přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Řešení QNAP typu all-flash

Řešení QNAP typu all-flash

QNAP_TDS_h2489FU.jpg

Neustále rostoucí nároky na výkon, odezvu a propustnost vedou ke zvyšování podílu flash technologií nejen v datových centrech. Dnes typické hybridní úložné systémy jsou tak nahrazovány úložišti typu all-flash, která nabízí velmi nízké latence, miliony IOPS a přitom jsou stále dostupnější.


Řešení all-flash od QNAP jsou založena na systému ZFS s optimalizačními technologiemi SSD, díky nimž mohou efektivně nahradit hybridní pole se stejnými náklady na úložiště.

Za vysokým výkonem a efektivitou all-flash úložišť nestojí žádná kouzla, ale několik vyspělých technologií, které umožňují optimálně využít jejich schopnosti.

Pro vyšší výkon:

 • Slučování zápisu zvyšuje u paměťových polí all-flash výkon náhodného zapisování. Algoritmus slučování zápisu od společnosti QNAP transformuje všechny náhodné zápisy na sekvenční zápisy, což nejen účinně zvyšuje výkon náhodného zapisování v prostředí all-flash, ale také zvyšuje životnost disku SSD.

Slučování zápisu

 • Inline deduplikace a komprimace dat snižuje velikost souborů, což snižuje zatížení úložiště a zlepšuje jeho výkon.

Deduplikace

 • QoS zajišťuje optimální alokování prostředků pro LUN / sdílené složky na různých úrovních služeb.
 • TRIM čistí odstraněné datové bloky během doby nečinnosti systému, aby se zachoval výkon zápisu SSD.

TRIM

 • Over-provisioning umožňuje flexibilně rezervovat prostor ve fondu úložišť, aby bylo možné zapsat nová data do úplného bloku, i když je zásobník téměř plný, čímž se zlepší výkon fragmentovaných fondů úložiště. U zátěží s intenzivním zapisováním a aplikací náročných na výkon (jako jsou protokoly transakcí SQL, zálohy, dozorování apod.) můžete nastavit over-provisioning pro dosažení vyššího výkonu zápisu.

Over-provisioning

 • Technologie iSER (iSCSI Extensions pro RDMA) zvyšuje výkon QNAP NAS jako úložiště pro VMware ESXi, snižuje zatížení procesoru serveru ESXi a poskytuje nástroj pro optimalizaci náročných virtualizačních aplikací. Úložiště typu all-flash s iSER umožňují výrazné navýšení výkonu ve virtualizačních prostředích VMware.

Pro větší výdrž a životnost SSD:

 • Nastavitelný over-provisioning prodlužuje životnost SSD. Uživatelé mohou softwarově nastavit over-provisioning pro SSD (od 1 do 60 %), aby předešli snížení výkonu v důsledku zesílení zápisu. Čím menší je navíc zesílení zápisu, tím vyšší je spolehlivost a životnost SSD.
 • Inline deduplikace a komprese dat. Inline deduplikace dat funguje na bázi bloků a spustí se před zápisem dat do úložiště. Spolu s technologií inline komprese je velikost dat výrazně snížena a tím se snižuje množství zápisů na SSD. To výrazně optimalizuje využití úložiště typu all-flash, zlepšuje výkon zápisu i životnost SSD.
 • Technologie QSAL (QNAP SSD Antiwear Leveling), která je podporována operačním systémem QuTS hero, automaticky a pravidelně zjišťuje životnost a odolnost SSD.

Doporučené modely QNAP typu all-flash

Pro vytvoření výkonného datového úložiště typu all-flash můžete vybírat z několika modelů v aktuální nabídce QNAP:

 • Zařízení TDS-h2489FU je NAS úložiště typu all-flash NVMe se dvěma procesory Intel Xeon Silver 4300 (2 × 8 jader a 2 × 16 jader), které je určené pro souborové servery citlivé na latenci a pro řešení aplikací náročných na I/O, virtualizované úlohy a streamy 4K/8K. Má 24 pozic pro U.2 NVMe Gen 4 x4 SSD disky. Při náhodném 4K čtení dosahuje výkonu až 1 127 000 IOPS a 16 GB/s při 512K sekvenčním čtení, což se blíží přenosu dat kompletního Blu-ray disku během jedné sekundy. Díky osmikanálovým modulům a 32 dlouhým slotům DIMM lze paměť DDR4 v zařízení TDS-h2489FU upgradovat až na 1 TB pro potřeby paměťově náročných aplikací. Zařízení TDS-h2489FU disponuje obrovským výpočetním výkonem a možnostmi multitaskingu.

TDS-h2489FUTDS-h2489FU je NAS úložiště typu all-flash NVMe se dvěma procesory Intel Xeon Silver 4300

 • TS-h1290FX je první stolní zařízení NAS typu all-flash v nabídce QNAP. Jde o cenově výhodné a výkonné 12pozicové zařízení U.2 NVMe/SATA all-flash s úložištěm na bázi ZFS. Zařízení TS-h1290FX je vybaveno procesorem AMD EPYC a konektivitou 25GbE, takže zvládne i plynulý přenos souborů a editaci médií 4K/8K v reálném čase. Díky elegantnímu provedení a tichému chlazení je zařízení TS-h1290FX vhodné do prostředí studia nebo kanceláře.

TS-h1290fxTS-h1290FX je první stolní zařízení NAS typu all-flash v nabídce QNAP

 • Cenově nejdostupnější NAS úložiště typu all-flash v nabídce QNAP je zařízení TS-h3088XU-RP pro montáž do racku. S 30 pozicemi pro 2,5" disky SATA 6 Gb/s SSD, vestavěným duálním portem 25GbE SFP28 SmartNIC, čtyřmi porty 2,5GbE LAN, rozšiřitelností PCIe a úložnou kapacitou v řádu až petabajtů uspokojí požadavky v moderních datových centrech na výkon ve virtualizaci, v hybridních multi-cloudových aplikacích, úlohách zálohování/obnovy dat a souborových serverech, které umožňují tisíce současných připojení.

TS-h3088XU-RPCenově nejdostupnější NAS úložiště typu all-flash v nabídce je TS-h3088XU-RP

Spolehlivost a dostupnost je pro QNAP prioritou

QNAP velmi dobře ví, že jakýkoli problém s přístupem k datům může způsobit velkou ztrátu a základem je udržení spolehlivosti datového úložiště. Proto zavedla možnosti rozšířené podpory pro společnosti, které používají servery QNAP NAS k podpoře svých klíčových aplikací a obchodních procesů. Kromě standardní a prodloužené záruky až na pět let lze navíc pořídit záruky Next Business Day a Next Business Day Onsite, které lze zakoupit pro všechny rackové modely QNAP NAS a pro 4pozicové a větší desktopové modely. Řešení problémů se přitom věnuje specializovaný servisní tým a každý problém s hardwarem má nejvyšší prioritu, což znamená, že pokud je zařízení poškozené, obdrží zákazník výměnou novou jednotku následující pracovní den od oznámení.

Záruku Next Business day a Next Business Day OnSite lze navíc zakoupit nejen na zařízení QNAP NAS, ale i na vybrané modely pevných disků společnosti Western Digital.

Specializovaný tým inženýrů QNAP je ale k dispozici nejen pro řešení problémů. Nabízí také řadu služeb, které vám mohou usnadnit každodenní starosti se správou NAS zařízení, jako je aktualizace softwaru a diagnostika systému.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

inzerce
Public Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...