přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Recenze knih vydaných sdružením CZ.NIC

nic.png

Jednou z vedlejších aktivit správce domén .cz, sdružení CZ.NIC, je vydavatelská činnost. Článek stručně recenzuje všechny čtyři dosud vydané knihy: Internetový protokol verze 6, Báječný svět elektronického podpisu, Pro Git a Ponořme se do Python(u) 3.


 

Správa linuxového serveru: Úvod do skenování sítí pomocí Nmap

debain_notext.png

Nmap je jeden z nejpopulárnějších nástrojů pro skenování portů. Umí toho poměrně dost a výborně se hodí k základním prověrkám bezpečnosti, zejména pak po různých úpravách firewallu nebo konfigurace sítě. V tomto dílu vás s tímto nástrojem seznámím.


 

České univerzity používají DSpace – systém pro digitální knihovny

dspace.png

DSpace je OSS pro digitální knihovny. Umožňuje ukládání, správu a vyhledávání obsahu různého druhu, zejména vědeckých článků, odborných zpráv a dalších podobných dokumentů, knih, fotografií, audiovizuálních dat, 3D modelů a mnohého dalšího. Využívají ho především vzdělávací a vědecké instituce po celém světě. Výjimkou není ani ČR, kde je systém DSpace v provozu kromě jiného na řadě univerzit.


 

Centrum softwaru pro Ubuntu

ubuntu_software_center.png

Instalace a správa softwaru obecně je oblastí, kterou si různé distribuce obvykle řeší zcela po svém a nespoléhají při tom na hotové, nezávislé řešení. Již pět verzí v tomto směru není výjimkou Ubuntu, které nabízí uživatelům pro instalaci aplikací jednoduché a přívětivé Centrum softwaru.


 

ZOTAC ZBOX Nano A10 Plus: Zeleně svítící domácí kino s XBMC

zbox.jpg

Vyzkoušeli jsme minipočítač známé firmy ZOTAC s názvem ZBOX Nano Plus vhodný nejen jako desktop, ale zejména jako HTPC. Chtěli jsme se podrobně podívat na platformu AMD Fusion a její funkčnost pod Linuxem.


 

KompoZer: Webová prezentace pro každého

kompozer.png

Využití internetu jako možnosti pro svou prezentaci je dnes již běžnou záležitostí. Nejjednodušší možností je vlastnit nějaké webové stránky a na nich světu sdělit své potřeby. A pokud ještě žádné nemáte, rozhodně čtěte dál – rádi vám poradíme, jak vytvořit web ve WYSIWYG editoru KompoZer.


 

SpiderOak: Synchronizujte, zálohujte a zdieľajte dáta jednoducho

spideroak.gif

Ako sa hovorí, najdrahšie dáta sú tie nezálohované. A preto platí základne pravidlo: Zálohovať, zálohovať, zálohovať. Nielen s týmto vám pomôže program SpiderOak. Okrem toho s ním môžete aj bezpečne synchronizovať a jednoducho zdieľať.


 

LibreOffice 3.5, VLC 2.0 a Ubuntu pro firmy

dvatydny.gif

Dva týdny s Linuxem: Canonical: Ubuntu Business Remix a konec dotování Kubuntu. New Hampshire otevírá dveře svobodném softwaru. Cinnamon 1.3. LibreOffice 3.5. VLC 2.0. Booktype – komplexní open-source nástroj pro tvorbu knih.


 

Správa linuxového serveru: Další nastavení sítě pomocí nástroje ip

Debian

Dnešní díl téma nastavení sítě pomocí nástroje ip uzavře. Představí vám směrovací pravidla, dotkne se protokolu IPv6 a možnosti zřídit si IPv6 tunel přes IPv4 protokol a řekne vám, jakým způsobem změny provedené v minulých dílech nastavit tak, aby přečkaly restart počítače.


 

Únorový openMagazin na téma kancelář

openmagazin_perex.png

Nevíte, jak nainstalovat elektronický podpis nebo změnit výchozí šablonu? Máme pro vás únorový openMagazin s tématem „kancelář“.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz