přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Qimo – Linux pro malé děti

qimo.png

Počítače se dnes vyskytují prakticky všude. Už na základních školách se s nimi děti učí. Ve většině případů přijdou do styku pouze s operačním systémem Windows a kancelářským balíkem Microsoft Office. Qimo nabízí zajímavou možnost, jak děti seznámit se svobodným softwarem.


 

Nejlepší doplňky z portálu OpenOffice.cz

doplnek.png

Redakce portálu OpenOffice.cz společně se čtenáři dlouhodobě připravuje českým a slovenským uživatelům kancelářského balíku OpenOffice.org různé doplňky a šablony. My jsme vybrali ty nejzajímavější.


 

Hudební přehrávač Bluemindo

bluemindo.png

Bluemindo je jednoduchý hudební přehrávač pro grafická prostředí založená na GTK. Umí spravovat kolekci a umí dobře využívat webové služby jako například Last.fm. Oproti jiným přehrávačům se nejedná o nástroj pro všechno, ale o přehrávač, který má jasně vytyčené hranice svých možností.


 

Matematické modelování s Octave a QtOctave

qtoctave.png

Prakticky každý, kdo se někdy dostal k matematickému modelování se musel setkat s Matlabem. Jde o fenomenální programovací jazyk, který umožňuje rychle řešit i velmi složité a výpočetně náročné úlohy. GNU Octave je svobodná implementace jazyka Matlabu. Má velmi podobnou syntaxi a sdílí většinu funkcí, i když některé věci řeší jinak.


 

Virtuální síť ve VirtualBoxu

virtualbox.png

Dnes se virtualizuje kde co, a tak jistě nikoho nepřekvapí různé virtuální počítače, a když mohou být virtuální počítače, tak proč si rovnou nevytvořit také virtuální sítě spolu s několika či více virtuálními počítači a povýšit tak ze správce počítače na správce počítačové sítě. Nebo bych měl lépe říkat správce virtuální počítačové sítě?


 

Správa linuxového serveru: Úvod

debain_notext.png

V tomto seriálu se budu zabývat správou linuxového serveru postaveného na Debian GNU/Linuxu. V prvním díle vám představím Debian jako takový a podívám se na problematiku linuxových distribucí na serveru.


 

Výběr článků z portálu OpenOffice.cz, 26. října - 18. listopadu

ooo.png

Styly stránek – vytvořte si obsah se správným číslováním, vložte si vodoznak na pozadí stránky. Výber správ zo sveta OpenOffice.org. OpenOffice.org vo výrobnej firme - mzdy a firemný dopis. Šablony poštovních podacích archů až pro 300 položek.


 

Využitie /tmp adresára v RAM

memory.jpg

Keďže Linux relatívne ľahko umožňuje pre pracovné účely využívať pamäť podobne ako disk, tu si povieme o výhodách i nevýhody takéhoto riešenia so zameraním na adresár /tmp.


 

Kimai: Sledování pracovního času pomocí webové aplikace

kimai.jpg

Kimai je webový systém sledující čas strávený prací na různých projektech. Jako takový je určen těm, kteří chtějí mít přehled o tom kolik času tráví prací na různých činnostech, nechtějí přemýšlet o tom, co vlastně včera celý den dělali a také chtějí mít alespoň nějaký podklad pro srovnání si svých činností a času, který jsou jim ochotni a schopni věnovat.


 

Vyšly nové verze Mandriva Linuxu a openSUSE

dvatydny.gif

ABI Research: Linux je na 32 % netbooků. Německá vláda chce otevřené standardy a open source. Linux do škol má v Rusku problémy. Zakladatel KDE oceněn křížem za zásluhy. OpenOffice.org v Dánsku. Microsoft poprvé uděloval ceny za open source. GNOME 3 odloženo o půl roku. RawTherapee bude open source. Mandriva Linux 2010.0. openSUSE 11.2.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz