přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

U routerů Turris lze nově ovládat řadu funkcí i z mobilu

Turris.jpg

Vysoce zabezpečené open-source routery Turris dostaly novou aktualizaci svého operačního systému, která přináší například možnost úvodního nastavení i bez připojení síťovým kabelem a také nové uživatelské prostředí, které je lépe dostupné z mobilních zařízení. Nová aktualizace se rovněž zaměřuje na zabezpečení před prolomením hesla a usnadňuje práci s připojenými externími disky.


 

Mnichov se vrací k open-source. Anebo taky ne

mnichov.png

Nově zvolená vládní koalice v Mnichově si za jeden z cílů vytyčila podporu open-source software. Znamená to návrat Linuxu?


 

Veřejná správa 05/2021: životní situace jako otevřená platforma, Drupal pro města, API platforma OpenZaak

Veřejná správa

Slovenský dobrovolnický spolek Slovensko.Digital připravil návod na řešení životních situací založený na otevřené platformě. Spolupráce anglických měst přináší výsledky při tvorbě webů na Drupalu. V Nizozemsku vznikla API platforma pro snazší poskytování on-line služeb občanům.


 

Novinky v editoru GIMP 2.10.24

Nová verze editoru GIMP 2.10.24 přináší krom několika zajímavých novinek i poměrně významné vylepšení v podpoře řady formátů. 


 

Súhrn BSD noviniek: FreeBSD 13 a OpenBSD 6.9

FreeBSD.png

Iba za obdobie posledného mesiaca bolo oznámených niekoľko dôležitých noviniek zo sveta operačných systémov BSD. Vydania nových inštalačných obrazov prišli nie len pre FreeBSD, ale rovnako tiež pre GhostBSD, DragonFlyBSD či OpenBSD.


 

Nový člen Open-source Aliance se věnuje kybernetické bezpečnosti

Open_source.jpg

Do Spolku Open-source Aliance vstoupila společnost AXENTA a.s. Už více než deset let působí v oblasti komplexních bezpečnostních řešení a služeb. Poskytuje analytické služby, návrhy, realizace a provoz optimálních řešení, chránících informační aktiva a kritické procesy zákazníka. V Alianci se zapojila do práce Výboru pro bezpečnost. Jeho členové mimo jiné vypracovávají společné standardy pro řešení kybernetických hrozeb a věnují se osvětě při zavádění otevřených řešení.


 

Linux 5.10 LTS predlžuje podporu do roku 2026

tux.png

Po vykonaní potrebných testov zo strany vývojárov bolo predĺžené obdobie oficiálnej podpory jadra Linux 5.10 LTS až do konca roku 2026. Táto správa je pozitívnou najmä pre linuxové distribúcie so zameraním na stabilitu systému.


 

ONLYOFFICE nabízí nové cloudové služby a tarify, přibyl i bezplatný cloud pro malé týmy

ONLYOFFICE.png

Vývojáři ONLYOFFICE představili nová rozšíření cloudových služeb navázaných na tento open source kancelářský balík. Podle požadavků uživatelů byly také upraveny tarify cloudu ONLYOFFICE.


 

Rocky Linux spúšťa verejné testovanie

rockylinux_perex.png

Jednou z ďalších distribúcií, ktorá má byť plne kompatibilnou alternatívou ku CentOS Linuxu, je aj Rocky Linux. Po približne šiestich mesiacoch od oznámenia o založení tohto projektu prichádzajú prvé inštalačné obrazy určené na testovanie.


 

Red Hat chce dodávat linuxovou platformu pro automobily

Red Hat

Společnost Red Hat na Red Hat Summitu 2021 zveřejnila odhodlání poskytovat předvídatelnou linuxovou platformu s nepřetržitými certifikacemi pro celou řadu bezpečnostních aplikací pro vozidla – od infotainmentu po řízení. 


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »