přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

ZF zve na virtuální Open Source Mobility Hackathon o 10 tisíc dolarů

ZF_Hackathon_2022.png

Společnost ZF zve open source vývojáře, kteří se chtějí utkat o 10 tisíc dolarů, na globální a virtuální ZF Open Source Mobility Hackathon 2022. Akce se uskuteční ve virtuálním prostředí v době konání veletrhu CES od 5. do 7. ledna 2022.


 

Tails 4.25 dostal nový nástroj pre tvorbu záloh

tails_perex.png

Aktualizácia linuxovej distribúcie Tails 4.25 je poslednou tohto roku. Užívateľom pribudol nový nástroj pre tvorbu záloh trvalého úložiska, aktualizácie softvérových balíčkov a opravy niekoľkých chýb. Vydanie ďalšej stabilnej verzie by mohlo prísť už budúci mesiac.


 

Aktualizácie v distribúcii Nitrux 1.7.1

nitrux_perex.png

Nová verzia distribúcie Nitrux 1.7.1 prichádza s aktualizáciami rôznych dostupných jadier Linux, desktopového prostredia KDE Plasma a jeho softvérových komponentov a knižníc či niekoľkými ďalšími softvérovými balíčkami.


 

Inštalačné obrazy Arch Linux 2021.12.01

arch_linux.png

Distribúcia Arch Linux dostala aktualizované inštalačné obrazy s jadrom Linux 5.15, vrátane jeho posledných opráv chýb a bezpečnostných zraniteľností. Zároveň bola vydaná aj nová verzia inštalátora systému Archinstall 2.3.


 

Súhrn vývoja FreeBSD v treťom štvrťroku 2021

FreeBSD.png

Daniel Ebdrup Jensen uverejnil ďalšiu súhrnnú správu s podrobnosťami z vývoja operačného systému FreeBSD. Vývojárom sa podarilo pokročiť v mnohých oblastiach aj vďaka finančnej podpore zo strany firiem a komunity užívateľov.


 

Nové hrateľné tituly s aktualizáciou Proton 6.3-8

steam.png

Nástroj Proton 6.3-8 rozšíril svoj zoznam hrateľných hier o 24 titulov a novinkami sú aj ďalšie opravy chýb pre rôzne iné hry. V tejto novej verzii Protonu pribudli tiež aktualizácie jeho softvérových komponentov a zlepšenia podpory DLSS.


 

Aktualizace klienta Nextcloud Files 3.18 pro Android

nextcloud100.png

Mobilní verze klienta privátního cloudu Nextcloud přináší novinky – zálohování kalendáře, jednotné vyhledávání a vylepšené funkce sdílení.


 

Slackware 15 sa blíži ku dokončeniu

slackware_logo_small.jpg

Po opätovnom zrýchlení vývoja sa Slackware ako jedna z najstarších stále spravovaných linuxových distribúcií posúva ku dokončeniu novej verzie. Po vydaní druhej release candidate verzie Slackware 15 sa vývojári sústredia už iba na posledné chyby a stabilitu systému.


 

Podpora pre Linux 5.16 v nástroji VirtualBox

virtualbox_logo.png

Aktualizácia nástroja VirtualBox 6.1.30 pridala počiatočnú podporu pre nasledujúcu verziu jadra Linux 5.16 ešte pred jeho dokončením. Ďalšími novinkami sú najmä opravy chýb a zlepšenia kompatibility podporovaných operačných systémov.


 

Novinky vo Wine 6.22 a plány na dokončenie Wine 7.0

wine_logo.png

Posledná vývojová verzia nástroja Wine opäť predstavila balík zmien, vrátane niekoľkých opráv chýb pre konkrétne herné tituly. Užívatelia si môžu nové Wine 6.22 stiahnuť a vývojári sa zatiaľ postupne posúvajú ku dokončeniu stabilnej verzie Wine 7.0.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

WDProduktová řada disků WD Red, které jsou speciálně určeny a optimalizovány pro využití v NAS zařízeních, slaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku. To je příležitost, připomenout si, co disky WD Red, WD Red Pro a WD Red Plus umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Pokračování ...Public Relations

3Dconnexion zve na svůj stánek na veletrhu MSV 2022

3DconnexionNavštivte stánek 3Dconnexion během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně a vyzkoušejte ergonomické nástroje pro práci s CAD/CAM. Na stánku na vás čeká mj. tombola o sadu SpaceMouse Enterprise Kit2 a také atraktivní slevový poukaz v hodnotě 20 % na nákup v e-shopu! Specialisté 3Dconnexion se na vás těší v pavilonu P na stánku 015 ve dnech 4.–7. 10. 2022.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »