přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Zorin OS 15 Lite

Zorin OS 15 Lite
pol 23. 11. 2019, 00:24:40
Odpovědět  Odkaz 
prečo by som si to mal nainštalovať, keď si môžem nainštalovať ubuntu s xfce?
Re: Zorin OS 15 Lite
fela 27. 11. 2019, 09:30:27
Odpovědět  Odkaz 
Pretože tu sme vo svete slobody, a to znamená, že máme na výber riešenia s jej mnohými stupňami.
Ivan Kmeťo Re: Zorin OS 15 Lite
Ivan Kmeťo 29. 11. 2019, 10:34:44
Odpovědět  Odkaz 
Zorin OS sa vyslovene snaží osloviť najmä ľudí na Windowse 7 bez širšieho povedomia o Linuxe, ktorému končí podpora teraz na začiatku 2020 (ak mám správne informácie) a ponúknuť im linuxovú alternatívu. Otvorene sa ku tomu priznávajú na ich stránkach. To znamená, že sa im snaží prispôsobiť užívateľské prostredie a výber predinštalovaného softvéru atp. ako to býva v prípadoch podobných distribúcií. Nie som si istý či je napr. Ubuntu/Xubuntu vyvíjané primárne pre tento účel. Pravda je, že si viem predstaviť, že užívateľ, ktorý si chce vyskúšať Linux a prichádza z Windowsu, bude mať so Zorinom pomerne dobrú skúsenosť. V prípade konkrétne edície Lite je tu ešte ten faktor toho, že by mal fungovať pomerne dobre aj na slabšom hardvéri, čo by mohlo byť plusom pre ľudí na starších laptopoch. Samozrejme, že výber máme široký, preto existuje fenomén akým je distro-hopping a ja si myslím, že možnosť voľby je dobrá a predstavenie alternatív nie je na škodu.