přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Přichází Wine 3.4

Michal Breškovec Přichází Wine 3.4
Michal Breškovec 19. 03. 2018, 12:04:42
Odpovědět  Odkaz 
Netrpělivě čekám na DEB balíčky, protože to vypadá, že možná opravili rozbité spouštění her od Blizzardu, jako Diablo 3 a StarCraft Remastered.
Přichází Wine 3.4
Jirka 19. 03. 2018, 14:55:57
Odpovědět  Odkaz 
S ohledem na to, že pd Wine léta úspěšně provozuji zejména účetnictví, tak zas až tolik na novou verzi nečekám. Prioritou je stabilita a funkčnost, což moje současná verze (1.8) splňuje.

Dlouhodobě ve Wine ovšem postrádám lepší podporu USB. Možná by někdo znalý věci mohl napsat článek o tom, proč je právě tohle takový problém...
Lukáš Jelínek Re: Přichází Wine 3.4
Lukáš Jelínek 19. 03. 2018, 18:37:54
Odpovědět  Odkaz 
Také provozuji pod Wine účetnictví, konkrétně Helios Red. Ale přestože z 99 % funguje, jak má, dokonalé není - konkrétně nefunguje zobrazení faktur na obrazovce a jejich export do PDF (lze jen tisknout na tiskárnu), zhavaruje to na "insufficient GDI resources". Takže jsem zvědav, jestli se to s novou verzí vylepší.
Re: Re: Přichází Wine 3.4
Jirka 19. 03. 2018, 19:25:30
Odpovědět  Odkaz 
K tomu účetnictví: u mě to je vizuální systém MRP, viz https://www.mrp.cz/software/ucetnictvi/vizualni/ (ke stažení je i demoverze), už jsem to tu někdy dřív zmiňoval.

Pod Wine 1.8 (a i ve starších verzích) tam funguje snad úplně vše, resp. nenarazil jsem ještě na něco, co by nešlo. Jediná nutnost je do Wine doinstalovat jakousi knihovnu pro korektní zobrazení fontů. Teď si nevzpomenu na název a ani to nemůžu dohledat (možná riched20 či riched30 - úplně bez záruky!), ale šlo to zcela bez problémů přes winetricks.

Ten program je naštěstí psán hodně konzervativně a nevyužívá žádné mrkwí speciality, ale Delphi + BDE. O programech tohoto druhu je známo, že ve Wine často fungují dobře...