přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, MuseScore 3

Sophos

MuseScore 3

musescore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


V závěru roku 2018 - na štědrý den, bylo zahájeno vydávání třetí řady notačního editoru MuseScore. Označena je tato verze jako průkopnická.

Síla MuseScore byla dlouho v jeho snadném používání, početném společenství tvůrců a v dobré dostupnosti notového materiálu na stránce musescore.com, a také ve skutečnosti, samozřejmě, že je zadarmo.

Nejpodstatněji se pokročilo v novém systému automatického umísťování, který rozpoznává a zajišťuje vyhýbání se střetům mezi prvky notového zápisu.

Přibyly automatické aktualizace.

Byly zavedeny nějaké nové funkce ulehčující naučení se ovládání programu a jeho používání.

Aby nebylo potřeba hned zkraje tolik studovat příručku k editoru, byla vytvořena sada nápomocných Prohlídek, které se objeví automaticky a poskytnou okamžitou nápovědu k určitému běžnému tématu, když se s ním poprvé potkáte.

Bylo přidáno vyhledávání a lepší uspořádání palet, aby se symboly, které hodláte přidat do not, hledaly a nacházely lépe.

Pro přizpůsobení vzhledu a chování prvků notového zápisu lze s nimi spojené různé vlastnosti a styly téměř úplně ovládat ve zdokonaleném okně Správce. Jsou poskytovány nové vlastnosti, jako je umísťování nad a pod notovou osnovou, a pořadí jejich poskládání, aby se řídilo, jak se různé prvky vzájemně překrývají.

Nový způsob vkládání not a úprav dovoluje vkládání a mazání not a pomlk v taktech, automatický posun následujících not dopředu nebo dozadu. Toto může být užitečné při opravách omylů, a také pro tvoření not bez jednoho metra.

Automatic_Placement 2018-12-24 15-53-09.png Automatic_Placement 2018-12-24 15-53-09.png

Pro pohyb v notách poskytuje režim jedné strany projíždění not ve svislém zobrazení.

Nové okno s časovou osou poskytuje okamžitý přehled not. Zobrazí orientační značky, tempo, předznamenání, a změny taktového označení. A ukáže, kde který nástroj přehrává, oproti přestávkám. To umožňuje jednoduché skočení na určitý úsek notového zápisu.

Nástroj pro porovnávání not ukazuje rozdíly mezi dvěma verzemi notového zápisu.

Byla vylepšena notace. MuseScore 3 podporuje další notace, jež byly běžně požadovány.

Bylo přepracováno řízení přehrávání tak, aby se zvětšila jeho užitečnost. Přehrávací panel je ukotven, aby zabíral méně místa. Ve směšovači je možno ztlumit jednotlivé hlasy notové osnovy. Nyní je jako výchozí sbaleno více kanálů pro nástroj, a pro každý lze určit port (přípojku) MIDI a počet kanálů. MIDI editor byl podstatně zdokonalen, aby se s ním daleko snadněji upravovaly parametry přehrávání každé noty v notovém zápisu.

All_Dudes 2018-12-24 16-01-11.png All_Dudes 2018-12-24 16-01-11.png

Uživatelé MuseScore mohou přepnout vzhled rozhraní na tmavý, čímž dojde k proměnění rozhraní na tmavé barevné schéma, upření pozornosti na obsah a upozadění ovládání. Pro uplatnění změn není třeba MuseScore restartovat.

V polovině ledna 2019 aktualizace na 3.0.1 započala předpokládané pravidelné vydávání aktualizací. Tato aktualizace přinesla vedle oprav přepracovaného průvodce novým notovým zápisem, což má vést ke snadnějšímu hledání v šablonách, lepší náhled na noty a podstatné vylepšení zpřístupnění pro slepé uživatele. Nový vzhled rozhraní směšovače umožnil jeho zmenšování do panelu a ukotvitelnost v panelu. Rovněž má být dosahováno lepšího automatického umísťování dynamických šipek a dynamiky. Notové zápisy vytvořené ve druhé řadě jsou v MuseScore 3 taktéž zaváděny lépe. 

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Pavel Fric

Pavel Fric
Public Relations

Digitalizace pomáhá rozvíjet miliardový byznys Prusa Research

SophosSpolečnost Sophos, dodavatel řešení kybernetického zabezpečení nové generace, připravila sérii odborných interaktivních webinářů, na kterých ve dnech 21. - 24. června nahlédnete za oponu simulovaného lovu hrozeb.

Pokračování ...


VMware_Intel

Public Relations

Panasonic představuje nejucelenější řadu 4K projektorů a displejů

PanasonicSpolečnost Panasonic před­sta­vi­la na ve­le­tr­hu ISE 2021 nové pro­jek­to­ry a dis­ple­je a na­bíd­la tak nej­u­ce­le­něj­ší řadu 4K zo­bra­zo­va­cích ře­še­ní, která us­po­ko­jí ro­s­tou­cí pop­táv­ku po str­hu­jí­cím di­vác­kém zá­žit­ku.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Sophos