přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Vývoj jádra IX. – objektový model

Relativně novou věcí v linuxovém jádře je objektový model pro uložení dat a komunikaci s vnějším prostředím. Kdo zvládne trochu obtížnější způsob práce s daty, je pak odměněn tím, že jsou data organizována velice přirozeně a přístup k nim je (díky exportu přes sysfs) tak jednoduchý, jak jen může být.


 

Bash 23: Tvorba funkcí

Již po třiadvacáté se setkáváme na stránkách LinuxEXPRESu nad tématem Bash - nejrozšířenější textový příkazový interpretr v Linuxu. Probrali jsme všechna důležitá témata a dnes si představíme poslední - tvorbu vlastních funkcí.


 

Slackware tělem i duší

V následujícím článku bych rád představil jednu z mých oblíbených distribucí - Slackware. Předem musím upozornit, že níže uveřejněný text není žádnou agitací, ale pouhým výčtem jednotlivých vlastností. Cílem je obecně vás s touto distribucí seznámit a vyjmenovat největší klady, ale i zápory, které na vás při instalaci a provozu tohoto systému čekají.


 

Amarok - Jukebox pod Linuxem

Amarok vám, jak říká jeho splashscreen, pomůže "znovu objevit vaši hudbu". Je to přehrávač hudby všech formátů, který je postaven nad knihovnami pro KDE. Amarok by se dal s malým množstvím nadsázky označit za komplexní prostředí pro přehrávání hudby a práci s ní.


 

Mandriva Linux - novinky 3/2007

Sloupek s aktualitami ohledně Mandriva Linuxu, který vyšel v časopise.


 

Televize v Linuxu

Druhý televizor se v domácnosti hodí. Obzvláště pokud se její členové neshodnou na sledovaném pořadu. A nemusí ani jít o klasický televizor - postačí televizní karta doplněná vhodným programem. V této souvislosti se vám možná vybaví názvy xawtv, TVTime, KWinTV, zapping a GnomeTV. Každý z těchto programů má svoje pro i proti. Osobně jsem si oblíbil dva, kdetv a xawtv.


 

Domácí počítačová síť - 1

sit.png

Budování lokálních sítí je dnes velice módní záležitostí. S trochou nadsázky si troufám říct, že jsou již v domácnostech takovou samozřejmostí jakou rozvody elektrické energie, plynu či teplé vody. Přestože na toto téma existují tisíce návodů, každý den se setkávám se špatným návrhem LAN a jejich nastavením. Rozhodl jsem se proto, že své zkušenosti sepíšu do krátkého seriálu a podělím se o ně. Dnes si povíme něco málo o hardwaru.


 

Java – dnes při šálku dobré kávy

Java (foneticky: džava) je relativně "mladý" objektově orientovaný programovací jazyk, který vyvinula a v současnosti stále vyvíjí společnost Sun Microsystems.


 

Zachycení pracovní plochy v KDE

kde.png

Každý z vás se již asi dostal do situace, kdy z nějakého důvodu potřeboval uložit grafickou podobu pracovní plochy. V grafickém prostředí KDE, a nakonec nejen v něm, můžete s výhodou využít jednoduchý program Ksnapshot.


 

GNOME

gnome.png

Populární grafické prostředí a pracovní desktop.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz