaz 
Některé věci již byly zminěny. ARM nic nevyrábí, vyvíjí a prodává licence. NVidia ma svá řešení, ano Tegra 3 je u Nexus7 v podstatě 5 jádro s 12 jádro grafikou. Android 4.1.x se neprosazuje díky uzivatelum ale proto že ho ignoruji výrobci. Komunita je mnohem rychlejší a kupodivu i 4.1.2 je v pohodě i na přístroji kde to výrobce zapichnul na 2.3. Uživatelé by chtěli 4.2. BT je nepostradatelný pokud chcete používat bezdrátové myši a klávesnice. Ano, lze to i přes OTG kabel a přes aktivní HUB to je velmi dobrá možnost ale málokterý umí současně připojit HDD, klávesnici, myš i HDMI. Přece jen je BT myši a klávesnic více než Wi-Fi. Jako přenosný DVD už jsem používal starý Samsung Galaxy S a myslím že současné tablety i mobily mají mnohem větší výkon. 3G je super pro občasné použití. Dovedl bych si představit i běžné telefonovani pres tablet, samozřejmě pres HF nejlépe BT (zde máme další využití BT v tabletu) . Já používám kombinaci mobilu pro volání, sms a 3G internet který via Wi-Fi Tethering posílám na cokoli v okolí včetně tabletu.
Parametry Android tabletů
Mr.Ferda 13. 12. 2012, 12:20:16
Odpovědět  Odkaz 
Také jsem si myslel že mi bude tablet k ničemu když mám mobil s 4" displayem. Dnes mám Nexus7 a 90% teď řeším pres něj. Šel jsem přes Prestigio MPM 3370B který byl na mne rozmazleneho pomalý. Nutno ovšem dodat že málokdy instaluji méně než 200 app. Často testují i několik různých SW se stejnou funkcí. Osobně jsem váhal jestli koupit tablet 7" nebo 10". Rozlišení stejné 1280x800 u obou. Volil jsem 7". Vejde se mi to jak do kterékoliv kapsy u ryflí tak i náprsní kapsy košile a bundy. A na konec perlička, je mnohem svižnější než mé stolní PC. O tom že má stolní PC 500w zdroj ani nemluvím.
Parametry Android tabletů - NFC čip
Jan 13. 12. 2012, 15:44:26
Odpovědět  Odkaz 
Zajímalo by mě, které tablety v současné době obsahují NFC čip. dokážete mi vypsat pár dostupných typů či který tablet by jste doporučili?

Díky.
Parametry Android tabletů
Max 13. 12. 2012, 22:04:31
Odpovědět  Odkaz 
Já jsem to udělal takto: lákaly mě tablety, tak jsem si jeden, "nabušenej" koupil. Stál naštěstí pár korun, normálně by takové parametry byly za snad trojnásobnou cenu. No a moje zjištění: totálně k hov*u! Tablet je tak akorát dobrý pro lidi, co lezou na FB, nebo na mejla, ale to můžu i na mobilu. Stejně to bylo i s netbookama, strašně jsem ho chtěl a když jsem si ho pořídil, tak jsem zjistil, že výkonostně je to katastrofa. Zlatej NOTEBOOK/ULTRABOOK, na tom se dá alespoň OPRAVDU a NORMÁLNĚ fungovat! Ostatní ty hybridy, tablety, atd, jsou akorát tak pro puberťáky, aby mohli machrovat, nebo pro "hračičky".....
Mě stačí na "blbiny" mobil, tam se podívám na mejla, naplánuji kalendář, atd a v pohodě....
Stejně tyhle hračky chce člověk jen kvůli masivnímu vymývání mozků a když si to pořídí, zjistí, že je to vlastně k ničemu :-(
Re: Parametry Android tabletů
Petr Ježek 12. 01. 2013, 21:37:16
Odpovědět  Odkaz 
Tak tenhle příspěvek hovoří pouze o autorovi, o ničem jiném. Hloupost je nekonečná a nesmrtelná...