přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky VSCodium - VSCode bez telemetrie

VSCodium - VSCode bez telemetrie
Petr 2. 05. 2019, 07:52:57
Odpovědět  Odkaz 
Jak to je s aktualizacemi? Když si nainstaluji VSCodium po Windows, budou se mi nabízet? A to originální, tj. opět s telemetrií, nebo má VSCodium nějaký svůj čistý update channel?
Re: VSCodium - VSCode bez telemetrie
a 2. 05. 2019, 10:56:24
Odpovědět  Odkaz 
Momentalne je u me vscodium o neco aktualnejsi, nez vscode, viz
$ dpkg -l | grep -e "ii code" -e vscodium
ii code 1.33.1-1554971066 amd64 Code editing. Redefined.
ii vscodium 1.33.1-1555005058 amd64 Code editing. Redefined.

Cili asi ano.
Ivan Kmeťo Re: VSCodium - VSCode bez telemetrie
Ivan Kmeťo 2. 05. 2019, 18:05:56
Odpovědět  Odkaz 
S Windowsom to také jednoduché nie je. Obrátil som sa s vašou otázkou na vývojára/správcu projektu VSCodium (Peter Squicciarini) a vec sa má tak, že stále pracujú na tom aby každá platforma (tj. OS) mala dostupné automatické aktualizácie. Čo sa teda konkrétne Windowsu týka, bohužial zatiaľ budete musieť cca. každý mesiac manuálne inštalovať novú verziu, ak ju teda chcete a potrebujete. Neviem ako to funguje v prípade pre Chocolatey (https://chocolatey.org).

Odkázaný som bol tiež na tento odkaz, kde je podrobnejšie rozobratá téma aktualizácií pre rôzne operačné systémy: https://github.com/VSCodium/vscodium/issues/41
Na GitHube si tiež môžete zapnúť upozornenia pre repozitár VSCodium iba pre nové releases, čo by vám mohlo zrejme pomôcť, aj keď to zatiaľ nie je úplne praktické riešenie.

Ak by ste mali v budúcnosti nejakú otázku, dostupný je aj tento kanál presne pre tieto účely:
gitter.im/VSCodium/Lobby
Re: Re: VSCodium - VSCode bez telemetrie
Petr 3. 05. 2019, 09:37:22
Odpovědět  Odkaz 
Děkuji za odpověď, aktuálně používám VSCode s vypnutou telemetrií v nastavení a nové verze ne že bych nutně pokaždé potřeboval, ale občas se objeví něco zajímavého, případně opraví chyba (sám jsem hlásil). Instalovat manuálně aktualizace se mi moc nechce, mám to na více počítačích, takže asi počkám, až ten autoupdate dořeší.
VSCodium - VSCode bez telemetrie
paranoik 2. 05. 2019, 10:36:02
Odpovědět  Odkaz 
telemetriu v originálnom VS Code je mozne lahko vypnut v jeho nastaveniach, zdrojove kody si mozes pozriet na githube
VSCodium - VSCode bez telemetrie
Cm 3. 05. 2019, 07:11:28
Odpovědět  Odkaz 
A není to náhodou postavené na .NET/Mono (fakt nevím, VS Code ignoruji - bezpečnost). Protože pokud ano, tak se o čmuchání stejně postará tenhle obludný BLOB.