přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

K dispozi je také archiv článků dělený podle let a měsíců.

Vydanie novej verzie Tails 5.4

tails_perex.png

Nová stabilná verzia linuxovej distribúcie Tails 5.4 znovu predstavila niekoľko menších zlepšení bezpečnosti systému. Záplaty zraniteľností pribudli tiež s aktualizáciou jadra Linux alebo iných softvérových balíčkov.


 

Software QNAP ADRA NDR pomáhá odhalit kybernetické hrozby a rychle na ně reagovat

Společnost QNAP Systems představila nový software ADRA Network Detection and Response (NDR), kterým je možno rozšířit možnosti PoE switchů řady QGD.


 

Novinky v distribúcii Neptune 7.5

neptune_perex.png

Po vyše polroku bolo oznámené vydanie aktualizácie pre linuxovú distribúciu Neptune 7. Užívatelia majú dostupné nové predinštalované aplikácie a rovnako tiež novšie verzie softvérových balíčkov prebratých najmä z Debianu 11.4.


 

Veřejná správa 07–08/2022: Praha a Středočeský kraj v Otevřených městech, licence EUPL v USA a Indii

Veřejná správa

Praha a Středočeský kraj se staly členy spolku Otevřená města. Evropská copyleftová licence EUPL se začala používat ve skupině Open Weaver působící v USA a Indii.


 

QNAP uvedl novou rozšiřující síťovou kartu 2×100GbE

QXG-100G2SF-CX6

Možnosti pokročilejších zařízení NAS, typicky modelů určených pro firemní použití, je možné rozšiřovat pomocí PCIe karet. Tímto způsobem je možné například doplnit NAS o procesor pro hardwarovou akceleraci umělé inteligence, nebo o NVMe paměti pro vytvoření rychlé cache.


 

Nové funkčné hry s verziou Protonu 7.0-4

steam.png

Najnovšia verzia nástroja Proton 7.0-4 rozšírila zoznam hrateľných hier na Linuxe. Novinkami sú opäť aj opravy chýb funkčnosti populárnych titulov, rôzne menšie optimalizácie alebo aktualizácie softvérových komponentov s dodatočnými zlepšeniami.


 

QNAP uvádí odolný NAS pro použití v průmyslu a skladech

TS-i410X

Společnost QNAP představila robustní, průmyslový NAS, který je díky konstrukci bez ventilátoru, pevnému šasi, vícero flexibilním možnostem instalace (set-top box nebo montáž na stěnu) a podpoře širokého rozsahu teplot a stejnosměrného napájení ideálním řešením NAS pro továrny a sklady, částečně venkovní prostředí a dopravu.


 

Slax 15 je opäť založený na Slackware

slax.png

Najnovšia verzia Live linuxovej distribúcie Slax 15 je po deviatich rokoch opäť postavená na základoch Slackware. Užívatelia majú zároveň dostupné aj aktualizované obrazy pre Slax 11.4, stále so základmi systému Debianu.


 

Linux Mint 21 preberá základy Ubuntu 22.04

linuxmint2021.png

Nová verzia populárnej distribúcie Linux Mint 21 prebrala základy systému z Ubuntu 22.04 LTS a pridala aktualizácie troch dostupných desktopových prostredí. Niektoré z predstavených noviniek sa pravdepodobne dostanú aj do edície LMDE 5.


 

Vydanie Linuxu 5.19, ďalšia verzia bude zrejme 6.0

tux.png

Linus Torvalds včera v noci uverejnil oznámenie o vydaní novej stabilnej verzie jadra Linux 5.19, ktorá opäť predstavila zlepšenia podpory hardvéru a súborových systémov. Zároveň zrejme už ďalšia pripravovaná verzia Linuxu dostane číslo 6.0.


 

Prehľad zmien vo Wine 7.13 a 7.14

wine_logo.png

Vývoj nástroja Wine pokračoval rovnakým tempom aj v priebehu ďalšieho letného mesiaca. Dve nové verzie Wine 7.13 a 7.14 znovu zhrnuli aktualizácie softvérových komponentov, rôzne zlepšenia či opravy pre viac ako 30 nájdených chýb funkčnosti aplikácií a hier.


 

Predstavenie OpenMandrivy Lx ROME

openmandriva.png

Vývojári linuxovej distribúcie OpenMandriva začali s testami novej rolling-release edície s menom ROME, zatiaľ však v obmedzenom režime. Užívatelia si môžu už teraz vyskúšať túto edíciu OpenMandrivy vďaka dostupným inštalačným obrazom.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 20 30 40 50 60 100 200 300   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Tagy