přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Webové aplikace v Pythonu, 4. část

Tato část bude více praktická, napíšeme si totiž jednoduchou aplikaci typu návštěvní knihy. Na svých stránkách používám blogovací systém NanoBlogger, který je napsaný v Bashi a vytváří statické HTML stránky. Napíšeme si tedy guestbook vhodný jako doplnění do NanoBloggera. Název projektu jsem vhodně zvolil: NanoComment.


 

Vývoj jádra V. - základy práce s pamětí

Při vývoji modulů jádra se nelze obejít bez práce s pamětí - alokace, uvolňování, kopírování (jak v rámci jádra, tak i vzájemně s uživatelským prostorem), mapování a podobných činností. Jejich správné používání je jedním ze základních kamenů vývoje jádra.


 

Bash 18: Opakování 2

A máme tu další opakovací díl. Stejně jako minule (tím myslím díl č. 12) si předvedeme dosud probraná témata na ukázkovém skriptu. Za vzor nám poslouží mírně modifikovaný skript Tomáše Hanuska pro převod souborů WAV na OGG, za který mu tímto ještě jednou děkuji.


 

PDF prohlížeče v Linuxu

PDF je populární formát určený pro výměnu dokumentů. Jeho název je zkratkou Portable Document Format - Formát přenositelných dokumentů a přesně vystihuje podstatu věci. Dokumenty v tomto formátu mají všude a vždy naprosto stejný vzhled, který je nezávislý na platformě i na výstupním zařízení.


 

Zveme vás na Databázový svět 2006

Jak jsme vás již informovali, letošní – v pořadí již čtvrtý – ročník přední české databázové konference proběhne ve čtvrtek 30. listopadu. Databázový svět 2006 jsme zaměřili na téma Od transakčního po analytické zpracování. Dnes vám přinášíme definitivní podobu programu a samozřejmě také možnost registrace. Stejně jako v předchozích letech i letos bude vše zcela zdarma.


 

S.M.A.R.T. – prorok zlyhania disku

Nič nevydrží večne. Každý harware raz odíde do večných lovíšť a my ho musíme vymeniť. Všetko býva zvyčajne v poriadku, ujmu utrpí maximálne naša peňaženka. Opak môže byť pravdou pri strate dát, ktorá nám hrozí pri poruche harddisku.


 

Google Summer of Code 2006 - ohlédnutí

Předpokládám, že všichni uživatelé používající internet asi vědí, co dělá firma Google – provozuje v současnosti jeden z nejpoužívanějších vyhledávacích serverů a postupně své portfolio služeb neustále rozšiřuje dalšími projekty, jako je např. Google Maps (mapy celého světa), Google Desktop (lokální vyhledávací nástroj) nebo Google SketchUp (nástroj pro tvorbu 3D objektů) a mnoho dalších.


 

Inkscape - Procházka novou verzí

Inkscape je editor pro vektorovou grafiku vyvíjený komunitou programátorů a grafiků, kteří jej nejen používají, ale také stále vylepšují. Svými funkcemi se Inkscape podobá komerčním aplikacím jako Adobe Illustrator nebo na našich školách známý Zoner Callisto. Po půlročním vývojovém cyklu vydali vývojáři verzi 0.44 a v tomto článku se podíváme na zoubek jejím novinkám. Josef Vybíral.


 

Zveme vás na konferenci Openchange

Sobota, 25. 11. 2006, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Olomouc , Božetěchova 3, Olomouc.


 

Webové aplikace v Pythonu, 3. část

Pokračování seriálu pro vývojáře. Jak pracovat s Pythonem na webu? Sledujte další díl.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz