přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Řešení QNAP typu all-flash

Řešení QNAP typu all-flash

QNAP_TDS_h2489FU.jpg

Neustále rostoucí nároky na výkon, odezvu a propustnost vedou ke zvyšování podílu flash technologií nejen v datových centrech. Dnes typické hybridní úložné systémy jsou tak nahrazovány úložišti typu all-flash, která nabízí velmi nízké latence, miliony IOPS a přitom jsou stále dostupnější.


Řešení all-flash od QNAP jsou založena na systému ZFS s optimalizačními technologiemi SSD, díky nimž mohou efektivně nahradit hybridní pole se stejnými náklady na úložiště.

Za vysokým výkonem a efektivitou all-flash úložišť nestojí žádná kouzla, ale několik vyspělých technologií, které umožňují optimálně využít jejich schopnosti.

Pro vyšší výkon:

 • Slučování zápisu zvyšuje u paměťových polí all-flash výkon náhodného zapisování. Algoritmus slučování zápisu od společnosti QNAP transformuje všechny náhodné zápisy na sekvenční zápisy, což nejen účinně zvyšuje výkon náhodného zapisování v prostředí all-flash, ale také zvyšuje životnost disku SSD.

Slučování zápisu

 • Inline deduplikace a komprimace dat snižuje velikost souborů, což snižuje zatížení úložiště a zlepšuje jeho výkon.

Deduplikace

 • QoS zajišťuje optimální alokování prostředků pro LUN / sdílené složky na různých úrovních služeb.
 • TRIM čistí odstraněné datové bloky během doby nečinnosti systému, aby se zachoval výkon zápisu SSD.

TRIM

 • Over-provisioning umožňuje flexibilně rezervovat prostor ve fondu úložišť, aby bylo možné zapsat nová data do úplného bloku, i když je zásobník téměř plný, čímž se zlepší výkon fragmentovaných fondů úložiště. U zátěží s intenzivním zapisováním a aplikací náročných na výkon (jako jsou protokoly transakcí SQL, zálohy, dozorování apod.) můžete nastavit over-provisioning pro dosažení vyššího výkonu zápisu.

Over-provisioning

 • Technologie iSER (iSCSI Extensions pro RDMA) zvyšuje výkon QNAP NAS jako úložiště pro VMware ESXi, snižuje zatížení procesoru serveru ESXi a poskytuje nástroj pro optimalizaci náročných virtualizačních aplikací. Úložiště typu all-flash s iSER umožňují výrazné navýšení výkonu ve virtualizačních prostředích VMware.

Pro větší výdrž a životnost SSD:

 • Nastavitelný over-provisioning prodlužuje životnost SSD. Uživatelé mohou softwarově nastavit over-provisioning pro SSD (od 1 do 60 %), aby předešli snížení výkonu v důsledku zesílení zápisu. Čím menší je navíc zesílení zápisu, tím vyšší je spolehlivost a životnost SSD.
 • Inline deduplikace a komprese dat. Inline deduplikace dat funguje na bázi bloků a spustí se před zápisem dat do úložiště. Spolu s technologií inline komprese je velikost dat výrazně snížena a tím se snižuje množství zápisů na SSD. To výrazně optimalizuje využití úložiště typu all-flash, zlepšuje výkon zápisu i životnost SSD.
 • Technologie QSAL (QNAP SSD Antiwear Leveling), která je podporována operačním systémem QuTS hero, automaticky a pravidelně zjišťuje životnost a odolnost SSD.

Doporučené modely QNAP typu all-flash

Pro vytvoření výkonného datového úložiště typu all-flash můžete vybírat z několika modelů v aktuální nabídce QNAP:

 • Zařízení TDS-h2489FU je NAS úložiště typu all-flash NVMe se dvěma procesory Intel Xeon Silver 4300 (2 × 8 jader a 2 × 16 jader), které je určené pro souborové servery citlivé na latenci a pro řešení aplikací náročných na I/O, virtualizované úlohy a streamy 4K/8K. Má 24 pozic pro U.2 NVMe Gen 4 x4 SSD disky. Při náhodném 4K čtení dosahuje výkonu až 1 127 000 IOPS a 16 GB/s při 512K sekvenčním čtení, což se blíží přenosu dat kompletního Blu-ray disku během jedné sekundy. Díky osmikanálovým modulům a 32 dlouhým slotům DIMM lze paměť DDR4 v zařízení TDS-h2489FU upgradovat až na 1 TB pro potřeby paměťově náročných aplikací. Zařízení TDS-h2489FU disponuje obrovským výpočetním výkonem a možnostmi multitaskingu.

TDS-h2489FUTDS-h2489FU je NAS úložiště typu all-flash NVMe se dvěma procesory Intel Xeon Silver 4300

 • TS-h1290FX je první stolní zařízení NAS typu all-flash v nabídce QNAP. Jde o cenově výhodné a výkonné 12pozicové zařízení U.2 NVMe/SATA all-flash s úložištěm na bázi ZFS. Zařízení TS-h1290FX je vybaveno procesorem AMD EPYC a konektivitou 25GbE, takže zvládne i plynulý přenos souborů a editaci médií 4K/8K v reálném čase. Díky elegantnímu provedení a tichému chlazení je zařízení TS-h1290FX vhodné do prostředí studia nebo kanceláře.

TS-h1290fxTS-h1290FX je první stolní zařízení NAS typu all-flash v nabídce QNAP

 • Cenově nejdostupnější NAS úložiště typu all-flash v nabídce QNAP je zařízení TS-h3088XU-RP pro montáž do racku. S 30 pozicemi pro 2,5" disky SATA 6 Gb/s SSD, vestavěným duálním portem 25GbE SFP28 SmartNIC, čtyřmi porty 2,5GbE LAN, rozšiřitelností PCIe a úložnou kapacitou v řádu až petabajtů uspokojí požadavky v moderních datových centrech na výkon ve virtualizaci, v hybridních multi-cloudových aplikacích, úlohách zálohování/obnovy dat a souborových serverech, které umožňují tisíce současných připojení.

TS-h3088XU-RPCenově nejdostupnější NAS úložiště typu all-flash v nabídce je TS-h3088XU-RP

Spolehlivost a dostupnost je pro QNAP prioritou

QNAP velmi dobře ví, že jakýkoli problém s přístupem k datům může způsobit velkou ztrátu a základem je udržení spolehlivosti datového úložiště. Proto zavedla možnosti rozšířené podpory pro společnosti, které používají servery QNAP NAS k podpoře svých klíčových aplikací a obchodních procesů. Kromě standardní a prodloužené záruky až na pět let lze navíc pořídit záruky Next Business Day a Next Business Day Onsite, které lze zakoupit pro všechny rackové modely QNAP NAS a pro 4pozicové a větší desktopové modely. Řešení problémů se přitom věnuje specializovaný servisní tým a každý problém s hardwarem má nejvyšší prioritu, což znamená, že pokud je zařízení poškozené, obdrží zákazník výměnou novou jednotku následující pracovní den od oznámení.

Záruku Next Business day a Next Business Day OnSite lze navíc zakoupit nejen na zařízení QNAP NAS, ale i na vybrané modely pevných disků společnosti Western Digital.

Specializovaný tým inženýrů QNAP je ale k dispozici nejen pro řešení problémů. Nabízí také řadu služeb, které vám mohou usnadnit každodenní starosti se správou NAS zařízení, jako je aktualizace softwaru a diagnostika systému.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz