přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux v praxi

Linux v praxi

Elektronický podpis za pár minut

tuzky_1.png

Podpis byl, je a bude symbol, který identifikuje svého autora. I v e-mailu je třeba se podepsat. A k tomu slouží certifikáty. Jak jeden z nich získat a používat v programu Evolution, zjistíte v tomto článku.


 

Domácí video: vytváříme DVD v Linuxu

lcd.png

Po jednom plese, kterého jsem se účastnil jako pořadatel, jsem v ruce držel asi hodinovou nahrávku ve videokameře a měl jsem chuť v co nejkratší době držet DVD kotouč s videem sestříhaným a pokud možno upraveným pro stolní přehrávače. Pod tím si samozřejmě představuji DVD menu na začátku, rozdělení do kapitol, hudbu v podkresu a doplněné titulky.


 

SCP - bezpečné kopírování

V běžné praxi se poměrně často setkáváme s potřebou nahrávat větší či menší počet souborů na nějaký vzdálený počítač. Obvykle je nám to umožněno díky existenci FTP serveru na daném stroji. Ani v opačných případech však hned nemusíme házet flintu do žita. Svá data opravdu bezpečně přesuneme pomocí dnes již málo známého protokolu SCP.


 

Synergy: Více počítačů a jedna klávesnice

Máte-li na svém pracovním stole více počítačů (a tedy i klávesnic a myší), máte v boji s výpočetní technikou poněkud ztíženou pozici. S těmi počítači vám dnes nepomůžeme, zato klávesnice a myš stačí jen jedna. Že nevěříte?


 

Programovací jazyky

Lukáš Faltýnek zmapoval historii, vývoj a současnost několika programovacích jazyků. Dozvíte se, jak vznikl nejen jazyk, ale také jeho název, k čemu byl původně určen a jestli se ještě používá nebo vyvíjí.


 

Pár tipů pro vaše KDE

kde.png

Možná ani zcela jasně nevíte, co všechno KDE umí. Možná budete příjemně překvapení, že je to velmi propracované prostředí. A pokud se jeho uživatel aspoň trochu snaží, může ho využívat na 100 %. Zde jsou mé tipy a postřehy - vylaďte si KDE!


 

Bezpečnost v počítačové komunikaci

Mnozí z vás si jistě vzpomenou na válečné filmy, kde se zásadní informace sdělovaly jako tajná hesla, papíry s nesmyslně vyhlížejícím textem a zprávy maskované všemožnými jinými způsoby, jen aby nepropadly nepříteli. Od dob Enigmy se toho však mnoho změnilo a v současnosti, zejména kvůli veřejným sítím, jako je internet, jsou informace cenným majetkem pro každého z nás – nebo tomu tak není? Daniel Závodský.


 

Podívejte se do logu! Ale kam?!

kde.png

Pokud v systému všechno neklape, jak má (což se čas od času stane), hledá člověk informace, které mu napoví, kde hledat chybu. V Linuxu není problém tyto informace získat, je ale potřeba vědět, kde jsou.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz