přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Lollypop

Lollypop

lollypop100.png

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního prostředí GNOME. Jeho autorem je Cédric Bellegarde, společně s ostatními přispěvateli. Dělá jej v Python/GTK+.


Pro pohodu posluchače při přehrávání skladeb uložených na disku v souborových formátech MP3, MP4, OGG, FLAC nabízí běžné funkce, které dále rozvíjí dalšími přístupy, s nimiž se v té či oné podobě lze setkat i u řady dalších softwarových přehrávačů.

Lollypop má přinášet, jak mnozí očekávají, jednoduché a intuitivní rozhraní, které je v souladu s GNOME HIG (Human Interface Guidelines). Barevnost se mění ve vztahu k obalu právě přehrávaného alba.

07_Lollypop___p__ehr__v__n__.png02_Lollypop___ekvaliz__r.png

Jedním ze způsobů nalezení písniček je procházení sbírky buď podle žánru/obalu, nebo podle žánru/umělce/obalu. Vyhledávání v hudební sbírce se provádí podle umělce, alba a názvu. Používá se hlavní seznam skladeb, což v jiných programech je seznam k přehrání zařazených skladeb.

03_Lollypop___nastaven__.png04_Lollypop___nastaven____ekvaliz__r.png05_Lollypop___zp__sob_proch__zen___sb__rky.png
Ve večírkovém režimu, neboli režimu při kterém nevynakládáte skoro žádnou námahu spojenou s obsluhou přehrávání, protože necháte stroj, aby něco pro vás našel za vás, jsou automaticky vybrány seznamy skladeb hodící se k tomuto druhu společenského povyražení. Dojde ke ztmavení rozhraní, po opuštění večírkového režimu rozhraní zase zesvětlá. Vedle toho stojí volba, kdy si vybíráte ze světlého (výchozího) a tmavého vzhledu.

06_Lollypop___n__hodn___alba.png08_Lollypop___volby_pro_p__ehr__v__n__.png

Zobrazení na celou obrazovku umožní lidem s očima v pořádku přístup k přehrávači, i když zrovna nesedí u počítače na židli, ale například se válejí na pohovce (díky podpoře HiDPI). Lollypop samozřejmě podporuje srovnání hlasitostí přehrávaných skladeb.

09_Lollypop___p__ehr__v__n__.png15_Lollypop___n__vrhy.png
Ani další schopnosti programu nejsou neobvyklé. Snad pomůže rozšířit obzory, vylepšit zážitek, když se postará o podrobnější popis ke skladbám a nabídne pěkné zobrazení něčeho souvisejícího s jejich vznikem. Pokud mu to informační zdroje k tomu účelu zřízených služeb umožní, rád natáhne zpěvní texty, životopisy umělců a postahuje obrázky obalů (z Last.fm, Itunes a Spotify). Máte-li telefon, který používáte k témuž, seřídí obě zařízení, počítač se zařízením majícím v sobě OS Android nebo jakékoli MTP zařízení (synchronizace přes MTP).

10_Lollypop___nastaven_____obecn__.png11_Lollypop___nastaven_____hudba.png

Máte-li rádi posílání záznamů o tom, co s Lollypopem děláte, někomu dalšímu, tím někým jsou Last.fm, Libre.fm a ListenBrainz. K něčemu to zřejmě je, jinak by to tam nebylo. Nechcete-li, podívejte se, jestli je políčko zaškrtnuto, případně zrušte svůj souhlas (viz okno s volbami pro přehrávání, kde určujete, zda alba opakovat, míchat a tak podobně - je to úplně dole). Ve výchozím nastavení, jak umožníte připojení k internetu (zase je můžete vypnout), je volba povolena. Lollypop rovněž podporuje poslech rádií, automatickou instalaci kodeků, Tunein a další.

12_Lollypop___nastaven_____internet.png13_Lollypop___nastaven_____internet.png

Chce to si rozhraní nějakou dobu ohmatávat a zažít, zapsat si za uši, kam co tak vede, pokud máte rychle najít to, co jen někdy chcete. Jak nechat přehrávač přejít do zobrazení na celou obrazovku, jak z něj ukazovat jen základní nástroje a údaje o přehrávání s obrázkem obalu.

14_Lollypop___nastaven_____internet.png16_Lollypop___mal___p__ehr__va__.pngNahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz