přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky PHP programovacím jazykem nové generace?

PHP programovacím jazykem nové generace?
Pavel Šimerda 5. 10. 2014, 22:24:16
Odpovědět  Odkaz 
Já to vždycky říkal, že aby bylo PHP dobré, je potřeba z něj udělat jiný jazyk s jinou knihovnou ;).
PHP programovacím jazykem nové generace?
Karel Fiedler 6. 10. 2014, 12:31:51
Odpovědět  Odkaz 
Nejrozšířenějším jazykem, tedy i tím, který vybraly univerzity pro studenty nestudující přímo počítačovou tématiku, je Python - viz.: http://computerworld.cz/technologie/americke-univerzity-python-porazi-javu-51229

... Jazykem ke kterému se na iniverzitách začínají vracet je Cobol a je v něm napsáno zatím nejvíce řádků kódu a také který má ty nejmoderněšjí kompilery optimalzující kód pro nejnovější HW a SW:
http://searchdatacenter.techtarget.com/tip/COBOL-compilers-improve-big-data-OLTP-applications?track=NL-1823&ad=896359&asrc=EM_NLN_34809328&uid=9938873&utm_medium=EM&utm_source=NLN&utm_campaign=20141003_Word+of+the+Day%3A+COBOL_iwigmore

... a smozřejmě, zajímavou alternativou může být i JavaScript (např. node.js), který není určen pouze pro klienty, ale většinou se hodí i jako serverový scriptovací jazyk, jehož pdopora je i na těch nejmodernějších cloudových aplikačních platformách jako:
https://ace.ng.bluemix.net/
Lukáš Jelínek Re: PHP programovacím jazykem nové generace?
Lukáš Jelínek 6. 10. 2014, 15:20:44
Odpovědět  Odkaz 
Mně osobně tedy Python těžce nevyhovuje. Nejraději dělám v Javě a snesu i to PHP, i když u něj často nadávám jak špaček (hlavně kvůli nesystematickému, resp. vysloveně bordelovému API). JS je spíš znouzectnost, i když v něm samozřejmě dělám také, ale právě jen klientské věci, na server bych ho nedal.