přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

reklama

-->

K dispozi je také archiv článků dělený podle let a měsíců.

Vlastnosti prostředí Unity

unity.png

V miniseriálu o prostředí Unity se dostáváme dále, k samotnému Unity – jak vypadá, jak se ovládá a co od něj můžeme čekat.


 

Seriál o Androidu pro začátečníky

android_logo.png

Google Android je čím dál oblíbenější operační systém pro chytré telefony. Podívejme se mu na kloub v tomto seriálu.


 

Linux Mint Xfce

linux_mint.png

Seznamte se s Xfce edicí nejoblíbenějšího derivátu Ubuntu, distribucí Linux Mint. Pozor, na rozdíl od klasického Mintu je jeho Xfce varianta postavena na Debianu, takže se vrací ke kořenům. Po jeho vyzkoušení si troufám tvrdit, že má nakročeno stát se nejvyladěnější Xfce distribucí vůbec.


 

Optimalizace PostgreSQL: WAL

postgresql.png

V dnešním díle se podíváme na zoubek způsobu ukládání dat na disk a nastavíme volbu týkající se práce klienta.


 

Mozilla Thunderbird: Úvod, trocha historie a instalace

thunderbird.png

Existuje spousta různorodých e-mailových klientů, které se od sebe méně, či více liší. Těch skutečně kvalitních a použitelných i pro náročnější uživatele je ale pomálu, a to na všech platformách. Jeden ze svobodných e-mailových klientů, Mozilla Thunderbird, však nad ostatními vyniká svou multiplatformností a množstvím funkcí.


 

Správa linuxového serveru: Sledování logů pomocí nástroje logwatch

debain_notext.png

Minulý díl byl věnován nástroji logcheck, který posílá e-mailem výběr hlášek z logů. Logwatch, kterému se bude věnovat tento díl, se na rozdíl od něj snaží hlášky z logů interpretovat a kompletovat – zasílá tedy spíše přehled důležitých událostí a příslušné statistiky než samotné hlášky.


 

Unity: Pohled do historie

unity.png

První ze tří článků o rozhraní Unity, které se bude nacházet v novém Ubuntu 11.04 Natty Narwhal. V tomto článku se podíváme, jak to vlastně všechno začalo.


 

Darktable: Linuxová náhrada za Adobe Lightroom

darktable.png

Darktable je program určený hlavné fotografom na nedeštruktívnu úpravu digitálnych fotografií. Využíva libraw, takže zvláda všetky RAW formáty podporované touto knižnicou. Okrem toho dokáže pracovať tiež s HDR a samozrejme i s bežnými formátmi, ako je Tiff alebo JPG. Slúži tiež aj na jednoduché transformácie, ako je orezávanie či otáčanie, jeho sila spočíva hlavné v obrovskom množstve výkonných nástrojov pre úpravu farieb a úrovní.


 

Síla v podání GIMPu

gimp.png

Tento GIMPtoriál bude tak trošku dobrodružný, bude k němu totiž zapotřebí pár fotografií, ale nebojte se, pro lenochy je zde náhradní řešení – Internet, ten je plný fotografií, jen je potřeba hledat. Z účinkující postavy bude vytvořena postava plná energie tak trošku na způsob hrdiny.


 

Microsoft se pustil do Androidu kvůli patentům

dvatydny.gif

Microsoft vystartoval proti Androidu, Ubuntu: Vyzkoušejte aplikace ještě před instalací, Android Market má konkurenci: Amazon spustil svůj Appstore, Samsung předělal tablet Galaxy Tab 10.1. Je tenčí než iPad 2, Mozilla Firefox 4 pro počítače a Android, Elementary OS „Jupiter“.


 

Výuka geometrie v Linuxu: DrGeo, Kig a GeoGebra

geometrie.png

Didaktické aplikace DrGeo, Kig a GeoGebra mohou usnadnit výuku základů geometrie na základních či středních školách a případně i některých předmětů vysokých škol (např. výuka perspektivy v rámci estetických oborů). Vedle výuky matematiky se tyto aplikace uplatní mimo jiné při výuce fyzikálních předmětů, kde se požaduje pochopení principů paprskové optiky, zvládnutí geometrického řešení působení několika sil na tuhé těleso a podobně.


 

TechEd-DevCon 2011 startuje již 2. května

teched.png

Jak to vypadá s letošním devátým ročníkem TechEdu, vám prozradí Ondřej Ševeček z počítačové školy Gopas.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog


Tagy