přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Exinda

Články

reklama

Oznámenie vydania Wine 4.0

wine_logo.png

Wine prichádza po roku vývoja s vydaním novej stabilnej verzie, ktorá je zároveň veľmi veľkou a dôležitou aktualizáciou.


 

Hackathon odkryl nedostatky a rizika eObčanky

Hacathon eObcanka

Nezisková organizace Paralelní Polis zorganizovala Hackathon s názvem eObčanka, jehož cílem bylo ověřit bezpečnost státního projektu elektronických průkazů a otevřít jej pro veřejnost. Hackathon upozornil na nedostatky v otevřenosti systému, bezpečnosti a škálovatelnosti. Současně představil možnosti dalšího rozvoje eObčanka na příkladu konkrétních projektů. Vítězným projektem hackathonu se stala aplikace pro bezpečné sestavování petic.


 

Tutanota má novú aplikáciu pre desktopy

tutanota_perex.png

Služba Tutanota, ktorá ponúka bezpečné riešenie pre e-mailovú komunikáciu, má dostupnú novú aplikáciu pre Linux.


 

Letošní Akademie CZ.NIC začíná kurzem Pokročilé síťování v Linuxu

CZ_NIC_akademie.png

Od začátku ledna je možné se hlásit na kurzy vzdělávacího centra Akademie CZ.NIC, jehož provozovatelem je sdružení CZ.NIC, správce české národní domény. První pololetí letošního roku zahájí kurz „Pokročilé síťování v Linuxu“, který se uskuteční 11. a 12. února v Praze. 


 

Brno hostí DevConf.cz 2019, největší open-source konferenci ve střední Evropě

DevConf2019_100.png

11. ročník DevConf.cz, největší konference zaměřenou na open-source technologie v regionu střední Evropy, se uskuteční ve dnech  25. až 27. ledna 2019  v  prostorách Fakulty informačních technologií při Vysokém učení technickém v Brně (VIT FIT – Božetěchova 2, Brno). Bezplatnou komunitní konferenci pořádá společnost Red Hat pro vývojáře, administrátory, DevOps inženýry a další uživatele či přispěvatele k technologiím open source.


 

Linux Mint 19.1 „Tessa“ se představuje

linux_mint.png

Krátce před Vánoci 2018 byla uveřejněna nová verze oblíbené linuxové distribuce Linux Mint 19.1, pojmenovaná „Tessa“. Jaké nové funkce a změny obsahuje?


 

Vydanie novej verzie Bash 5.0

bash_perex.png

Nová verzia Bash 5.0 bola vydaná tento mesiac a prináša niekoľko opráv chýb zo staršej verzie a tiež množstvo noviniek.


 

Podpora herných titulov na Linuxe sa zlepšuje

steam.png

Ak si občas radi zahráte nejakú hru, určite vás ako hráča poteší správa, že počty populárnych herných titulov dostupných pre Linux naďalej rastú.


 

Seznamte se s Moodle, nejrozšířenějším open-source systémem pro e-learning: Díl 1 - Trocha historie a základní informace

moodle100.png

Vážení čtenáři, následující článek je prvním dílem ze seriálu, ve kterém vám představíme open source software Moodle, který je podle nás jedním slovem úžasný. Moodle je dnes nejrozšířenějším open-source systém pro e-learningové vzdělávání, neboli LMS (Learning Management System), a to  v českém i globálním kontextu. Díky své variabilitě umožňuje každému provozovateli nastavit prostředí tak, aby vyhovovalo individuálním potřebám.


 

Oplatí sa upgrade jadra na verziu 4.20?

tux.png

Nedávno vydaná verzia jadra Linuxu priniesla niekoľko zaujímavých zmien. Otázkou však ostáva, či upgrade stojí za úvahu.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz