přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

QuTScloud

QNAP_Promo_1_200.jpg

Víte, že i NAS může mít podobu cloudového řešení? Ano, může. Řešení společnosti QNAP nazvané QuTScloud umožňuje implementaci virtuálního NAS „zařízení“ na veřejných cloudových platformách i v podnikových datových centrech, kde může být hostován na hypervizorech (včetně oblíbených Linux KVM, Microsoft Hyper-V a VMware ESXi), ale také na fyzickém QNAP NAS zařízení (pomocí aplikace Virtualization Station).


 

Novinky v novej verzii distribúcie Deepin 20.2.4

deepin_perex.png

Aktualizácia pre linuxovú distribúciu Deepin 20.2.4 predstavila nové funkcie svojho desktopového prostredia. Novinkou je tiež zlepšenie podpory hardvéru vďaka novšej verzii jadra Linux a zoznam zmien doplňuje množstvo opráv chýb.


 

Fedora 35 Beta je dostupná na testovanie

fedora_logo.png

Distribúcia Fedora Linux 35 sa blíži ku vydaniu s dostupnosťou inštalačných obrazov pre jej beta verziu. Fedora 35 ponúkne svojim užívateľom aktualizácie softvérových balíčkov, vrátane novej verzie desktopového prostredia GNOME 41 a jadra Linux 5.14.


 

Solus postupne opustí závislosti na GNOME

solus_perex.png

Jeden z hlavných vývojárov linuxovej distribúcie Solus vo svojej správe bližšie popísal súčasný stav jej vývoja. Solus a desktopové prostredie Budgie budú postupne smerovať ku opusteniu závislostí na GNOME a GTK.


 

Ubuntu 21.10 Beta bolo vydané

ubuntu.png

Beta verzia linuxovej distribúcie Ubuntu 21.10 Impish Indri bola vydaná. Nové inštalačné obrazy sú síce určené zatiaľ iba na testovanie a odhalenie prípadných chýb, ale taktiež ponúkajú predbežný náhľad na pripravené novinky ešte pred dokončením.


 

Jadru Linux 5.13 sa skončila podpora

tux.png

Koncom minulého týždňa bola vydaná aktualizácia jadra Linux 5.13.19, ktorá okrem opráv chýb priniesla aj správu o ukončení vývoja a podpory tejto vetvy. Užívateľom Linuxu 5.13 sa odporúča vykonať aktualizáciu systému a zvážiť prechod na novšiu podporovanú verziu jadra.


 

Veřejná správa 09/2021: open source ve Valonsku, protokol Matrix v německém zdravotnictví

Veřejná správa

Drtivá většina měst v belgickém Valonsku se podílí na otevřených softwarových řešeních. Německé zdravotnictví nasazuje komunikaci založenou na otevřeném protokolu Matrix.


 

DXVK 1.9.2 a ovládače NVIDIA 470.74 boli vydané

steam.png

Nová verzia DXVK 1.9.2 prichádza s opravami chýb a ďalšími optimalizáciami výkonu rôznych herných titulov. Hráčom hier na Linuxe pribudli tiež nové ovládače grafických kariet NVIDIA 470.74, ktoré riešia nadmerné využitie pamäte množstva hier spustených cez nástroj Proton.


 

Zmeny a aktualizácie v distribúcii Tails 4.22

tails_perex.png

Nová verzia linuxovej distribúcie Tails 4.22 prišla s ďalšími zlepšeniami svojho nástroja pre uľahčenie konfigurácie siete Tor. Zároveň majú užívatelia dostupné aj nové verzie vybraných softvérových balíčkov, vrátane aktualizácií ovládačov grafických kariet AMD.


 

Thunderbird 91 ESR: Výsledek tříleté práce

Thunderbird

Komunita kolem e-mailového klienta oznámila vydání nové verze Thunderbird 91 s dlouhodobou podporou. 


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Doba datové komunikace a její bezpečnost „teorie versus praxe“

ENIGMAOče­ká­vá se, že v roce 2025 bude 80 % veš­ke­rých B2B obchod­ních inter­ak­cí mezi doda­va­te­li a kupu­jí­cí­mi usku­teč­ně­no pomo­cí digi­tál­ních kaná­lů. Pro zabez­pe­če­ní dat byla vždy důle­ži­tou sou­čás­tí i bez­peč­ná komu­ni­ka­ce.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »