přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Lollypop

Lollypop

lollypop100.png

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního prostředí GNOME. Jeho autorem je Cédric Bellegarde, společně s ostatními přispěvateli. Dělá jej v Python/GTK+.


Pro pohodu posluchače při přehrávání skladeb uložených na disku v souborových formátech MP3, MP4, OGG, FLAC nabízí běžné funkce, které dále rozvíjí dalšími přístupy, s nimiž se v té či oné podobě lze setkat i u řady dalších softwarových přehrávačů.

Lollypop má přinášet, jak mnozí očekávají, jednoduché a intuitivní rozhraní, které je v souladu s GNOME HIG (Human Interface Guidelines). Barevnost se mění ve vztahu k obalu právě přehrávaného alba.

07_Lollypop___p__ehr__v__n__.png02_Lollypop___ekvaliz__r.png

Jedním ze způsobů nalezení písniček je procházení sbírky buď podle žánru/obalu, nebo podle žánru/umělce/obalu. Vyhledávání v hudební sbírce se provádí podle umělce, alba a názvu. Používá se hlavní seznam skladeb, což v jiných programech je seznam k přehrání zařazených skladeb.

03_Lollypop___nastaven__.png04_Lollypop___nastaven____ekvaliz__r.png05_Lollypop___zp__sob_proch__zen___sb__rky.png
Ve večírkovém režimu, neboli režimu při kterém nevynakládáte skoro žádnou námahu spojenou s obsluhou přehrávání, protože necháte stroj, aby něco pro vás našel za vás, jsou automaticky vybrány seznamy skladeb hodící se k tomuto druhu společenského povyražení. Dojde ke ztmavení rozhraní, po opuštění večírkového režimu rozhraní zase zesvětlá. Vedle toho stojí volba, kdy si vybíráte ze světlého (výchozího) a tmavého vzhledu.

06_Lollypop___n__hodn___alba.png08_Lollypop___volby_pro_p__ehr__v__n__.png

Zobrazení na celou obrazovku umožní lidem s očima v pořádku přístup k přehrávači, i když zrovna nesedí u počítače na židli, ale například se válejí na pohovce (díky podpoře HiDPI). Lollypop samozřejmě podporuje srovnání hlasitostí přehrávaných skladeb.

09_Lollypop___p__ehr__v__n__.png15_Lollypop___n__vrhy.png
Ani další schopnosti programu nejsou neobvyklé. Snad pomůže rozšířit obzory, vylepšit zážitek, když se postará o podrobnější popis ke skladbám a nabídne pěkné zobrazení něčeho souvisejícího s jejich vznikem. Pokud mu to informační zdroje k tomu účelu zřízených služeb umožní, rád natáhne zpěvní texty, životopisy umělců a postahuje obrázky obalů (z Last.fm, Itunes a Spotify). Máte-li telefon, který používáte k témuž, seřídí obě zařízení, počítač se zařízením majícím v sobě OS Android nebo jakékoli MTP zařízení (synchronizace přes MTP).

10_Lollypop___nastaven_____obecn__.png11_Lollypop___nastaven_____hudba.png

Máte-li rádi posílání záznamů o tom, co s Lollypopem děláte, někomu dalšímu, tím někým jsou Last.fm, Libre.fm a ListenBrainz. K něčemu to zřejmě je, jinak by to tam nebylo. Nechcete-li, podívejte se, jestli je políčko zaškrtnuto, případně zrušte svůj souhlas (viz okno s volbami pro přehrávání, kde určujete, zda alba opakovat, míchat a tak podobně - je to úplně dole). Ve výchozím nastavení, jak umožníte připojení k internetu (zase je můžete vypnout), je volba povolena. Lollypop rovněž podporuje poslech rádií, automatickou instalaci kodeků, Tunein a další.

12_Lollypop___nastaven_____internet.png13_Lollypop___nastaven_____internet.png

Chce to si rozhraní nějakou dobu ohmatávat a zažít, zapsat si za uši, kam co tak vede, pokud máte rychle najít to, co jen někdy chcete. Jak nechat přehrávač přejít do zobrazení na celou obrazovku, jak z něj ukazovat jen základní nástroje a údaje o přehrávání s obrázkem obalu.

14_Lollypop___nastaven_____internet.png16_Lollypop___mal___p__ehr__va__.pngNahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Pavel Fric

Pavel Fric
Public Relations

Doba datové komunikace a její bezpečnost „teorie versus praxe“

ENIGMAOče­ká­vá se, že v roce 2025 bude 80 % veš­ke­rých B2B obchod­ních inter­ak­cí mezi doda­va­te­li a kupu­jí­cí­mi usku­teč­ně­no pomo­cí digi­tál­ních kaná­lů. Pro zabez­pe­če­ní dat byla vždy důle­ži­tou sou­čás­tí i bez­peč­ná komu­ni­ka­ce.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »