přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux v praxi

Linux v praxi

Jak vytvořit opravdu silné heslo

Počítače a hesla k sobě neodmyslitelně patří stejně tak jako černá a bílá, voda a oheň nebo den a noc. Já osobně považuji hesla za nutné zlo a těším se na chvíli, kdy budou zcela nahrazeny našimi biometrickými údaji. Do této doby se však s nimi budeme muset naučit žít a hlavně je správně vytvářet.


 

Mastering hudby s Jaminem

vinyl_nota.png

Linux v současnosti nabízí slušnou řádku kvalitních audio programů, k nimž bezesporu patří nahrávací multitrack Ardour a masteringový plugin Jamin. Článek bych chtěl věnovat masteringu hudby právě pomocí této dvojice programů.


 

Cygwin: Linux vo Windows

Cygwin je linuxové prostredie pre Windows skladajúce sa z kolekcie voľne šíriteľných programov využívaných v linuxových a unixových systémoch. Medzi tieto programy patrí napríklad Apache, BASH, Cron, Diff, GAWK, GNOME, KDE, Links, Vim alebo aj mnoho iných. Radovan Drahovský.


 

DVD authoring v Linuxu: Animované menu pro vaše DVD

mandvd.png

Spousta lidí se stále pídí po tom, jak udělat v Linuxu video DVD s menu. S hezkým menu. Aby to fungovalo a bylo to snadné jako příprava instantní polévky. Dnes si ukážeme, že s ManDVD to není velký problém.


 

Úpravy zvuku v editoru Audacity

Audacity je svobodný program vytvořený pro nahrávání a zpracování zvuku. V následujícím článku se podíváme na základní operace při nahrávání či úpravě zvuku, takže pro vás nakonec nebude problém vytvořit své vlastní nahrávky a zvěčnit tak svůj příjemný hlas pro potěchu příštích generací.


 

Audacity - nahrávání a úpravy zvuku

Lubomír Čevela natočil gramofon, aby svá elpíčka převedl na empétrojky.


 

Speciál: zvukový editor Audacity

audacity.png

Na našem portálu naleznete několik článků, které spojuje jeden jmenovatel: Audacity, editor pro úpravu zvuku. Přinášíme vám jejich kompletní souhrn.


 

Zenity - vlídná tvář pro vaše skripty

Nejen příkazovým řádkem živ je „člověk linuxový“, a proto máme k dispozici okenní manažery, desktopová prostředí a spoustu nástrojů, které umožňují komunikovat s uživatelem podstatně vlídnějším způsobem, než je šibalsky pomrkávající kurzor terminálu. Jedním z takových nástrojů i Zenity.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz