přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Linux Mint - s Ubuntu za zády

linux_mint.png

Dnes bych vám chtěl představit mladou distribuci založenou na Ubuntu - Linux Mint. Jelikož vychází z Ubuntu, naskýtá se otázka, co oproti němu nabízí navíc. Jako uživatele Ubuntu to zajímalo i mě.


 

Netbooky

eee_1.jpg

V této sekci naleznete články zabývající se netbooky - malými počítači, mezi kterými kraluje Asus Eee PC. Na paty mu ovšem šlapou další modely. Testujeme je, zkoušíme na nich různé linuxové distribuce a píšeme o tom. Sbíráme pro vás tipy, vymýšlíme návody a informujeme o výhodách a nevýhodách těchto atraktivních přístrojů.


 

Kyle Rankin: Linux Knoppix na maximum

Obrovskou výhodou Linuxu oproti konkurenčnímu operačnímu systému Windows je existence takzvaných živých (live) distribucí. Živá distribuce, pro ty co nevědí, je distribuce, která ke svému běhu nevyžaduje instalaci na pevný disk. Jediným požadavkem na počítač, na kterém má živá distribuce běžet, je schopnost z daného externího média startovat (bootovat). Naštěstí většina počítačů s výjimkou těch, u kterých to administrátor zakázal, toto zvládá.


 

Dva týdny s Linuxem 2

dvatydny.gif

Bankovnictví KB už i pro Linux. Ubuntu míří do makedonských škol. Asus pravděpodobně porušuje GPL. Miro se dočkal první verze. Netscape Messenger 9.0. Jabbim - nový český Jabber klient, další novinky.


 

Úpravy zvuku v editoru Audacity

Audacity je svobodný program vytvořený pro nahrávání a zpracování zvuku. V následujícím článku se podíváme na základní operace při nahrávání či úpravě zvuku, takže pro vás nakonec nebude problém vytvořit své vlastní nahrávky a zvěčnit tak svůj příjemný hlas pro potěchu příštích generací.


 

Podívejte se do logu! Ale kam?!

kde.png

Pokud v systému všechno neklape, jak má (což se čas od času stane), hledá člověk informace, které mu napoví, kde hledat chybu. V Linuxu není problém tyto informace získat, je ale potřeba vědět, kde jsou.


 

LEGO v Linuxu

lego.png

Před několika lety (ještě na Windows) jsem měl, jak říkala babička „LEGO v počítači“. Ono LEGO se skládalo ze tří součástí – databáze součástek LDraw, programu na tvoření modelů MLCad a programu na prohlížení modelů LDView. Dovedete si představit, jak mě potěšilo, že první dvě součásti fungují bezproblémově na mém Ubuntu?


 

Chcete Linux? Přijďte si pro něj!

Společnost QCM s.r.o. nabízí všem zájemcům linuxové produkty zdarma.


 

Objektové databáze

Světu vládnou relační databáze, ale ještě není dobojováno, i ony mají své problémy. Jsou snad řešením objektové databáze? Zkusme se jim podívat na zoubek.


 

Free/OpenVMS

V dobách, kdy Unix ještě zářil novotou, se pro vysoce výkonná řešení používal operační systém OpenVMS – Open Virtual Memory System, který se ovšem označuje jakoVMS. Hackeři, kteří tento systém znali, se na Unix dívali s opovržením, zvláště v dobách, když ještě prakticky nepodporoval síťování. Z dnešního pohledu je asi nejdůležitější, že první verze protokolu TCP/IP a první kořenové servery tehdejšího DARPAnetu běžely na strojích DEC VAX s operačním systémem OpenVMS.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz